UXONA SPOKTIEEP Vasenol- Babycrème, Vê zeepww1 actieve verkwikkend m vermoeienis I ■*r BfJ EIKEN GOEDEN WIN KEU ER VERKRIJGBAAR 23 Ten slotte heeft hij er niets mede te had er in de verste verte niet op gere- makendat mijn auto duur is geweest, kend, dat men hem zou beschuldigen Hij moet spreken over het feit, dat ik van dood door schuld. Dat was zoowel iemand heb overreden hoewel dat in voor hem als voor zijn advocaat een werkelijkheid niet waar is." Daar was onaangename ontnuchtering. Crane hij noff steeds zeker van. Den eersten voelde de vijandigheid in de houding keer was het anders geweest, hoewel van het publiek en vooral van de pers toen de schuld ook aan een derde te Hij kreeg Üet idee, dat iedereen er op wijten was. uit was om hem te zien lijden en dat „Indien dronken losbollen, die over iedereen tegen hem was. Dit beteekende rijkdommen beschikken, wordt toege- voor hem een nieuwe gewaarwording, staan, onze hoofdwegen even onveilig Zooals alle gevoelige menschen had hij te maken als een slagveld...." geen waarde gehecht aan de vleierij, Hij keek op kom, kom, nou ging waarmede hij vroeger werd omringd, de aanklager toch wel een beetje te ver. Alleen en dit was gevaarlijk hij Hij zag, dat zijn advocaat, Oscar raakte gewoon aan het verschijnsel, Mann, reeds overeind sprong. Stanley dat hij het middelpunt vormde en alge- Prince behandelde de zaak niet zelf, meen de aandacht trok. Het kwam hem maar had Mann gezonden, een rechts- als iets vanzelfsprekends voor, dat Rid- geleerde, die zich verheugde in de ley Crane overal vriendelijk en met open twijfelachtige reputatie, dat hij zelfs in armen werd ontvangen. En nu stond gevallen, waarin de schuld van een be- hij voor de verrassing, dat hij van alle klaagde onomstootelijk vaststond, op kanten werd verafschuwd de scherpe allerlei slinksche wijzen toch wist te woorden van den ambtenaar van het bereiken, dat de rechtbank óf vrijsprak O.M. werden niet alleen door de jury, óf uiterst mild vonniste. maar ook door hc< publiek gunstig ont- R id lev Crane had het op Mann even- vangen. Hij werd beschouwd als een min begrepen als op den ambtenaar van bedreiging, een vijand, een symbool van het openbaar ministerie, die thans het het kwaad. Niet door de vrouw van woord voerde. Mann zat vol theater- Torrington, een zielige figuur in haar knepen, althans zoo dacht Crane er zwarte kleeren, die volop reden had hem over. Hij wilde hem een berouwvolle te haten ze had geen bitter woord houding laten aannemen zooiets als gesproken maar door de journa- de tot inkeer gekomen zondaar ver- listen, die vol spanning het verloop van langde van hem, dat hij journalisten de zaak volgden en popelden om him te woord stond en dezen een lesje gaf lezers te onthalen op schreeuwende in deemoedigheid. koppen als„Jonge ïnillionnair toont Crane dacht er niet aan op deze voor- geen aandoeningCrane rookt siga- stellen in te gaan. Hij wilde geen jour- retten tijdens de pauzeRijke man nalisten ontvangen; zij legden ieder blijft onbewogen voor de beslissing van woord verkeerd uit en schenen van ge- de jury. Wat verwachtten ze eigen- voelen te zijn, dat rijke jongelui er een lijk van hem dat hij in tranen zou andere moraal op na hielden dan hun uitbarsten? Rookten ze zelf soms geen medeburgers. Hoe was het mogelijk, sigaretten? Moest zelfbeheersching wor- dat in een land, waar ieder mensch werd den beschouwd als iets minderwaardigs? geacht een kans te hebben, een „rijk- Geen wonder, zei hij tot zichzelf, dat aard" onder sommige omstandigheden hij niet met de heeren van de pers wilde het recht niet aan zijn zijde kon krijgen? spreken. En al mocht hij bij overweging tot het De publieke tribune van de rechtszaal inzicht komen, dat hem al deze moei- was overvol; het was een koele dag en lijkheden bespaard zouden zijn gebleven, heel de streek was uitgeloopen, alsof als hij zich had onthouden van over- het een fancy-fair of een sportevenement matig drankmisbruik, nu verviel hij als betrof. Verkeersagenten waren opge- vanzelf in een arrogante houding, die steld langs de wegen om het verkeer te zijn rechters prikkelde, vooral omdat regelen. Toegangsbewijzen waren er niet luj bij iedere gelegenheid stijf en strak meer te krijgen. Bij het rondkijken ont- volhield, dat hij onschuldig was. dekte hij weinig vrienden. Natuurlijk Hij kon nu eenmaal niet met minach- mijnheer Harridge, en Gertrude Mason, ting op zichzelf neerzien. Zijn vader had eerder nieuwsgierig, naar hij meende te hem steeds vrij kort gehouden; zijn kunnen vaststellen, dan vriendelijk, moeder was gestorven, toen hij nog heel Toen bleef zijn blik even rusten op een jong was. Zijn eerste jaren had hij door- van aandoening vertrokken gezicht gebracht op een kostschool haantje Kate Lattimer. Hij glimlachte -aan de voorste in sport, middelmatig in het haar medeleven behoefde hij niet te leeren. Op de universiteit hetzelfde ver- twijfelen. Toch verwonderde hij zich schijnsel, met dien verstande, dat hij over haar aanwezigheid, een uitblinker was in economische vak- Trouwens, daar verwonderde zij zich ken. Alleen daar was het drinken zelf ook over. Haar aanwezigheid wa- begonnen. Hij herinnerde zich nog hoe feitelijk haar eerste overwinning op het zijn vader er voor het eerst achter was ouderlijk gezag. Mevrouw Lattimer gekomen. De oude heer had een jongen had haar dochters niet verboden om de Schotschen tuinman wegens dronken- terechtzitting te volgen; ze had alleen schap ontslagen. De man was in woede haar afkeuring uitgesproken en dat was ontstoken en had geschreeuwd: „Kijk voldoende vooral waar het haar eerst maar naar je eigen zoon die jongste dochter betrof. Maar deze af drinkt heel wat meer dan ik." Er was keuring had ditmaal geen indruk ge- een scène geweest, maar hij was er in maakt. Kate drong er op aan, dat haar geslaagd zijn vader te kalmeeren door zou worden toegestaan om de rechtszaak te beweren, dat studenten wel 'ns bij bij te wonen en het scheen alsof ze door uitzondering de bloemetjes buiten zet- deze geslaagde poging om haar wil door ten. Tijdens de maanden, dat hij voor te zetten ineens was uitgegroeid van zijn vader als secretaris optrad, had hij kind tot vrouw. m het geheel niet gedronken, om de Vele meeningen waren verkondigd eenvoudige reden, dat hij er geen tijd over de resultaten, die de verdediging voor had. En nu nu gebeurde het zou kunnen bereiken. Wat kon er tot hem alleen, wanneer hij zijn omgeving Crane's verdediging worden aange- bar vervelend vond en behoefte had aan voerd? Dit vroeg zich het publiek af en een zoogenaamd „verzet". ook de rechters hadden zich met dit Reeds eenige weken geleden was het vraagstuk beziggehouden, hem duidelijk geworden, dat zijn zaak Mann had er reeds bij de eerste be er niet gunstig voorstond. Hij wist spreking van de zaak op aangedrongen, natuurlijk, dat hij voor de recht bank zou moeten verschijnen, maar hij Vervolg op blz. 26 Bent U een actief man? Bent U een vrouw, die het druk heeft? Rexona Sportzeep zal U fit houden, gezond en in goede conditie. Want deze Sportzeep bevat nieuwe, heilzame bestanddelen, die Uw gezondheid beschermen en Uw zenuwen en spieren weldadig versterken. En het schuim is iets geweldigs! Het dringt door tot diep in de poriën van de huid. Verjaagt al het stof en vuil, dat na een werkzame dag de huid is binnengedrongen en voo? komt daardoor infectie gevaar. Het maakt tevens, dat de poriën van Uw huid hun normale functie weer onbelemmerd kunnen verrichten. Wanneer U vermoeid is, geef dan Uw lichaam, wat het nodig heeft. Gun Uzelf het genot van een heerlijk fris Rexona-bad! Vandaag, morgen en... voortaan elke dag. m 00* -v is alles met liefde en zorg bereid. Eenvoudig of luxueus, - twee din gen staan overal klaar: de betrouwbare beschermers van de gezondheid van Uw kind.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 23