MODERNE HEERENPULLOVER uizes We breien voor den heer des h Iedere man vindt het prettig in zijn garderobe een dergelijk gezellig kleedingstuk te hebben als hierbij staat afgebeeld. Bovendien zal hij in zijn hart maar wat trotsch zijn als zijn vrouwtje speciaal voor hem zooiets fabriceert! We zien dus niet op tegen die groote panden en tegen die vreese- lijk lange mouwen en beginnen met frisschen moed te breien. Benoodigdheden voor dezen pullover zijn: Ongeveer 500 gr. donkerbruine, vierdraads sport- wol en 1 stel breinaalden nr. 3%. Maten: bovenwijdte 96 cm., taille 84 cm., mouw lengte 60-62 cm. (de boord wordt extra berekend). Voorpand. We zetten 90 steken op en breien hier boven afwisselend 1 recht, 1 averecht tot we een boord hebben gebreid van ongeveer 10 cm. hoog. We meerderen nu om de 10 steken 1 steek (in het geheel 8 steken). De teruggaande naald breien we averecht. We breien nu verder tot het armsgat in patroon. Ie patroonnaald(98 steken) 1 maal omslaan, 2 recht, den omslag over de 2 rechte steken halen en ditzelfde nog 1 maal herhalen. Vervolgens (4 recht, 1 maal omslaan, 2 recht, den omslag over de 2 rechte steken halen, 4 recht). Dan (3 maal afwisselend: omslag 2 recht, den omslag overhalen). We herhalen nu ver der de twee patroontjes die tusschen haakjes staan afwisselend, maar op het einde van de naald krijgen we weer het zelfde als in het begin, n.l. 1 maal omslaan, 2 recht, den omslag over de 2 rechte steken halen en dit nu nog 1 maal her halen. In het geheel vertoont de naald nu 6 maal het eerste patroontje en 5 maal het tweede patroontje (90 steken), ter wijl aan begin en einde de overige 8 ste ken verwerkt zijn. De teruggaande naalden breien we alle averecht. 3e patroonnaald: 1 maal omslaan, 2 recht, den omslag over de 2 rechte steken halen, 1 maal omslaan, 2 recht, den om slag overhalen, 1 recht, 1 maal om slaan, 2 recht, overhalen, 4 recht, 1 maal omslaan, 2 recht, 1 maal omslaan, over halen, 1 recht. Vervolgens herhalen we 3 maal (1 maal omslaan, 2 recht over halen) We herhalen nu voortdurend van tot 4e patroonnaald: averecht. We blijven deze 4 naalden steeds herhalen, tot we in het geheel een lengte hebben van 36 cm. Daarna kanten we voor het arms gat aan iederen kant achtereenvolgens 5 steken, 2 steken en 1 steek af (restant 82 steken). Hierboven breien we 6 naal den als volgt: le naald: (van de genoemde 6 naalden) 1 maal omslaan, 2 r., den omslag over deze 2 rechte steken halen, vanaf de ge- heele naald door herhalen. Alle terug gaande naalden averecht. 3e en 5e naald als de le naald. Daarna breien we het bovenstuk als volgt le naald: 4 r., 1 maal omslaan, 2 r., 1 maal omslaan, den omslag overhalen. Nu vanaf herhalen. 2e naald: averecht. 3e naald: 1 r., 1 maal omslaan, 2 r-, 1 maal omslaan, den omslag overhalen, 4 r., 1 maal omslaan, 2 r., 1 maal omslaan, den omslag overhalen van tot herhalen. 4e naald: als de 2e naald. We herhalen deze 4 naalden nu voort durend. Wanneer het armsgat 8 cm. lang is, breien we de naald op de helft (41 steken). Aan den kant van den hals kan ten we achtereenvolgens af 4 st., 2 st. en 4 maal 1 steek. Boven de overige 28 steken breien we verder tot het armsgat 20 cm. diep is. BOVENWIJDTE 96 cm. Dan kanten we voor den schouder 4 maal 7 steken af. De andere schouderhelft breien we precies het zelfde maar tegengesteld. Rugpand. Dit pand breien we op dezelfde manier als het voorpand, alleen breien we tot het armsgat 20 cm. diep is, waarna we 4 maal 7 steken afkan ten voor iederen schouder. De 26 middelste steken kanten we in één keer af voor den hals. Mouw: Van de mouw geven wij eerst de beschrij ving van het patroon waarin zij wordt gebreid. le naald: 4 r, 1 maal omslaan, 2 r., den omslag overhalen, vanaf herhalen. 2e naald en 4e naald: averecht. 3e naald: 1 r., 1 maal omslaan, 2 r., den omslag overhalen, 4 r. van tot herhalen. Deze 4 naalden worden over de geheele lengte van de mouw afwisselend herhaald (uitgezonderd den boord). We zetten voor de mouw 16 steken op en breien dan in boven beschreven patroon. Tegelijkertijd maken we er aan het einde van de le en 2e naald 3 steken bij (22 st.). Verder maken we er aan het einde van iedere naald 2 steken bij tot we in het geheel 82 steken op de naald hebben. Bij elk der 2 volgende naalden maken we er aan het einde 3 steken bij (88 steken). Hierboven breien we weer 4 naalden en minderen dan aan iederen kant 1 steek. Dit minderen herhalen we nog 4 maal om de 4 naalden. Daarna mindeien we op dezelfde manier 5 maal om de 6 naalden, dan nog 3 maal om de 8 naalden, 2 maal om de 10 naalden en verder om de 12 naalden tot er nog 54 steken op de naald staan. Boven deze 54 steken breien we verder tot de mouw 60 cm. lang is. We breien dan nog 6 cm. afwisselend 1 r., 1 av., en kanten dan alle steken af. Nu persen we de verschillende deelen op en naaien ze in elkaar. De steken rond de halsopening nemen we op (ongeveer 74 steken) en breien hierboven eerst 10 rondingen afwisselend 1 recht, 1 averecht. Daarna 1 ronding afwisselend 1 maal omslaan, 2 st. recht breien, den omslag over de gebreide steken halen, en dit nu over de geheele naald herhalen. Nu 1 ron ding overbreien en dan weer 1 ronding als hierboven beschreven werd. Na deze ronding los afkanten en den boord hier en daar luchtig vastzetten.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 36