Zeeuwsche Spori Middelburg-R.C.S. (6-2). De Souburgsche club kon het tegen Middelburg niet houden, ondanks hejtigen tegenstand. De keeper van Souburg verwerkt een gevaarlijk schot. Heel weinig wedstrijden uit de Zeeuwsche tweede klasse komen op middelmatig tweede-klasse- peil en het is een vreugdegevende uitzondering als eens een wedstrijd boven het middelmatige komt. Men zou toch in een afdeeling, waarin de ploegen zoo na aan elkaar gewaagd zijn, mogen ver wachten, dat het er in de wedstrijden spannender toeging. Zoo was de wedstrijd Middelburg-R.C.S. weer 'n heel tam partijtje, waarbij noch van den eenen kant, noch van den anderen veel mooi spel gebo den werd. Middelburg was duidelijk de sterkste en de 6-2-score laat ook wel uitkomen, dat de Souburgers er op geen stukken na tegen op konden. Het spel van R.C.S. is wel heel erg tegengevallen en we hebben ons verwonderd over zooveel gebrek aan enthou siasme en wil om door te zetten. Vroeger kon er vuur Een valpartij in de verdediging, terwijl de aanvul mislukte. ,De Zeeuwen-R.B01-3. De Zeeuwen wisten den onoverwinnelijken Eoosendalers ook in den thuiswedstrijd de puntjes niet afhandig te maken en de Eoosendalers trokken nog stevig aan den kop in 2 A huiswaarts. in dit ploegje zitten; dan spatten de vonken er af en een wèdstrijd was van begin tot einde één vuur werk. Een scheidsrechter had zijn handen vol om dit enthousiasme binnen de perken te houden. Wie daarmee het spelletje van Zondag bekijkt moet wel danig teleurgesteld zijn. Daar zat nu letterlijk niets, maar dan ook to taal niets in. Middelburg maakte zich niet eens zoo heel erg druk en kwam op zijn slofjes aan de overwinning. Alge meen was verwacht, dat R.C.S. het aan Middel burg niet gemakkelijk zou maken. Het is omge keerd uitgekomen en als de groen-witte ploeg niet voor heeter vuren komt te staan, dan zou de kampioensvlag nog uit de kamfer gehaald moe ten worden. Voorloopig echter zij men nog niet te optimistisch, want zoowel R.B.C. als T.S.C. gaan onverstoord verder met het verzamelen van punten. Zoo stortte het Zeelandia-gebouw in de laatste minuten van den wedstrijd tegen T.S.C. in elkaar en na 'n wedstrijd waarin de verdediging met als uitblinker den dap peren doelman zich van de beste zijde had doen ken nen moest ten slotte voor Hoe de. Zeeuwen zich ook weerden, alle aanvallen werden afgeslagen. het groote T.S.C.-overwicht gezwicht worden. De Zeeuwen hebben zich verder van de leiders laten wegdringen en moesten in R.B.C. de meerdere er kennen. Het werd 3-1 voor de Roosendalers, die de laatste weken mooie overwinningen boeken. De meerderheid van R.B.C. was niet zoo heel groot, al was het veldwerk bij oogenblikken keurig verzorgd. Zou R.B.C. nu de kampioensploeg hebben of zijn deze uitslagen toch heusch een beetje boven hun stand? We weten het niet en hebben ondanks de goede en ongeslagen positie op de ranglijst nog steeds geen vertrouwen in de voortzetting der overwin- ningenreeks. Van week tot week verwachten wij een ineenstorten van deze ploeg, doch telkens weer worden we verrast door sprekende overwinningen. Welke ploeg zal een eind maken aan deze glorie of zijn we er zoo finaal naast? Vlissingen moest natuurlijk winnen van Breda, doch wie denkt, dat de 2-0-overwinning zoo maar uit de mouw geschud is, vergist zich toch deerlijk. Weliswaar werd Breda eigenlijk van begin tot einde ingesloten, althans op eigen helft teruggedrongen, maar het verdedigingsbolwerk der Bredanaars was onneembaar. Eerst tegen het einde konden twee bressen geschoten worden in de Breda-veste en toen gaf de ploeg zich ook onmiddellijk over. Het was van Vlissingen een gewaagd spelletje om zoo ver op te dringen en zoo waren de uitvallen van Breda niet ongevaarlijk. Goes blijft sukkelen en als Breda dat nu ook maar doet kan het nog goed afloopen, maar mocht daar entegen Breda een opleving krijgen, dan zien we Goes hopeloos onderaan terechtkomen. Gelukkig is er een voorsprong van 3 punten, welke hard noodig is en nog een beetje adem laat. Het spel van Goes is ook werkelijk hopeloos en schijnt slechts op afbraak van het spel der tegenstanders te zijn ingesteld. Daar valt niet tegen te spelen en hoewel de tegenstanders sterker zijn, brengen zij het toch meestal niet tot hooge scores. Zoo was het nu De Baronie dat heel aardige open aanvallen te zien gaf, doch slechts met moeite (2-1) wist te winnen.' In de middenlinie van Goes zit totaal geen pit of spel, terwijl de voorhoede schot mist. Goes onderneemt wilde aanvallen, welke getuigen van moed en spirit, doch het zijn slechts individueele bevliegingen, trappen en rennen, zonder eenig verband. Probeert het eens een beetje kalmer en dan meer berekend, meer met de hersens, Goesenaren Corner op het doel van Souburg. Een der mooie voorzetten van Middelburg, die ten slotte succes had.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 19