NOMOTTA ATTRACTIE MoU ote efa&xge otaajt. UraltCaoenOel Hoe kleeden wij onze joncjens M 47 668. Opknooppakje van fluweel, met zijden blouse. Ve krijgbaar in de maten 60-64. Benoodigde stof: fluweel 2 m. 70 cm. breed, voor blouse 0.75 m. 70 cm. breed. 669. Jongenspakje van stof, jasje met schouder- en rugstuk, onder plooien, korte pantalon. Verkrijgbaar in d maten 60-64. Benoodigde stof: 1.30 140 cm. breed. 670. Matrozencostuum, witte blouse met blauwen kraag, lange pantalor Verkrijgbaar in de maten 64-68. noodigde stofruim 1 X de lengte van de pantalon 140 cm. breed, voor blouse 1 .60 m. a 80 cm. breed. 673. Vest van vischgraat, met korte pantalon. Verkrijgbaar de maten 68-72. Benoo digde stof1 X de lengte van de broek a 140 cm breed, voor vest 0.90 m 1 40 cm. breed 674. Colbertcostuum van tweed, een rij knoopen, lange pantalon. Verkrijgbaar in de maten 76-80. Benoodigde stof: 2.70 m. 14G breed 'frisch als de natuur 675. Jongenspakje van blauwe serge, colbert met twee rijen knoopen, korte pantalon. Ver krijgbaar in de maten 68-72 Benoodigde stof2 1 40 cm. breed. en U zoekt naar een aardig ge schenk,-denk dan aan Lohse Uralt Lavendel. Als op St. Nikolaas- avond de mooie, groene flacon uit het pakje komt, glanzend in het licht, dan spreekt deze een eigen vroolijke taal. En de zuivere, na tuurlijk frissche geur van echte lavendel wordt door dames èn door heeren steeds bijzonder ge apprecieerd. De mooie, han dige zakflacon kost slechts 75 c. Van alle iu deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zyn aan het modealbum „Winterweelde", zyn patronen verkrygbaar tegen den prys van 50 ets. voor complets. 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven liet gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden by uw agent of bezorger; door girostorting op No. 293631 door toezen ding van liet bedrag per postwissel of in postzegels (s. v. p. niet van 6 et.) aan het PATRONENKANTOOR „PANORA" NASSAUPLE1N I, HAARLEM waarby 5 ets. extra voor bestelkostcn verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau vau dit blad. CORRESPONDENTIE Mej. de R. te Amsterdam. Een aardig babyschoentje kunt u op de volgende wijze haken 39 steken opzetten, hierboven 2 naal den recht breien. Daarna de 3de naald tot en met den 25sten steek breien. Omkeeren en 11 steken terugbreien. Boven deze middelste 11 steken nu in het geheel 22 naalden recht breien. Vervolgens de steken langs de zijkanten van dit gebreide gedeelte opnemen, zooals bij den hiel van een kous. Daarna boven alle steken nog 24 naalden recht breien en dan alle steken in één keer afkanten. Het schoentje kan nu aan den achter en onderkant worden dichtgenaaid, zoodat het zooltje ontstaat. Rond de opening nu 1 toer afwisse lend 1 vaste, 1 losse haken. 2e toer: af wisselend 6 stokjes in een gaatje, 1 vaste in het volgende gaatje. Voor de sluiting een koordje van rose wol draaien, waaraan aan de einden een ringetje van lossen wordt gehaakt. In dezen ring weer vasten werken. Voor op het schoentje desgewenscht een klein bloemetje borduren. Wat uw andere vraag betreft, de vlek van het aniline-potlood kunt u met zuiveren alcohol verwijderen, dien u zoo noodig te voren even au bain marie verwarmt. Denkt u er daarbij aan, de stop van het fleschje te nemen voordat u dit in het warme water zet, daar dealcohol door de verwarming sterk uitzet. Mevr. P. te Halfweg. Een goed recept voor koffie-extract laten wij hier vol gen: Neem 250 gram witte suiker en brand deze, steeds roerende, tot caramel. Voeg er 250 gram fijngemalen koffie bij en wanneer deze massa goed vermengd is, giet er dan, nadat ze van het vuur genomen is, ruim liter kokend water op. Laat alles dan 2 minuten op een zacht vuurtje doorkoken en giet de massa door een zeef in een goed gesloten flesch. Mevr. v. G. te Breda. Hieronder laten wij het recept voor hoofdkaas volgen: 2 varkenspootjes, 1 varkenshiel, pe per, zout, nootmuskaat, azijn, bouillon van het vleesch, een paar laurierbladen, desverkiezend een paar beschuiten. Zet de varkenspooten en den hiel met wa ter en zout op en kook ze gaar. Haal het vleesch van de beentjes af en snijd het fijn. Vermeng het met zooveel bouillon tot het een dikke brij is. Voeg er de peper, de nootmuskaat, de laurierbla den, zoo noodig wat zout en een scheut azijn aan toe. Maal een paar beschuiten fijn en doe ze door de vleeschma-ssa. Laat alles even flink warm worden en giet de massa daarna in kommen of vormen. Laat de hoofdkaas koud wor den en stort ze voor het opdienen op een schaal. NOMOTTA-KinderWleedm9 In alle deelen der wereld breien de dames met NOMOTTA-wol, want zij weten, dat NOMOTTA beste kwaliteit beteekent en gegarandeerd motecht is, zelfs na de wasch. Ook verzamelen zij ijverig de etiketten, waarvoor zij waardevolle ca- deaux krijgen. Schrijft nog heden aan: NOMOTTA-Agentschap, Valeriusstraat 141, Amsterdam-Z. U ontvangt gratis en portvrij een NOMOTTA-modellen-boekje, alsmede de NOMOTTA-Attractie-voorwaarden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 47