ZEEUWSCH ZEEUWSCHE OMROEP 24 Hallo! liallo! hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep, liet verder vertellen van al deze berichten, in wejken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Vlissingen, dat aldaar de ijzeren damwand van het in aanbouw zijnde droogdok is bezweken, zoodat het in minder dan geen tijd onderliep. 'n Rare tijd tegenwoordig. Tot voor kort stonden de regenbakken en drink putten droog en nu staat het droogdok vol met nattigheid! Wij vernamen uit Axel, dat een hengelaar bij het vissohen in de Kreek tusschen het kroos zijn verlovingsring aan den haak sloeg, welken ring hij twintig jaar geleden bij het hengelen verloren had. Onze correspondent schrijft er bij, dat de man inmiddels al getrouwd is. Van 'n hengelaar hadden wij wel wat meer geduld mogen verwachten! Wij vernamen uit Oost- en West- Souberg, dat er proces-verbaal is opge maakt tegen iemand wegens het frau duleus slachten van twee geiten. Hij had de dieren wijsgemaakt, ze alleen even onder hun kin te kietelen. Uit dezelfde plaats schreef men ons, dat bij het delven van een sloot aan het Koopmansvoetpad zes verzilverde lepels en vorken van Belgisch fabrikaat zijn gevonden. Daar ze van jongeren datum zijn dan de naam van het voet pad, denkt de justitie^ dat men hier eerder aan diefstal dan aan koophandel moet denken. Iedere agent is nu uitgerust met een dier vorken om het oppikken der daders te vergemakkelijken! De raad van 's-Gravenpolder besloot met algemeene stemmen, voortaan den leden der vrijwillige brandweer voor iedere bijgewoonde oefening een kwartje te geven. Om niet het risico te beloopen dat de snoeplust nu toeneemt, zullen alle winkeltjes, waar men 'n cent verkoopen kan, na die oefeningen moeten gesloten worden Onze medewerker te Hulst bericht ons, dat een oude dame aldaar het ongeluk had, bij het Doelenbolwerk in het water te vallen. De politie moest veel meer letten op dat stoeien bij den waterkant! Uit enkele plaatsen aan de Schelde kregen wij tijding, dat in „de Roompot" een echte rariteit is opgevischt, waar van men vermoedt dat het een Octopus is. Het wonderlijke dier is naar een deskundige te Bergen öp Zoom ge stuurd. In den Sinterklaastijd mag men overal surprises verwachten; tot in den Roompot aan toe! Wij hoorden uit Goes, dat de ontvan ger der registratie en domeinen bij inschrijving het politievaartuig „de Ekster" verkocht heeft voor f 326. Er komt nu een nieuwe boot. Naar men vermoedt, moest de Ekster verwijderd worden, daar ze alles ver klapte! Te Vlissingen is een fusie tot stand gekomen tusschen twee zangvereeni- gingen. Mocht hierdoor voorloopig de eenstemmigheid verstoord zijn, dan zal men meerstemmig te werk gaan. Wij sluiten nu tot de volgende week, dames en heeren! Tl ei Utrechtsch Provinciaal SUidentengenootschap Zeeland irierde te Middelburg zijn vijftigjarig bestaan. De fees telingen vereenigden zich ook te Vlissingen bij het stand beeld van De Buyter om er een krans te leggen. Daar werden zij door wethouder Edelman als plaatsvervan gend burgemeesterverwelkomd. Het Vlissingsche P.T.T.-per soneel heeft het seizoen ingezet met een weiverzorgden en uit muntend geslaagden cabaret avond. Gelukkig dat Westkapellenaars zulke geduldige burgers zijn: eerst is maanden lang de dorpsstraat opgebroken geweest voor den aanleg der rioleering en nu wordt er begonnen het heele wegdek nog te vernieuwen. De praeses van de Zeeuwsch-Utrechtsche studenten bij de kranslegging aan den voet van het De Buyterstandbeeld. Door het binnenvaren van de Rcgulus in de Vlissingsche binnen haven kwam er zoo'n zware druk te staan op den wand van het daarbij aan te leggen droogdok, dat deze het begaf, zoodat het dok onder liep. Een aanzienlijke schadepost voor den aannemer. Bo vendien raakten door den hevigen storm de trossen van de Begulus los en kwam het schip op drift, zoodat om, verder onheil te voorkomen midden in de haven de ankers moesten uitgeworpen worden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 24