De haren zijn dun en wit, maar ze gaan ook al bijna honderd jaar mee en de guitige, scherpe oogen houden alles bij, wat er in het dorp voorvalt. Tweeënnegentig en hij verricht nog prompt zijn werk! Naast de heilzame uitwerking van geitenmelk meent hij zijn hoogen leeftijd te danken te hebben aan 't feit dat hij vrijgezel gebleven is. En als 'l leven hem toch te zwaar dreigde te worden, dan zong hij fluks een lustig lied, naast geitenmelk 't beste middel ter gezondheid „Geitenmelk, een sigaartje en iederen dag 'n wande ling. Mijnheer, ik word wel tweehonderd jaar. Nu ben ik pas achtentachtig," zegt deze bewoner van Walzen- hausen. mede zich den dood van het lijf hielden. Gelukkig is aan dergelijk bij geloof een einde gekomen. Maar.... zoeken naar het „levensdrankje" blijft de rnensck! En wat is er ook op tegen Vraagt het maar eens aan een gepension- neerde Toch schijnt een groep van men- sclien het „levensdrankje" te hebben ontdekt! En wel de bewoners van het Zwitsersche Alpendorpje Walzen- hausen, ten oosten van St. Gallen en ten zuiden van het Bodenmeer gelegen. Het dorpje, dat nauwelijks tweedui zend inwoners telt, heeft tweeëndertig mannen en vrouwen in den ouderdom van tachtig tot negentig jaar en liefst maar honderdachtenzestig inwoners, die tusschen de zeventig en tachtig jaren oud zijn. Bovendien telt 't dorp meerdere inwoners, die honderd jaar en meer oud zijn. Met recht mag Walzenhausen het dorp der Methu- Tachtig jaar oud en iede ren dag veegt, hij nog de straten van het Alpen dorpje schoon. van oudsher het geheim der „eeuwige jeugd" trachten te vinden, gaan of gingen daarbij lang niet zoo om zichtig te werk. In Mexico bijvoorbeeld leefde een na tuurvolk, dat tijdens het lentefeest een jongen en een meisje offerde. De oudsten van den stam trokken onder het zingen van liederen voorbij den offersteen en besprenkelden zich met het bloed der twee ongeluk kige slachtoffers, vast er van overtuigd, dat zij hier- ln het tehuis voor ouden van dagen te Walzenhausen. Veel hebben zij beleefd en gezien, urenlang valt daar over te vertellen. De bron van gezondheid bij uitstek: de trouwe geit, het troetelbeest van Walzen- hausen. Bijna zonder uit zondering schrijven de oude bewoners hun hoogen leeftijd toe aan het gebruik van geitenmelk salems genoemd worden en de serie markante koppen, die onze fotograaf er maak te, is er een sprekend be wijs voor, dat de hoogbe jaarden zich bijzonder frisch en monter voelen. Gevraagd naar hun ge heim der „eeuwige jeugd" gaven zij als „levensdrank" bij uitstek op: geitenmelk. Ja, doodgewone geiten melk! Tanks: „Drie glazen geitenmelk drink ik per dag. 'k Wil even oud worden als overgrootvader."

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 5