DE HUTKOFFER Door ()lej$lachten heen Chronische verstopping en haar bestrijding! 18 SHBHESSMft***.''" heeft de vrouw met liet jeugdig frissdie uiterlijk gezegevierd. Aarzel daarom niet langer Khasana Rouge en Lippenstift tot Uw kleine helpers te kiezen. Ze verleenen teint en lip pen steeds jeugdige frischheid. Ze zijn tegen weer en water bestand en kissproof. Voor een discrete teint Superb, voor een levendige kleur -. corail of carmin, voor een zonge bruind uiterlijkKhasana Soleil. Fl. 1.25, -.90, -.75, - 35 Vervolg van blz. 13 „Maar natuurlijk, vrouwtje, twéé als het dikke tapijt naar de deur van de 'je wilt!" kweelde Do van achter het zaak in fournituren en lederwaren, waar bureau. een buigende bediende haar uitgeleide „Ja, dat kun je begrijpen," snoof deed. Jenny minachtend. „Dan ga ik net zoo Hemming en Co., stond er op de win- lief niet, heeft ie gezegd en is toen keipui. woedend de kamer uitgeloopen. Vind Klaar en geslaagd, gelukkig. Ze wüde je dat niet onmogelijk van hem?" juist het portier van haar kleinen two- „Och," meende Do wijsgeerig, „man- seater openen, toen ze Jaap's omvang - nen hebben geen verstand van vrou- rijke gestalte op zich af zag stevenen, wenbagage. En bovendien: Lex is pas „Nee maar! schalde zij11 stem al van een jaar getrouwd, zie je." verre. „Dat treft buitengewoon, juf frouw Maarlant. Bent u ook aan 't in- Donderckty 3 December. koopen doen? Een heele verzameling In den laten namiddag stapte een pakjes in de dicky-seat, zie ik." eenigszins gezette jongeman, gekleed „Foei, wat bent u nieuwsgierig. Do in een opzichtig geruite overjas, Lex' keek lachend naar zijn blozend, vroolijk privé-kantoor binnen gezicht. „Schone gute Mittag! Hoe staat het „Moet u ook bij Hemming zijn?" leven?" vroeg ze toen. Lex sprong verrast op. „Jaap! Hoe „Ja, toevallig hè? Gaat u meehelpen kom jij zoo ineens uit de lucht vallen?" uitzoeken? Dan drinken we straks samen Jaap liet zijn jeugdige welgedaanheid een kopje thee." in een leeren zetel zinken en deed een „Maar ik moet nog meer boodschap - aanval op Lex' sigarettenkistje. pen doen." Do keek op haar horloge. „Zaken," zei hij gewichtig, „ik moet „Weet u wat, we spreken af: om vijf uur tot Maandag in Amsterdam zijn. Kan in Atlanta.' ik bij jullie logeeren?" „In orde." Jaap hield het portier voor „Dat zal slecht gaan, vrees ik," meen- haar open. „En zeg alstublieft Jaap de Lex, „we hebben deze week al een tegen me," liet hij er smeekend op vol- een vriendin van Jenny." Toen ging hij den wmkel binnen. Het bleeke jongmensch informeerde fluisterend wat hij wenschte. „Een hutkoffer." Jaap zette zich op een krakend stoeltje, hetgeen den be- Generaalvertegenwoordiging J. WINKEL JZN., Den Haag, Merwedestraat 47 Telefoon 77 2595 DE WEG NAAR BETERSCHAP! Gebrek aan volumeNormacol zorgt voor 't doet de darmspieren noodige „volume"De verslappen met ver- normale darmfunctie stopjMng als gevolg, uordt hersteld. CHRONISCHE verstopping vindt haar weg naar beterschap in het wegnemen van de oorzaak der kwaal. Ruwreinigende laxeer middelen hebben een tijdelijke uitwerking, doch zijn op den duur niet afdoende. Meer malen is chronische verstopping het gevolg van een gebrek aan spijsverteringsslakken in de moderne voeding. Deze slakken vormen inden darininhoud een „volume" en juist dit ..volume" doet de darmwerking normaal functionneeren. Normacol werkt regelmatig! De zuiver plantaardige Normacol^ korreltjes zwellen in den darininhoud gelatineus op en vormen daar het noodzakelijke „volume". Dit „volume" neemt «Ie plaats in van de ontbrekende ballaststoffen met het gevolg, dat de darmfunctie normaal kan geschieden. Een kleine hoeveelheid Normacol, geregeld ingenomen, bevordert een regelmatige, ge makkelijke stoelgang. Immers, de werking van Normacol is niet ruw, doch afdoende, omdat het een natuurlijk werkend rege lingsmiddel is. „O, dat is geen bezwaar," consta- leerde Jaap. „Ik slaap wel in het bad of op de piano. Komt terecht." „Ja, je neemt nogal weinig plaats in," hoonde Lex. Maar Jaap ging er niet op in, hij diende met schichtige blikken deed op was bij dergelijke complimentjes groot- zien. I gebracht. „Wilt u mij even volgen vroeg hij „Lang niet gezien, hè?" glunderde bedeesd, als wilde hij zich excuseeren, hij, „Jenny zal opkijken, als ze haar dat hij geen rijtje hutkoffers voor Jaap's liefhebbenden broeder onverwachts ziet. neus op de toonbank vermocht te depo- lloe is 't, heb je veel met haar te stellen neeren. gehad? Je ziet er niet erg opgewekt uit, Jaap volgde hem naar de betreffende vind ik." afdeeling en zocht een mooi, donker- „Oeh. Lex woelde in zijn bruine bruin exemplaar uit, met koper be- kuif, „we hebben wel eens verschil van slagen. meening. Hij trok een zorglijk „Zoo," zei hij voldaan, „wilt u daar gezicht. de letters J.H.D. op laten schilderen en „Kerel," jubelde Jaap, „maak van hem aan dit adres laten bezorgen?" je hart geen smoorkuil. Stort je leed Hij overhandigde den jongeling Jen- uit voor je vaderlijken vriend!" ny's adres. „De kwestie is," begon Lex aarzelend, Deze bekeek het even en wierp toen jé weet, dat we net als vorig jaar twee een argwanenden blik op Jaap. weken naar St. Moritz gaan. We hebben „Wel," Jaap werd ongeduldig, „man- destijds jouw koffer geleend, maar dien keert er iets aan? Kunt u 't niet lezen?' heb je nu natuurlijk zelf noodig. Nu wil De bediende verschoot van kleur. Jenny, dat ik haar een hutkoffer zal „Zeker wel, meneer," stamelde hij, geven met St. Nicolaas. In de eerste „maarre plaats vind ik dat onzin, omdat we best Jaap voelde zich driftig worden, die met onze handkoffers kunnen volstaan man irriteerde hem. „Nu dan," zei hij en verder heb ik al een theewagen voor kortaf, „ik reken erop dat u den koffer haar vekocht. Ik weet zeker dat ze daar Zaterdagavond na achten bezorgt. Goe- dolblij mee zal zijn, dus ik ben niet van den middag." plan om haar haar zin te geven." Met Achter zijn rug haalde het jongmensch een energiek gebaar duwde Lex een gelaten zijn schouders op. stapeltje paperassen opzij. „Tja," zuchtte Jaap, „vau die kwes- Zaterdag 5 December. ties heb ik eigenlijk niet zoo veel ver- üe avond was in vollen gang. De vloer stand. Vrouwen zijn soms bar eigenwijs lag bezaaid met papieren en de heele in die dingen. Ik weet nog, dat Jen met fjat r00k naar bisschopwijn. Voor de alle geweld een hoededoos moest heb- zooveelste maal ging de bel. Lex was hen. Enfin, ze kreeg hem en er werden al bij de deur. een stuk of drie miniatuurhoedjes in „Jaap, kom helpen!" riep hij even gevlijd. Er konden nog wel vier paar ja(;ei.; „>t jg een tweepersoonscadeau!" schoenen van mij by in, maar toen ik £r kioak een geschuifel in de gang en .laar iets over zei, kreeg ik den wind van toen droegen ze samen een pak van voren. Maar kom, beste kerel, we laten enorme afmetingen de kamer in. Ainm nnrKiorlwQ Qrflifff» hflflfflpn Tllftt llJlTl- TA,, L^f-lrnffoTi I" vion Tfltimt Uoeriuig Uzelf en koop nog lieden een busje Normacol. Spoedig zult U de gunstige merking Itieroan ondereinden. NORMACOL VOOR REGELMATIGE WERKING onze eerbiedwaardige hoofden niet han gen. We zullen een geschikte gelegen heid opzoeken en er eens ernstig over praten.' „Accoord." Lex stond op. „Maar dan wej> >t jg vast de hutkoffer!' .el ik eerst Jenny op om te zeggen dat weet werkelijk van niets!" weerde re een paar uur later thuis kómen." ]i6X af_ „pak het eerst maar eens uit." Ondanks weer en wind nooit verkouden! De verkeersagent staat bij ieder een in een goed blaadje. Hij is streng maar rechtvaardig „De hutkoffer!" riep Jenny. Haar oogen lichtten op. Zou Lex nu toch „Mevrouw Hulscher," stond er op de label. Ze vloog Lex om den hals. „Zie je Hij is onze groote broer op straat. Hij helpt kinderen en oude dames veilig oversteken Mevr. Boom dankt hem voor zijn hulp en zegt„Agent, bent V niet vaak verkouden, zoo in weer en wind op straat f" „Nee, dame" zegt hij „m'n vrouw zorgt dat ik altijd Wybertjes bij me heb. Wybert-tabletten helpen tegen hoest, keelpijn, heeschheid". Vrijdag 4 December. Do's elegant figuurtje schreed over Alleen in origineele blauwe doozen a 25, 35 en 60 cent. Slot op blz. 30

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 18