VïfioHa PRACTISCH Wie de koek krijgt, wie de gard! en toch 45 Ja, dat zal de goede Sint zelf wel uit maken, maar de vorm, waarin de koek of gard eventueel zal gegoten worden, is een kwestie, die in den regel aan ons zelf wordt overgelaten. Surprises maken is niet ieders werk, maar met een weinig moeite en handigheid, een vleug je fantasie enden noodigen zin voor humor komen we al heel ver! In de meeste gevallen zal de surprise op min of meer geestige wijze de hebbelijkheden van de begiftigden aan de kaak stellen, wat natuurlijk nooit op een hatelijke wijze mag geschieden. We willen hieronder eenige aardige surprises bespreken om onzen lezeressen (lezers!) een ideetje aan de hand te doen, dat gemakkelijk in toepassing is te brengen. Behandelen we dan eerst de „doorgezaagde" flesch. Hiervoor nemen we een gewone flesch en laten deze in een electrotechnische werkplaats door midden snijden. Hoe het trucje precies in elkaar zit is ons niet bekend, maar uit ervaring weten wij, dat het mogelijk is. Er komt een „geladen" draad aan te pas, maar nogmaals, dit is het geheim van den smid, in casu den monteur of electricien, wien we onze opdracht geven. In deze flesch verbergen we dan het een of ander snuisterijtje en lijmen dan de twee deelen van de flesch weer aan el kaar. De snede wordt gecamoufleerd met een etiket of goudbandje, de hals met lak gesloten en klaar is de surprise. U zult „hem" of „haar" eens zien kijken hoe of dat geval uit de flesch te tooveren zal zijn Wat te denken van een heerlijk plak kende runderrollade, waarin een lang werpig cadeautje wordt verstopt! Om het geschenk wikkelen we enkele lagen papier, waaromheen een laag watten komt. Deze watten snoeren we bij elkaar met touwtjes, steken een paar rollade- stokjes door het geval (hiervoor uw slager in den arm nemen), waarna we het ding op een schotel leggen. De jus, be staande rut vloeibare stroop of koffie- extract, wordt pas op het laatste oogen- blik toegevoegd, daar ze er anders in trekt en het effect bederft. We zorgen, dat ook de rest van den schotel rijkelijk met jus wordt begoten, zoodat het ge heel goed plakt. Voor een hartstochtelijk hef hebber (liefhebster) van lezen is het derde fop- perijtje erg leuk. We nemen een doosje bonbons of iets dergelijks (het gaat in dit geval om den vorm), beplakken de hoekjes hiervan met zwart of bruin papier. Aan de tegenovergestelde zijde vullen we den langen kant van het doosje aan den buitenkant op met wat ten, zoodat zich een ronde „rug" vormt. Dezen rug beplakken we eveneens met een reep papier en het geheel zal nu den indruk geven van een boek. Diegenen, die goed letters en dergelijke dingen kun nen teekenen, zullen het effect nog kun nen verhoogen door titel en naam van den schrijver op het „boek" te „druk ken". De jongedame, die erg veel zorg be steedt aan haar kleeding of het kleine sloddervosje, dat juist het tegenoverge stelde vertoont, kan men op grappige manier een geheele garderobe thuis sturen. Een flinke sigarenkist met slotje is hiervoor zeer geschikt. We zetten de kist op een van de korte zijden, zoodat het slot rechts komt te zitten. We nemen nu een buisje b.v. van de electrische leiding of anders een rond stokje, dat juist lang genoeg is om in de kist te klem men. Natuurlijk kunnen we hout gemak kelijk op de verlangde lengte brengen. Wanneer we het buisje of stokje zonder meer op de juiste plaats, nl. op ongeveer 4 cm. vanaf den bovenkant van 't kistje, kunnen klemmen, zijn we al heel vlug klaar. Het kan echter noodig zijn, dat we een extra-bevestiging moeten gebrui ken. Hiervoor slaan we aan den buiten kant van het kistje aan weerszijden een spijkertje in, op de hoogte,waar „de roe" moet komen. We drijven de spijkertjes pas diep in het hout als het stokje reeds in het kistje is geklemd. We maken nu van een ander sigarenkistje kleine dunne stokjes van ongeveer 7 cm. lengte. Om deze stokjes wikkelen we in het midden een heel dun ijzerdraadje en maken aan den bovenkant een haak. Dat zijn onze Nu worden de diverse japonnetjes ver vaardigd, waarbij we natuurlijk met allerlei, juist op het slachtoffer betrek king hebbende factoren rekening hou den. Voor een meisje met een bijzondere voorliefde voor een bepaalde kleur, b.v. groen, maken we alles in groen! Een miniatuur-jumpertje! Een regencape van een oud gummischortje! Avond japon van een lapje fluweel! U ziet, de mogelijkheden zijn onuitputtelijk. Het begeleidende vers doet natuurlijk ook een heeleboel! Hierin kunnen we wijzen op het feit, dat tot onze spijt het eenige uit den toon vallende jurkje (van een afstekende kleur) hardnekkig aan onze pogingen om het te verven weerstand heeft geboden. Een paar groene inkt moppen op het bedoelde exemplaar zullen voor onzen goeden wil pleiten! Als laatste een surprise voor de ge heele familie. We nemen een groote doos of kist met deksel. In dit deksel maken we een gat ter grootte van een bord. In de kist leggen we de diverse cadeau tjes, maar tussclien al deze begeerens- waardige dingen leggen we enkele glib berig of zacht aanvoelende voorwerpen. Oude handschoenen los gevuld met zand, watten of iets dergelijks voelen zeer griezelig aan! We zien hier als van zelf een massa variaties en de pret, die we beleven, als al de leden van de familie hier om de beurt iets uit moeten vissclien, laat zich denken! Wai zullen we eten? Zondag: Kerriesoep. Gebraden konijn. Appelmoes. Aardappelen. Rijsttaart. Maandag: Konijnenpeper. Roodekool. Aardappelen. Sneeuwpudding. Dinsdag: Gehakt. Gestoofde andijvie. Aardappelen. Drie in de pan. Woensdag: Groentesoep. V arkenscarbonade. Worteltjes. Aardappelen. Donderdag: Runderlapjes. Gestoofde prei. Aardappelen. Sagosclioteltje. Vrijdag: Zaterdag: Preisoep. Gebakken schol. Sla. Aardappelen. Zuurkoolschotel. Vanillevla. AH dat is de reden waarom Kübler-japonnen zoo ge wild zijn. De vlotte nieuwe herfst-modellen worden U in de zaken waar Kübler- kleeding verkrijgbaar is, gaarne getoond. U kunt zich dan persoonlijk overtuigen van de groote voor- IfiU deelen der Kübler- japonnen, die uit zuivere wol vervaardigd zijn. Catalogus gratis. - Zoo poodig worden adressen waar Kübler- kleeding verkrijgbaar is gaarne verstrekt door de hoofdvertegen woordiging G. H. TE KORTSCHOT, Winterswijk. Telefoon No. 2391. EEN WEELDE VAN SCHOONHEID EN GEUR Dit jaar behoeft U niet overal te zoeken om werkelijk goed te slagen met Uw St. Ni- colaas- en Kerstverrassingen I De Parfumerie Vinolia heeft al het tijdrovende werk reeds voor U gedaan. Parfumeurs met grote ervaring zorgden voor een schitterende serie toiletpreparaten. Kunstenaars van verfijnde smaak ontwierpen elegante verpakkingen. De resultaten, de schitterende V i n o I i a-feestcassetten, een keur van aparte, smaakvolle creaties, zijn thans tot Uw beschikking. U kunt ze bezich tigen bij elke goede parfumerie-zaak of drogisterij. U behoeft alleen maar Uw keuze te doen. Maak al Uw kennissen blij met een Vinolia-feestcassette!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 45