SABU Het donhere sterretje Privé-lessen waren noodig om Sabu de allereerste beginselen van rekenen, lezen en schrijven bij te brengen. Aan de wijze, waarop hij bijvoorbeeld zijn penhouder vasthoudt, ziet- de in gewijde dadelijk, dat hij niet gewend is met dit instrument om te gaan. De hoofdonderwijzer van de Beacons field School, mr. Thompson, is zijn leeraar. te vinden, dat een dankbaar object zou zijn. Maanden ver streken de cirkel, die afgezocht werd, werd steeds grooter en juist toen iedereen er reeds aan wanhoopte en de hoofd directie van de filinondememing die geheele expeditie als een fiasco ging beschouwen, werd nota bene in de onmiddellijke nabijheid van het kamp een jongen gevonden, die over alle eigenschappen beschikte, welkede „elephantboy" moesthebben. De jongen had altijd als hulp in den stal gewerkt, doch was in den meest letterlijken zin van het woord finaal over het hoofd gezien. Zooals het meer gaat men zocht naar een geschikt iemand, zonder te kunnen slagen, terwijl men zoogezegd in eigen huis had kunnen vinden wat men hebben moest. Een filmapparaat is het meest- gelieide speelgoed" van Sabu. Eigenlijk niet te verwonderen van iemand, die aan zoo'n toe stel zijn roem te danken heeft. De kleine Sabu in zijn aller eerste rol van Toomai, den „elephant boy". Hoe lmel geluk een kleinen inl»ndscl»en jongen toelachte Eenige jaren geleden trok een expeditie naar Britsch-Indië voor de opnamen van „Elephant Boy". Het eigenaardige was echter, dat alle personen, die in deze film moesten meespelen, reeds waren geënga geerd, uitgezonderd dan de jongen die de rol van olifantenjongen moest spelen. De regisseur meende echter, dat het niet veel moeite zou kosten in de binnen landen tientallen zwartjes te ontdek ken, die oogenblikkelijk als zoodanig zouden kunnen worden aangenomen. Doch hoe men ook zocht en zocht, het gelukte maar niet een geschikt kereltje

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 34