PARIJSCHE MODB1PS mmZ II f ic - r e eerste drie teekeningen doen ons een middel aan de hand om resten van oude bontjasjes toch nog productief te maken. Vooral voor de jurk en de blouse kan men slechts een uiterst soepel bont verwer ken. Zoowel het dure breit - schwanz als het vrij goed- koope geschoren lam komen voor deze kleedingstukken in aanmerking. Parijs garneert momenteel niet alleen veel japon nen met bont, doch laat zijn fantasie daarbij behoorlijk spel, zoodat we verschillende stoffen jurken versierd zien met bloemen, bladeren en andere motieven van bontresten. Verschillende avondjapon nen van ragfijne stoffen vertoonen zelfs pofmouwen van bont. Wie handig is kan een oude tasch over trekken met een lap bont en komt op die manier in het bezit van een der allermodernste accessoires. Ook moffen zijn dit seizoen een gewild artikel en men ziet ze in welhaast alle denkbare modellen vanaf het kleine ton-mofje tot de groote platte gevaarten toe. De blouse van 't tweede plaatje is geheel van bont vervaardigd en zal wel bedoeld zijn om bij winterkou toch zonder mantel uit te gaan. Een combinatie van blouse en rok dus, die de functie van mantelpakje moet vervullen. Het vierde plaatje vertoont drie nieuwe jumpers, waarvan de eerste slechts versierd is met een aardig kleurig bijou, de tweede met ceintuur en sjaal van geruite zijde en de derde met twee harten van laken in felrood en hardblauw. Vooral de garneering van den middelsten jumper doet het goed in zijn kleurigheid en het gros der vrouwen is bovendien gebaat bij zoo'n kraagje of iets wat daarop lijkt. Ten slotte een hypeïmodern avondtoilet met rok, die van achteren opgenomen is en een strik vertoont zooals wij die in oude familie-albums terugvinden. Het avondmofje wordt in het midden iets samenge houden door een clip van strasz. Ook de bontmoffen vertoonen vaak dit fantasie-model en worden, vooral als ze nog wat langer van model zijn, in het midden soms door een strik in tweeën gedeeld. De fluweelen strik in het hoogopgekamde haar is geen artistieke vrijheid van den teekenaar, doch wordt tegenwoordig bij gala-gelegenheden vrij veel gezien naast bloemen, veeren en kammen. rM V v

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 46