Walïenliausen Het Zwttsersche dorp der Methusalems De hampioen van het dorp is 103 jaar MMMIIM Een honderdjarige wordt bestormd door tallooze reporters en steevast stellen allen daarbij de vraag „Hoe komt het, dat u zoo oud geworden bent? Wat is het geheim van uw „eeuwige jeugd"!" De antwoorden der „oudjes" loopen niet alleen Ver uiteen, vaak zijn ze ook in tegenspraak met elkander. Een bewijs, dat het middel om oud te worden tot dusver nog steeds niet is gevonden. Toch heeft de mensch reeds van de vroegste tijden af gezocht naar een poeder, een drankje of wat dan ook om daarmede het leven van zichzelf en anderen te kunnen verlengen. Het is bekend dat onder anderen de Grieken zich met dit „probleem" ernstig bezighielden. In de mid deleeuwen zochten in raadselen gehulde alchimisten in t geheimzinnig duister van hun werkkamers naar „den drank des levens" en thans trachten koele koppen langs den weg van nuchtere berekeningen en „on- i iö „Ik kom niet buiten, mijnheer de fotograaf. Neen, neen, u had mij eerst maar moeten waarschuwen, dan had ik mij er op kunnen kleeden. Zóó krijgt u me niet op 'n foto." Drieënnegentig jaren oud en.toch nog ijdelMaar onze fotograaf wist de bijzonder krasse oude dame toch wel te kieken! feilbare" formules nog steeds het middel te ontdekken. Al deze onderzoekingen zijn intusschen van onschuldigen aard. De natuurvolken, die eveneens Eet landelijke kerkje van het Alpendorpje Walzenhausen. De oude boom wedijvert met de bevolking wie 't langst blijft leven! Donderdendrie jaar oud en nog iederen dag drinkt hij zijn glaasje geitenmelk, al smaakt het hem niet meer zoo opmonterendals vroeger. Daarbij drinkt hij iederen middag trouw een halven liter wijn, die hem ter eere van zijn liaogen leef tijd in zijn stamkroeg gratis wordt

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 4