ROOS Neo-Silvi kri n Haarvoed i ng .Om de te bestrijden en te verwijderen, veroorzaakt door ondervoeding van de hoofdhuid, schrijf ik NEO-SILVIKRIN HAARVOEDING voor f7ï^5~l Haren groeien door 40 ProJ. Dr. PoHand, de vermaarde dermatoloog van de Universiteit te Graz, zegt DE HAARWORTELS HEBBEN VOEDING NOODlG De proefnemingen in zijn praktijk hebben Prof. Dr. Polland bewezen, dat Neo Stlvikrin Haarvoeding haren doet groeien. In alle gevallen, waar de haar wortels nog in leven waren, heeft Neo Silvikrin Haarvoeding uitstekende resultaten opgeleverd. Prof. Dr. Polland beschrijft in de Dermatologische Wochenschrift' moeilijke gevallen, die hij met Neo-Silvikrin Haarvoeding heeft genezen. Zijn artikel is typeerend voor het enthousiasme der wetenschappelijke wereld over Silvikrin HOE SILVIKRIN WERKT Onderzoekmgsarbeid van vele jaren leidde Dr. Weidner tot de ontdekking, dat 14 elementaire stoffen noodig zijn voor normalen haar groei. Hij slaagde erin ze in Neo Silvikrin Haarvoeding te concentreeren en wel in dezelfde verhouding als de natuur Dr heer Bitiet leed ernttig aan rtm en haaruitval en ii hrtjft over zijn bevrijding htervan door Neo Silvikrin Haart oeding ..Miin haar werd verbazend dun. mijn kam zat iederen morgen vol met haren, mijn hoofdhuid was bedekt met roos en schilfers Na een korte toepassing van Neo-Silvikrin Haarvoeding verdwenen roos en schilfers en de haaruitval hield op. Na 2 flacons was het haar reeds veel dikker en de bijgesloten foto Toont duidelijk aan. hoe door en door gezond mijn haar thans is". w g Bines. WAT U NOODIG HEEFT Is de hoofdhuid ondervoed, hergeen zich openbaart door roos en haaruitval, dan zorgt Neo-Silvikrin Haarvoeding voor herstel van de functies der haarvormende weefsels en van de haarwortels en daar door voor nieuwen, gezonden haargroei Zie in de tabel hiernaast, wat UW haar mankeert en koop nog heden het Silvikrin preparaat, dat voor UW geval noodig is Bij hevige roos, sterken haaruitval, dun haar, kale plekken, kortom voor herstel van den gezonden haargroei ƒ3.60 NEO-SILVIKRIN HAARVOEDING Voor de dagelijksche verzorging, bij lichte roos en beginnenden haaruitval, om de hoofdhuid gezond te houden, den haargroei te versterken en het haar tot volle schoonheid te brengen SILVIKRIN LOTION Zorgt U voor Uw hoofdhuid, dan zorgt Uw hoofdhuid voor Uw haar. De eerste stap op de kortste weg naar degelijke technische kennis is het aanvragen van dit prospectus. Studeer techniek thuis I ■urg.rli|k. louwkund., Aithltuituur, MwM- uti Schild.rt.chnl.k, Wat.r- en Wegenbouw, Betonbouw, Werktuigbouwkunde, Auto- on Vliegtuigtechnlok, Electrotechniek, Radlo-technlok, Chemische Teclin., Speciale Cursussen. 120 leraren, 200 leerv., 5000 cursisten. Het Nederiand- sche Technicum met ruim 25 jaar ervaring. Dill. I. J. ROTHUIZfN en F. WIND ARNHEM COUPON Zend deze coupon voor kosteloos prospectös P5 In het privé-kantoor, naast het zijne gelegen, wordt er over het plan beslist. Den geheelen middag zijn de ijlings opgeroepen aandeelhouders aan 't rede neeren. De directeur heeft Flits ge vraagd te blijven. Zoo lang konden de besprekingen niet meer duren. Daarom heeft hij ook geen boodschap meege geven. Tot zijn schrik ziet hij uur na uur verstrijken en nog is er geen beslissing genomen. Tine zal doodelijk ongerust zijn. Het is de eerste keer, dat hij niet op tijd thuis is. Het is te laat om haar een boodschap te kunnen sturen en een telefoon hebben zij nog niet. Het denken aan. Tine en de onzekerheid over de beslissing, die er in het privé-kantoor genomen zal worden, maken hem nerveus. Hij probeert zich tot kalmte te dwingen door een sigaret op te ste ken. Hij is vergeten, dat liet buiten stormt, omdat zijn hart te heftig in hem klopt. Het helpt niet, of hij al probeert de klok vast te houden. Het baat niet, of hij telkens luistert aan het privé- kantoor. Daar binnen wikken en wegen ze rustig en bespreken alle voor- en nadeelen, gelijk door ervaring wijs geworden zakemnenschen doen. Kon hij er zelf maar iets aan doen. Toen hij werkte aan het plan, was hij gelukkig geweest, had hij de zekerheid dat hij iets deed om het dreigende gevaar te keeren. Maar nu dit stomme, enerveerende, martelende wachten. Klokslag tien uur gaat. de deur van het privé-kantoor open. De directeur verschijnt in de deuropening. Hij wenkt Frits binnen te komen. Frits gaat naar binnen, met heftig kloppend hart 'en hainerenden polsslag. De rook in het privé-vertrek is om te snijden. Er moet zwaar geredeneerd zijn. Een der lieeren neemt het woord. Als uit de verte van een lichte dronken schap hoort Frits de woorden tot hem komen. „Het spijt ons, dat wij u zoo lang hebben moeten laten wachten." Frits maakt een afwerend gebaar en denkt: „Toe, kerel, schiet op! Zeg maar ja of neen. Meer behoef ik niet te weten." Doch de voorzitter der vergadering gaat rustig verder: „Wij hebben zorg vuldig uw plan bestudeerd en zijn tot de overtuiging gekomen, dat het in hoofdzaak aanvaardbaar is." „Aan. ..vaard. ..haar," stamelt Frits. Een oogenblik is het, of hij in een draaimolen zit. Dan hoort hij de stem van daarnet weer tot zich komen: „Wij gelooven, dat de ingrijpende maatregelen, welke u in overleg met den directeur samengesteld hebt, in staat zullen zijn het bedrijf te redden. Wij feliciteeren u er mede en dragen u op zoo spoedig mogelijk met de reorga nisatie te beginnen. Als belooning voor den ijver, dien u in deze netelige kwestie getoond hebt, zullen wij uw salaris en dat van den directeur niet verminderen. Wij wenschen u veel succes toe, mijnheer de Graaf." Frits stelt krampachtige pogingen in het werk om den heeren te vertellen hoe blij hij is met het besluit, dat zij genomen hebben. Hij is niet in staat een woord uit te brengen en drukt zwijgend de hand van de mannen, die dezen mid dag over zijn leven beslist hebben. De directeur klopt hem op den schou der en zegt: „Tot morgen, mijnheer de Graaf. Als je vlug bent, haal je de veer boot van half elf. Je vrouw zal niet weten, waar je vandaan moet komen." „Tine! Hoe zal het met Tine zijn?" Zoo schiet het door hem heen. Met kwajongensachtige haast schiet hij in zijn jas. Drommels, hij heeft van morgen de verkeerde jas aangetrokken. Of hij ook even in de war geweest is. Op een draf loopt Frits de Graaf naar de boot. Het is een feest, even later midden in den storm te staan. Er zijn weinig passagiers aan dek, de mees ten zijn naar beneden gevlucht. Frits verkiest den wind en den regen hoven de rookerige, bedompte kajuit. Het is hem. of hij daar eigen kracht kan meten met die van den storm. Kondoirf hem heen is de woelige kracht van den wind. In hem is de voldoening, dat hij heeft mogen overwinnen. Zooals de storm vecht met het water en de wolken, zoo heeft hij moeten vechten met het drei gende gevaar, dat op hem afstormde. Nu voert hij met zich den zoeten palm der overwinning. Verwonderd heeft hij gestaan van zijn kracht, zijn durf, zijn moed. Maar nu, aan het einde van den strijd, weet hij, dat alles geput te hebben uit de liefde voor zijn vrouw. Wat een geluk, dat hij haar nu van zijn angsten en zorgen vertellen kan. Als de boot met veel moeite de veilige haven binnengeloopen is, haalt Frits vlug zijn fiets uit de stalling. Het zal een barre tocht worden naar het dorp. Maar de vreugde om de, blijde bood schap, die hij brengen kan, zal hem kracht geven om den langen afstand binnen den kortst mogelijken tijd te verslaan. Als hij halverwege op den verlaten landweg gekomen is, en zich in gedach ten reeds koestert aan het vuur in den haard, dat hij bij zijn thuiskomst zeker vinden zal, ziet hij iets voor zich den weg afkomen. Wie komt er nu nog zoo laat den storm trotseerenHet lijkt een vrouw. Hemel! Die witte regenmantel, dat blauwe hoedje. „Tine. Maar Tine toch!" schreeuwt hij, als hij ziet, wie daar den eenzamen weg af komt snellen. „Frits! Frits!" kreunt Tine, als zij, doodelijk vermoeid, in zijn armen valt. „Wat doe jij hier.hoe kom jij nou zoo?" vraagt Frits verward, terwijl hij haar zoo goed mogelijk tracht te beschermen tegen de gure windvlagen. „Ik vond den brief. Ik was hang dat je niet durfde." Snikkend drukt zij het hoofd met de verwaaide haren tegen zijn natte jas. Een oogenblik staan zij, als één, te midden van het geweld. Bliksemsnel begrijpt Frits de situatie. Die ontslag brief zat in zijn regenjas; las hij dage lijks een paar maal over. Tine heeft dien brief gevonden en heeft gedacht, dat hij niet thuis durfde komen. Een golf van warme vreugde gaat door hem heen. Zijn vrouw, onder alle omstandigheden zijn vrouw; zelfs als hij zonder arbeid thuis had moeten komen. Welk een genot om het slagen, het winnen van den zoo hopeloos lijken- den strijd. Onderweg vertelt Frits haar wat er op de fabriek gebeurd is. Dat voorloopig niets hun geluk meer in den weg staat. Tine zegt niets. Er is stille vreugde in haar, om den gelukkigen afloop van alles. Maar toch ook een beetje weemoed omdat hij nu de moederlijke zorg, die- zij hem toegedacht heeft, niet noodig zal hebben. Als zij een uur later samen bij den haard zitten, nog huiverig van het avontuur in den storm en den regen, vlijt Tine zich tegen Frits aan en zegt: „Wij hebben elkander voor den tweeden keer gevonden, niet, Frits? Weer in den storm." „Ja, in den storm," antwoordt Frits, terwijl hij haar kust en dan eenige oogenblikken peinzend in het vuur staart. ,,'t Is te hopen dat wij iederen storm, dien het leven op ons af zal zenden, even gelukkig doorstaan als dezen," denkt hij. Zeggen doet hij het niet, want hij wil den gelukkigen glimlach op Tine's gelaat niet verdrijven.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 40