CORRESPONDENTIE voor den winter! VERHELDER UW GLIMLACH MET KOLYNOS VOOR ONZE BAKV1SCHJES Verhelder Uwglimlach met Kolynos l^an alle in de/.»* rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zyn aan het modealbum „Win terweel de", zyn patronen verkrijgbaar tegen den prij« van 50 ets. voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinderkleedine. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bg uw agent of bezorger; door girostorting op No. 295631 door toezen ding van het bedrag per postwissel of in postzegels (s. v. p. niet van 6 et.) aan het PATRONEN KANTOOR „PANORA" N ASS AÜPLEIN 1, HAARLEM waarbg 5 ets. extra voor bestelkosten verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. Mevr. de L.-V. te Hilversum. Wij hebben uw verzoek genoteerd en zullen er bij gelegenheid zeker aan voldoen. Mej. D. 8. te Nieuwveen. Het wollen dekentje weekt u in een lauw sopje van een goede zeepsoort. Daarna slaat u het door het sop en geeft het voor de helderheid nog een tweede sopje. U spoelt het dekentje in lauw water en laat het hangend drogen. Daarna klopt u het op en borstelt het met een harden borstel weer wollig. Een beschrijving van baby-sokjes hebben wij inmiddels reeds geplaatst. Mej. C. K. te Maastricht. Licht-beige glacé handschoenen kunt u, als er in de handschoenen het woord washable of lavable gedrukt staat, in zeepsop was- schen op dezelfde manier als u b.v. zijden handschoenen zoudt wasschen. Zijn ze echter niet waschbaar, dan maakt u ze schoon in benzine. U neemt daarvoor een jampotje en vult dat met benzine. Hierin laat u de handschoenen enkele uren weeken. Doe het schroefdeksel op het potje omhet verdampen van de benzine te voorkomen. Daarna trekt u de handschoenen voorzichtig aan en wrijft ze af met droge watten. Mochten ze na deze behandeling wat kaal ge worden zijn, wrijf ze dan in met een heel dun laagje was. De zwarte gummi-regenjas kunt u weer aardig opknappen met wat zwarte schoencrème. U wrijft de grijze strepen in met de schoencrème en laat deze eenigen tijd intrekken, daarna wrijft u de was met warme doeken uit, zoodat de jas niet meer kan afgeven. De olievlekken uit een heerencostuum verwijdert u met benzine. U neemt een doekje, liefst van dezelfde stof als het costuum is en maakt dit vochtig met de benzine. Daarna wrijft u de vlek af, tot de benzine geheel verdampt is. Als u niet te veel vlekkenmiddel ineens ge bruikt en de vlekken afwrijft, tot de benzine geheel verdampt is, dan bestaat er geen kans, dat er kringen achter blijven. Mej. v. d. W. te Utrecht. De vetvlek ken op den wit marmeren schoorsteen kunt u bedekken met een papje van pijpaarde en azijn, dat u er een flinke poos op laat zitten. Vervolgens behan delt u de plek met water en zet het marmer tot slot in de was. Mej. S. te Heenvliet. De door u be doelde jumper is voor ongeveer 90 cm. bovenwijdte (zie knippatroon). Inder daad is het ajourwerk alleen in het voor pand gebreid, dus ook hier alleen worden de gekleurde draden ingewerkt. Verzoeken genoteerd van: Mevr. K. te Den Haag; Mevr. H. de B. te Rot terdam. Eindelijk is er moderne lingerie, die warm is en toch zacht. Als U zich de nieuwe Juvena modellen eens laat voorleggen, zal het U dadelijk opvallen, dat de heel fijne wol aanvoelt als echte zijde, zoo zachten zoo warm. Door het elastische, poreuze weefsel is Juvena wel dadig warm en toch voelt U het niet in het dragen. Juvena houdt dezen prachtigen pasvorm ook na zeer vaak wasschen. Het aardige kantje waarmee het hemdje is afgewerkt, is aange naaid met draadelastiek. Daardoor behoudt het altijd den leuken vorm. Javena onderkleediny wordt in bijna alle goede zaken verkocht. Waar niet. vrage men het adres van den dichtstbijzijnden leverancier aan Jos. Könings, Koningin Wilhelminalaan 475. (p) Voorburg. Persoonlijke schoonheid en aantrekkelijk heid hangt af van gezonde, wit glinsterende tanden. Kolynos verhoogt de aantrekkelijkheid van duizenden door zijn antiseptische, rei nigende werking. Gebruik Kolynos en geniet van een heerlijken frisschen mond. Wmi zuinig Koop de groote tube 626. Jurk van geruite stof, met vierkanten hals, gegarneerd met knoopen, lange mouw, donkere ceintuur. Verkrijgbaar in de maten 76, 80. Benoodigde stof: 2 m. 140 cm. breed. 627. Jurkje van effen stof, lange taille met aangezet plooirokje, mouwen met schouderpas, borduurgarneering. Verkrijgbaar in de maten 72, 76. Be noodigde stof: 2.25 m. 1 30 cm. breed. 628. Jurk van tweed, ronde hals met revers, rugstuk, lange mouw, voorbaan met figuren. Verkrijgbaar in de maten 76, 80. Benoodigde stof2 m. 140 cm. breed. 629. Jurkje van effen stof, sluiting met knoopen en knoopsgaten, ge streepte kraag en zak jes, plooigarneering. Ver krijgbaar in de maten 72, 76. Benoodigde stof ruim 2 X de lengte van de jurk 140 cm. breed-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 39