OEAMNJ OUPBIH In: Jaweler worden nog wel zaken gedaan. En als de biggetjes van eigenaar veranderd zijn, worden ze van een merkteeken voorzien. en de boerendochters kieskeurig en geblaseerd. Dat zeggen ze. Maar zoo'n sluitingsdag van de Goesche toon- dagen, den laatsten Dinsdag, wel, dan kan 't er toch nog aardig mee door, dunkt ons zoo. 's Morgens is 't er op de beestenmarkt een drukte, een aanvoer en een handel als op de grootste ten toonstelling van 't seizoen, 's Middags en 's avonds is t er rondom de tenten en kramen een feestrumoer en een volte, alsof half Zuid-Beveland zich door de nauwe toegangsstraten de Markt op perst. Goed, een zomersche kermis geeft meer spullen en attracties te zien. Maar was dat ook niet zoo in den goeien ouwen tijd? Maar aan stemming mankeert het waarlijk niet. En dan: 't kan waar zijn, dat het geld niet zoo gemakkelijk meer rolt als in zorgeloozer tijden. Maar Zuid-Bevelanders saai en geblaseerd? Zie en hoor ze maar 'ns op de auto-racebaan. En bij de sensatie van Daphne Diana, de zeer substantieele dame, die bij tooverslag tot een griezelig geraamte ineenschrompelt, om een oogenblik later zich weer in vollen, oorspronkelijken omvang en onverflauwde vitaliteit op het platform van de pompeuze tent te vertoonen. Neen, de Goesche toondagen hebben nog altijd een rol te spelen in 't Zuid-Bevolandsche leven. Als de vroolijklieid van zomer en oogsttijd lang voorbij is, als de mist van zee- en rivierarmen het eiland insluit in maandenlange naargeestige duister nis, dan brengt deze Goesche najaarsmarkt nog een laatste opflikkering van goed Zeeuwsche, goed ronde boerenpret en feestvreugde, een laatste publieke vermaak vóór December huiselijker en stemmiger feesten inluidt. Wie durft er denken, dat de Goesche toondagen ooit zullen hebben afgedaan? Voor de stadsjeugd vormt het jonge vee met zijn onbegrijpelijke capriolen de grootste attractie. RechtsEn al vroeg in de morgenuren is er belangstelling genoeg voor het aangevoerde vee op de Beestenmarkt. Be toondagen bieden de beste gelegenheid voor Sinter klaas-inkoopen en de bodewagens rondom de groote kerk krijgen daarvan een aardige vracht te vervoeren Rechts De patate jrite heejt nu eenmaal, uit het. zuiden binnengedrongen, op al onze markt pleinen burgerrecht verworvenna zoo'n maal kun je weer tegen een paar uur kermispret.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 17