IVOROL TANDPASTA öxdm schuimend Komt naar JDuitsclilands witte werelil! MITSCH VËftKEERHfil KEU Golvend en reini gend gaat het ac tieve Ivorol-schuim over en tusschen Uw tanden en geeft een werkelijk wonder van reiniging. Tube 60-40-25ct 13 „Wat was dat nu met haar?" zei haar Mijn schoonmoeder vond het erg lief, vader. „En ik dacht.nee, achter de dat ik Adelie Helle noemde, maar dat vrouwen kom ik nooit." andere begreep ze niet zoo goedje „Arm kind," zei mevrouw Mortensen, frissche snoetje! Wat gek om zooiets te „ze is alleen erg geschrokken; wij zijn schrijven, „want, dat durf ik gerust ook met zooveel menschen bij elkaar, te zeggen zonder mezelf in de hoogte Als ze een oogenblik alleen zijn geweest te willen steken, iedereen kan zien, dat dan komt het wel weer in orde." En Adelie een heel mooi gevormden neus ze kijkt mij aan: „Wilt u niet even heeft," zei mijn schoonmoeder, en zc u is zoo aardig! wilt u niet even was heel beleedigd. Ik haastte mij haai gaat u even naar de keuken en praat te verklaren dat ik zoo verstrooid was u even met haar, dan wordt ze weer blijgeweest en dat ik zoo'n haast had, maar ze heeft ons zooveel van u verteld." ze zei: ze kon zooiets wel begrijpen Ik stond een oogenblik radeloos, maar in de omstandigheden, waarin ik mij mevrouw Mortensen vroeg het zoo nu bevond, vriendelijk en ik dacht aan den wijn, Dat verzoende haar een beetje, ja. hoe aardig ze allemaal waren als ik ze werd zelfs ontroerd, omdat ik zoo hun nu een pleizier kon doen, wilde ik verliefd was, en ze zei heel zacht, dat ze het graag doen. ook eens zoo jong en verliefd was ge weest, daarom kon ze het wel begrijpen Ik ging naar de keuken naar Adelie. en vader Mortensen werd ook ontroerd Ze zat op een hooikist en schreide. Ik en tikte haar op de wang en zei: „Ja ja. ging naar haar toe om haar te troosten moedertje, dat was toen wij jong waren." en zei wenscht u het haar gewasschen, Ik raakte bevriend met de heele mijnheer ik zei tegen haar: „Nu familie, maar toen ik eindelijk naar niet meer huilen, vertel mij maar wat huis moest gaan, kon het niet anders, er gebeurd is en wat dit alles beteekent. of ik moest Adelie in 't bijzijn van de Hoe kan ik u helpen?" Ze keek mij aan heele familie een zoen geven en beloven met tranen in haar oogen. „0, ik ben dat ik gauw terug zou komen. Ik nam zoo ongelukkig," schreide ze. „Wees mijn eigen hoed van den kapstok, dien nu stil en neem het niet te zwaar op," zwager Morten er op had gehangen, en zei ik en zette mij naast haar. En zoo toen ik naar beneden ging dacht ik, dat vertelde ze mij, dat ze kennis had ge- die avond toch wel Delle's bloemen maakt met een kantoorbediende die waard was geweest, zoo aardig en vriendelijk tegen haar was geweest en waarvan zij zooveel had ge- Wilt u'n scheiding hebben, mijnheer? houden en hij ook van haar, ten minste Zeker, mijnheer! Wat zegt u, of het ver dat had hij altijd gezegd. Ze hadden zich haal een gelukkig einde nam? Integen- vanavond willen verloven en haar deel, het eindigt er mede dat ik met ouders zouden met hem kennis maken, Adelie ben getrouwd. En nu kunt u maar vanmiddag ontmoette ze hem op zien, mijnheer, hoe het kan eindigen straat en hij was volkomen veranderd, als men zijn hoed verwisseld heeft, hij wilde niets met de heele familie te Maar het ergste van het verhaal was. maken hebben. Toen was zij beleedigd dat zwager Morten zijn verstand ver en ze kregen ruzie, en op het laatst loor. Want toen hij naar huis ging, ont zei hij, dat hij haar nooit meer wilde dekte hij, dat zijn hoed verwisseld was, zien. en toen hij later dien nieuwen hoed aan Ik troostte haar zoo goed ik kon en de heele familie wilde laten zien, was zei: mannen zijn dikwijls onbetrouw- het de oude, dat kon hij niet begrijpen, baar, ze moest het zich maar niet zoo Hij had met zijn eigen oogen gezien, aantrekken. dat het een andere hoed was en nu was Ze begon weer te schreien en zei weer, het toch dezelfdehij was er altijd over dat zij zoo ongelukkig was. Ze durfde aan 't denken en Adelie durfde na- haar ouders niet te vertellen, dat het uit tuurlijk niet te vertellen hoe dat in was. Haar moeder zou gaan schreien elkaar zat, om de goede verstandliou- en haar vader zou boos worden, en de ding niet te verstoren, heele familie, die er dan bij was. Ik had Adelie vond het zonde voor hem en medelijden met het arme meisje. Ik bepraatte mij om mijn hoed weer met dacht een oogenblikje na wenscht den zijnen te verwisselen, maar dat u friction of brillantine, mijnheer? Ja maakte het nog erger, want nu werd de zeker, mijnheer of ik niet iets voor arme Morten er heelemaal niet meer uit haar kon doen, misschien alleen maar wijs. Nu was dus zijn hoed toch een voor vanavond. vreemde hoed. Zwager Morten was er Ik zag een heerlijke taart op de keu- zoo mee bezig, dat hij niet meer eten kon ken tafel staan met slagroom er op en en nog minder slapen. De gedachten misschien met nougat er in ik hield plaagden hem dag en nacht, hij dacht altijd erg van taart en nog meer als er alleen aan die hoeden. Adelie was be- nougat in was en zoo kwam ik tot zorgd over zijn toestand en vroeg nu het edelmoedige besluit om voor van- om beide hoeden aan haar te geven, avond, maar alleen voor vanavond, Adelie nam beide hoeden en verbrand den trouweloozen kantoorbediende te de ze in de kachel; dan moet het maar vervangen. Later kon Adelie dan vertel- een offervuur worden om rust in 't huis len, dat het uit was. Het arme kind was te brengen, zei ze. getroostzoo was het schandaal afge- Intusschen beteekende het verdwijnen wend, in elk geval voorloopig. Ze droog- van die hoeden een opluchting voor de haar tranen en wij gingen hand in zwager Morten, hoewel hij den samen- hand de kamer binnen. hang niet kon begrijpen. Hij haalde uit Op dit oogenblik kwam Mortensen de kast een oude pet, en vond dat die thuis. Ik zag hem mijn mooien hoed hem veel beter stond en toen zei hij, in de gang ophangen, toen kwam hij dat men niet mocht tobben over pro- binnen met een grooten ruiker uit den blemen, die het noodlot geeft, en die wij bloemenwinkel. Met een paar aardige niet kunnen begrijpen en als wij nu woorden verwelkomde hij mij en gaf voorzichtig zijn en niet liet woord Adelie en mij de bloemen. hoed noemen, dan is zwager Morton „Lieve kinderen, wat feestelijk met volkomen goed bij zijn verstand, al die bloemen," zei mijn schoonmoeder Alstublieft mijnheer, dat is scheren, en zette de bloemen van zwager Morten knippen, liaarwasschen samen vijf- en mij midden op de tafel. Toen vielen enzeventig cent. Dank u wel. Dank haar oogen op de kaart en ze las: „Mijn u wel, mijnheer. Dag, mijnheer! eigen Delle, neem dezen bescheiden Wacht, neem mij niet kwalijk, mijn- bloeinengroet, ik zal je nooit vergetenheer, u neemt toch den goeden hoed? je trouwe oogen, je zachte haren, je Ja, mijnheer, een inensch kan nooit stevige lichaam en je frissche snoetje." voorzichtig genoeg zijn! pvoe vooreen jaar gezondheid op in de besneeuwde Duitsehe bergen. Daar is voor ieders beurs, voor ieders speciale verlangen het ideale oord voor een wintervacantie te vinden. Daar doet U aan de wintersport, of verkwikt U intens temidden van een wonderwereld. Daar wachten U be haaglijke hotels, genoeglijke sfeer, de hartelijkste verzorging en de sma kelijkste kostjes! K ALVERSTRAAT 111 - AMSTERDAM-C. Inlichtingen en prospectus sen over winterverblijven in Duitschland door de beken de Reisbureaux of door het

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 13