"Vacumatic EEN MOOIER GESCHENK I tan ik me denken! bonbons pastilles CACAO 12 STEEDS ZICHTBARE Voorraad t^«« li-L F1 *5 19.50 5® VM V I3-SO VJf X 12.50 H y Potlooden V», Fl. 10, 7.50 -£T (•tl naar Uw dichtstbij zijnde Partner Dealer. PARKER SERVICE, (Dir. Wm. R. Rikkers,) Beurs, Damrak 4ta, Amsterdam C'. Ja, dit is het geschenk, dat zij up hut> hart gullen dragen, hun teren langen dat hen steeds dankbaar aan U zal doen herinneren, omdat ge als Uw geschenk 's werelds mooiste en beste pen hebt gekozen! 1 OCMV pen neui Een gegarandeerd volmaak- prachtige bijpassende te vulpen met een solide vulpotlood een stel, dat gouden pen (met kostbare het mooiste geschenk is voor punten van het fijnste Osm- eiken leeftijd. GEGARANDEERD MECHANISCH PERFECT ALTIJD WELKOM! Spaart plaatjes voor 't nieuwe album ,,Het Water op" Dat hoort zoo echt bij een Hollandsch Sinterklaasfeest. U moogt er wel vlug bij zijn: die dikke, zware Droste-letters zijn het eerst van allemaal uitverkocht. Als U nog iets extra's wilt geven, verras ze thuis dan met zoo'n mooie doos Droste-bonbons, of de bekende Pastilles en Droste-Doubletten. Sinterklaas komt l»ij Lot en Kees Slof van blz. 5 iridium), die schrijft bij de minste aanraking van het papier. Te zamen met het even Vader is naar beneden, om ,,de krant te halen", maar Jo heeft hem eerst zachtjes naar boven hooren gaan, waar op zolder een kast zorgvuldig afge sloten was dus heeft ze reden om te veronderstellen, dat de beneden buurman nu een tweede pakket in ontvangst neemt, om het vanavond met luid gebons op de deur bij hen af te leveren! Daar is hij terug met leege handen en een erg vlak gezicht. Ze moet even plagen. „Geef mij de krant eens," vraagt ze losjes weg. „De krant o, ja, de krant! Ja, je krijgt hem meteen!" En weg is hij weer. Aan tafel denkt Jo, dat Job er al even plezierig verwachtingsvol uitziet als de twee peuters. Van de aquarium - geschiedenis heeft ze niet liet minste aan hem kqnnen merken. De heele familie wascht na het eten af, om vooral gauw klaar te zijn. Jo „zwaait" den afwaschkwast, Job en Lot drogen en Kees draagt, angstig- omziclitig, stuk voor stuk naar zijn En dan is het wachten op de dingen, die komen zullen. Net als moeder het eerste kopje chocola ingeschonken heeft, komt de traditioneele bons op de voor deur. nog eens wordt er gebonsd. Kees springt op, krijgt een kleur als vuur en kijkt zijn vader en moeder om beurten met groote oogen aan. Lottie weet niet goed, hoe ze zich houden moet. „Daar is ie!" fluistert Kees. Dan pakt hij zijn zusje stijf bij de hand. „Zullen we zullen we gaan kijken, Lot?" Sinterklaas is als altijd verdwe nen en op den overloop staat een groot, hobbelig pak gelukkig eerst het pak, dat Job en zij samen klaargemaakt hebben, denkt Jo. „Wacht eens, jongens," zegt vader, pakt het op en draagt het in de huis kamer. „Nu moeten jullie samen maar uitpakken. We nemen één pakje tege lijk onderhanden, hoor!" Een oogenblik later komt uit een groo te witte doos met vloei het mooie jurkje van Lot te voorschijn. „Voor een tienjarig dametje" stond er buiten op. Een paar stralende oogen en gloei ende wangen zeggen haar ouders ge noeg. Dan het groote, vreemdvormige pak voor: Cornelis Verhoef. Zijn stevige handjes scheuren het bruine papier er af, en het keurige boekenplankje, versierd met hertenfiguurtjes, ver schijnt. „O, o, wat mooi.. is dat voor mijt" zegt hij bewonderend. „Vader, hangt u het voor me op, boven mijn bed?" Er komen nog chocoladeletters uit het pak en. een slipover voor vader, die Jo erin heeft weten te smokkelen. Dan gaan ze de papieren en touwtjes opruimen. „Zijn jullie net zoo blij als ik met de cadeautjes, jongens?" vraagt vader. „Nou!" zegt Kees, „ik ben benieuwd wat er nog meer komt! 0, vader, Sinter klaas heeft mam heelemaal vergeten!" „Ik denk, dat ie mam een beetje voor den mal wil houden," lacht Job ge heimzinnig. Bomberdebomgaat het opnieuw Kees is zijn eersten schrik te boven en vliegt met zoo'n vaart naar de deur, dat Jo haar hart vasthoudt, dat de bejaarde buurman nog niet uit het gezicht zal zijn. Daar komt liij weer aan met een groote doos in zijn armen. „Lot, ga jij dat andere pak maar halen," comman deert hij. Nu is het Jo, die niet goed weet, hoe ze zich houden zal. Van deze verrassing behoort ze niets af te weten en ze was er wel zeker van, dat ze komen zou In een wip is de doos open. Broer deelt pakjes uit: „Asjeblieft, mam; hier, Lot, dat is voor jou, o, en hier staat op: K-ee-s!" Binnen vijf minuten is de kamer opnieuw bezaaid met papieren. Lottie loopt het heele huis door om een ca deautje te zoeken en vindt steeds een briefje, dat haar weer verderstuurt. „Ik heb het, ik heb het!" juicht ze ineens. Onder tegen de zitting van haar eigen stoel zit een pakje gebonden, dat een doosje zakdoekjes blijkt te bevatten. Nu is de pret van het uitpakken dan toch gedaan. Kees zit in een hoekje te bladeren in een boek met dierenver halen en houdt zijn nieuwen, grooten bal onder zijn arm geklemd. Lottie bekijkt de plaatjes van een doosje post papier. En voor Jo op tafel liggen een paar handschoenen, fijne kousen en een klein fleschje lavendelwater. „Sinterklaas heeft héél goed geraden, dat ik nieuwe handschoenen noodig had," zegt ze, „en hij wist mijn smaak ook precies!" „Ja, hoe kan dat eigenlijk, hè mam?" zegt Kees, maar schijnt zich daar ver der niet veel zorg over te maken. Dan, heel onverwacht, gaat de elec- trische bel. „Wie kan dat zijn?" vragen ze zich af. Job gaat opendoen. „Post voor Ver hoef!" klinkt het beneden. „Een expresse-brief," zegt Job adem loos, als hij weer boven komt, „van Rudolf. Als het maar geen slecht nieuws is!" Haastig wordt de envelop openge sneden. Samen lezen ze: „Beste broer en schoonzuster, Ik hoop, dat ik jullie een goede Sint-Nicolaassurprise te bezorgen heb. Bij ons op kantoor is een vacature ont staan, die zeer spoedig weer vervuld moet worden. Daar Jacob goed in deze branche thuis is, schijnt het mij toe, dat er veel kans bestaat „Job!" zegt Jo, en haar stem klinkt schor. „Even uitlezen," zegt hij kalm. Dan vouwt hij het briefje toe. „Morgen moet ik er meteen heen, Joke." „Denk je....?" Ze hoeft haar zin niet af te maken. „Ik kan wel zeggen, dat er véél kans is!" Samen brengen ze de kinderen naar bed. Dan staan ze in de huiskamer tegenover elkaar. „Nu moet ik je eerst eens iets érgs vertellen, moedertje," zegt Job ernstig, maar achter zijn woorden merkt ze zijn diepen, gelukkigen lach. „Het gaat over het aquarium." Ze valt hem in de rede „Laat mij het jou maar ver-tellen. Er komt nog een horloge aan te pas ook. Er zijn niet veel woorden noodig, om de heele geschiedenis te verklaren hoe ze toevallig hoorde, dat hij het aquarium weg wilde doen, toen haar horloge verkocht had en naar de Ster renstraat was gegaan om de tien gulden terug te betalen. Job schudt zacht z'n hoofd. „Kleine, ondeugende, zelfstandige vrouw van me. Lot en Kees zouden het heel gek ge vonden hebben, als ze gezien hadden, hoe vader en moeder elkaar een zoen gaven, allebei met tranen in hun oogen en dat op Sinterklaasavond!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 12