SINTERKLAAS brengt een nieuwe ta 38 Zoon heel gewone bevgeltasch! Het uiterst sterke boxcalf vertoont een Drie portefeuille-modéllen, die voor visite- en thee-uur geschikt zijn garneering van fijne opmjgsels. Vrouw Mode heeft altijd een drang gehad, om het nuttige om te zetten in het aangename. Wat eerst een gebruiksvoorwerp was, ver andert dan al gauw in een weelde artikel. En zoo heeft zij nu ook de handtasch van nuttig attribuut tot onderdeel van het verdere toilet ge proclameerd. De meeste vrouwen, die zich in dezen tijd zeker niet aan luxe te huiten kun nen gaan, glimlachen er om naar we hopen niet te zuur. De tasch onderdeel van het toilet Zij denken aan haar tasschen voor dagelijksch gebruik, van Varkensleer is een lang niet goedkoop, doch ijzersterk materiaal. Grappig is de ritssluiting, die ons in staat stelt om het taschje van boven naar beneden open te maken. Of onze bezittingen daarbij geen gevaar loopen, is een andere vraag. De paraplu met lederen knop en foedraal is een nouveauté. Bijzonder practisch zijn de beide zijvakjes aan den buitenkant van de tasch. die heerlijk groote, met een massa vakjes! Een tasch, uiterlijk zóó „neutraal" gehouden, dat zij, zonder het oog te kwetsen, bij verschillende klee ding gedragen kan worden. Een symbool van degelijkheid en ook wel van practischen zin, want het gebruik van verschillende tasschen brengt ook het lastige overpakken mee, om van het vergeten van den sleutelbos, de portemonnaie of andere onont beerlijke zaken maar niet te spreken. Maar er zijn nog altijd dames genoeg, wier budget wél berekend is op extra-uitgaven ter wille van de mode en den goeden smaak. Met het oog op de velen, die aan het vervaardigen en verkoopen van luxe- voorwerpen hun brood verdienen, mogen we wel zeggengelukkigEn dan is er ook nog de onvolprezen Sint Nicolaas, die in de meeste gevallen de blijste gezichten maakt met een geschenk, dat niet noodzakelijk, maar wel mooi is. Daarom is een tasch een altijd welkom Sinterklaas-geschenk. Voor dagelijksch gebruik is misschien wel het meest practische het thans zoo moderne nappa of boxcalf, dat in verschillende modekleuren als zwart, marine, bordeaux en roodbruin verkrijg- Geschoren kalfshuid doet het uitstekend bij een bontjas. baar is. Blijft het uiterst soepele antilope gereserveerd voor luxe-tasschen de kleinere en elegante exempla ren voor thee- en visite-uur en voor avondvermaak we zien een grover suède gebruikt voor het exemplaar van alledag. Met het oog op liardworden bij een on verwachte regenhui kunnen we dit materiaal echter niet aanraden. Reptiel, en dan in hoofdzaak het on- verslijtbare krokodil en slang, schijnt uit zijn winter slaap te ontwaken. Zien we krokodil voorname lijk in bruin, marine en zwart, slang en hage dis worden ook in na turel gebracht. Een na deel hiervan is, dat de huidjes na eenigen tijd gewoonlijk gelig wor den. Lakleer blijft mo dern, maar daarnaast ook onbetrouwbaar. Voor avondtaschjes beschikt de vtouw, die het doen kan, over een onbeperkte keus. Bro kaat van dat heel mooie oud-Fransche antilope, goud- of zil- verleer, strasz, petits points, en kleine doos jes van metaal, die van ettelijke vakjes voor zien zijn. Wat de modellen be treft, geven onze plaat jes voldoende aan, dat het hier een „elck wat wils" is. Van de platte portefeuille komen we hier via het gewone beu gelmodel aan de buideltascli. Maar bijna overal zijn het de fraaie metalen beugels, clips of andere ornamenten, die het effect van het geheel ver- hoogen. Of Sint Nicolaas zijn zin op het practische moet richten, dan wel op luxe mag afgaan, in ieder geval heeft hij dit jaar een ruime keus Een suède buideltje, dat opgevroolijkt wordt door een metalen clip. Visschenhuid is het nieuwste materiaal en behoorlijk sterk*

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 38