KOUSEN? MA Lilac Tartan |i UraltCaoenOrt HOE ONDERHOUDEN WE ONZE 4 37 A a l angenomen, zooals vanzelf spreekt, weefsel aan den voet hard wordt. We datwekousen van'ngoede kwaliteit weeken de kousen zoo lang mogelijk gekocht hebben vooral hier geldt: in lauw water waarbij een paar handen goedkoop is duurkoop! dan is het vol zout zijn gevoegd. Vervolgens was- zeker mogelijk, dat we met een beperkt schen we ze in een vet, lauw sopje van aantal exemplaren eer. behoorlijken een onschuldige zeepsoort. We wrijven tijd toe kunnen. of wringen de kousen niet, doch druk- Bijzonder practisch is het, steeds ken en knijpen het weefsel slechts door minstens twee paar kousen van dezelfde het sop. Teenen, hielen en naden krijgen kleur en kwaliteit tegelijk te koopen. een extra-beurt, evenals vlekken, die Hebben we dan immers eens met een op de platte hand worden wegge wreven, van onze exemplaren een ongeluk, dan We draaien de kousen om, zoodat we kan het „pendant" toch nog dienst ook den anderen kant buiten krijgen, doen in combinatie met een exemplaar We geven de kousen een tweede sopje van het andere paar, terwijl we overi- voor de helderheid en spoelen ze drie tot gens in ieder geval steeds de twee "beste vier maal tot er geen zeepachtig water en de twee slechtste exemplaren met meer afkomt. We wringen ze weer niet elkaar kunnen combineeren. uit, doch drukken ze tusschen de lian- Zoo'n ongeluk aan een kous behoeft den droog, trouwens niet meer als zoo'n „ramp" Daarna leggen we ze voorzichtig in te worden beschouwd gelijk dat vroeger model (den verkeerden kant buiten) het geval was. Door de uitvindingen van en laten ze drogen, echter niet bij een den laatsten tijd immers is het mogelijk hooge temperatuur, in de zon of in geworden, dat ook dubbele of drie- sterk licht. dubbele ladders, alsmede allerlei gaten Sommigen geven er de voorkeur aan in onze kousen werkelijk keurig on- de kousen na het drogen nog even onder zichtbaar gerepareerd worden. Vooral een vochtigen doek op te strijken, doch wanneer het euvel zich aan het been wanneer ze goed in model zijn gelegd van de kous bevindt, zal iedere huis- voor het drogen, is dat eigenlijk niet vrouw dankbaar van deze mogelijk- noodig. heid gebruik maken, waardoor haar ook al heel wat vermoeiend werk bespaard WAT ZULLEN WE ETEN wordt. Dinsdag: Het verdient zeker aanbeveling, hier Zondag: even een paar wenken te geven, waar door de slijtage aan onze kousen kan worden beperkt Allereerst dan is het aan te raden, nieuwe kousen vóór het dragen een flinke poos te weeken in lauw zout wa ter. De steken gaan zich hierdoor meer Maandag: „zetten", wat de sterkte van het weef sel ten goede komt. Van veel belang is ook, dat we onze kousen goed aantrekken, d.w.z. nooit te strak, en zóó, dat het been pas aan de beurt komt, wanneer de voet op zijn plaats zit. De jarretelles mogen nooit in het enkele weefsel worden bevestigd, doch uitsluitend in den boord. Dat het binnenwerk van onze schoe nen van veel belang is spreekt van zelf. Mankeert daar wat aan, dan moeten Woensdag: Tomatensoep, we niet verwonderd zijn, wanneer onze Gevulde slakropjes. kousen binnen den koristen tijd ge- Aardappelen, ruïneerd blijken. Overkomt ons het ongeluk dat we Donderdag: Kalfslapjes. Bleekselderij. Aardappelen. Drie in de pan. Witte soep. Gebraden lamsbout. Spruitjes. Aardappelen. Blanc manger. Koud vleesch. Worteltjes. Aardappelen. Griesmeelschotelt j e V arkenscarbonade. Savoyekool. Aardappelen. Maizenapudding met bes- Vrij dag: een gaatje of een ladder in onze kous krijgen, dan dienen we om verdere on heilen te voorkomen de plek even met een stukje toilet- of speciale kousenzeep in te wrijven, wat sommigen ook reeds uit voorzorg doen op plekken die erg aan slijtage onderhevig zijn, zooals b.v. bij den hiel. Overigens dienen alle gaatjes, dunne plekjes enz. zoo spoedig mogelijk te worden gerepareerd. Dunne plekjes Zaterdag: stoppen we met een enkelen draad door. De zij moet vooral de juiste tint hebben. Bij reeds gewasschen kousen mag ze iets donkerder zijn dan de tint van de kous, daar de zij door het wasschen in den regel een tikje bleeker wordt. CORRESPONDENTIE Bij het stoppen trekken we de draden vooral niet te strak aanwant speling is noodig, daar de draad niet kan mee Selderij soep. Spiegeleieren. Sla. Gebakken aardappelen. Gestoofde poulet. Brusselsch lof au jus. Aardappelen. Fruit. Mevrouw B. te Lemmer. Borax wordt hoofdzakelijk gebruikt voor het onthar- geven, wat bij het tricot weefsel wel het den van water, vooral bij de fijne wascli. geval is. Overigens zijn hiervoor ook speciale Wat het wasschen van onze kousen middelen in den handel. Daarnaast wordt betreft, dit mogen we nooit te lang uit- borax gebruikt als vlekkenmiddel, zooals stellen. Het is verkeerd kousen zoo lang bij het uitmaken van vruchten vlekken, aan te houden tot ze vuil zijn en iet vliegenvuil, transpiratievlekken e.a. "HWUIl vlak voor St. Nikolaas, zult U misschien bemerken, dat U nog niet alle vrienden met efcn pas send geschenk bedacht heeft. Wat blijkt Lohse Uralt Laven del dan ideaal te zijn. Welk een mooi gezicht is dat, als de fijne, groene flacon uit het pakje te voorschijn komt. En - de geur van deze edele, geheel natuur lijke lavendel bevalt iedereen. Bovendien is Lohse Uralt Lavendel ten volle den prijs waard"; de kleine flacon kost slechts S ct. |gt\ frisih als de nat nar J V zelve U kunt spelenderwijs met één enkelen draad doorbreien en vanzelf ont staan de mooiste Schotsche ruiten. Vraagt nog heden bij het NOMOTTA-Agentschap, Valeriusstraat 141, Amsterdam-Z. om gratis toezending van het NOMOTTA-boekje met gekleurde afbeel ding en nauwkeurige beschrijving van een pullover uit deze nieuwe wol.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 37