Martini MARTINI n 'm, caóédtm,./vT^" ■vvet TAifioUa PUZZELAARS, OPGELET! VIJFHONDERD GULDEN een hoofdprijs van f 50.— twee prijzen van f 25.— vijf prijzen van f 10.—, veertig prijzen van f 5.—, zestig prijzen van f 2.50. vt&ngt dit taats... Zijn advocaat? Plotseling begon Kate hoop te koesteren. Een groote auto met een slapenden chauffeur achter het stuur stond voor den zij-ingang. Dat moest de wagen zijn van mijnheer Prince, of wel licht van Mann. Ze zou wachten en zoo lang heen en weer loopen. Eindelijk kwam een slanke gestalte naar huiten. Prince, niet Mann. De chauffeur ontwaakte, alsof hij een heime lijke waarschuwing had gekregen, sprong uit den auto en opende het portier. Kate bereikte Prince, voordat hij instapte. „Mijnheer Prince, ik wensch Ridley Crane te spreken. Mijn naam is Lat- timer." „Bent u juffrouw Lattimer?" „Niet Helen; haar jongere zuster Kate." Ze zag in de oogen van den advocaat den blik, dien ze altijd vreesde den blik, die scheen te vertolken„Ik dacht ook al, dat kan de bekende schoonheid niet zijn." Prince behoorde nog tot de oude school van rechtsgeleerden, die niet op treden als dienaren van hun cliënten, doch als raadslieden, als leiders, bijna als meesters, die het beter weten. Hij was mager en uiterst zorgvuldig gekleed. De bejaarde heer keek haar ernstig aan. Zijn haar was grijzend, zijn oogen had den een vriendelijke, doch scherpe uit drukking en zijn stem klonk helder. „Ik ben bang, dat u vanavond geen toegang meer kan worden verleend," antwoordde hij. „Waarom wenscht u hem te spreken?" „Ik ben-van iets op de hoogte, dat hij behoort te weten het houdt verband met de rechtszaak." „Zegt u het mij maar ik ben zijn advocaat." Een oogenblik aarzelde zij, doch ze besefte, dat ze het hem niet kon vertel len -indien ze het hem moest zeggen, zouden haar woorden iedere over tuigingskracht missen. Ze schudde het hoofd. „Ik kan het alleen aan hem vertellen." Mr. Prince nam haar op, terwijl hij steunde op zijn wandelstok, met zijn handschoenen in de hand. Hij had reeds zooveel dwaze lieden iu zijn leven ont moet, dat jonge meisjes hem niet dwazer voorkwamen dan welk ander mensch ook. „Kunt u mij niet eenig idee geven van hetgeen u hem wenscht te vertellen?" Kate meende, dat ze zoo ver wel kon gaan. „Ik weet. wie zijn auto heeft be stuurd." „Inderdaad?" Een volmaakt onbe wogen stem Hij liet niet blijken of hij haar woorden al dan niet geloofde. „U komt nogal laat met die inlichting, vindt u niet?" „Ik heb het bewijs pas vandaag ge vonden." „0, hebt u een bewijs?" -„Ja." Hij ondernam nog een poging om haar verder aan het spreken te krijgen, totdat hij hiervan plotseling afzag en ze vast stelde, dat ze naast hem liep op het steenen pad, dat naar de gevangenis voerde. Ze traden binnen Prince bleek zich volkomen vrij te kunnen be wegen hij behoefde niet te vragen of hij een bezoekster mocht meenemen. Ze kwamen in een kaal vertrek met enkele stoelen en een lange, smalle tafel. Hij beduidde haar, dat ze moest gaan zitten. Niemand sprak. Het eenige ge luid, dat in de ruimte doordrong, was het tsjilpen van de vogels in de boomen op de binnenplaats. Kate zat doodstil en dacht: „Over enkele minuten zal ik hem zien. Door die deur zal hij binnen komen." Ze voelde, dat mr. Prince haar eenige malen scherp aankeek. Ridley was na zijn onderhoud met Prince naar zijn cel teruggebracht en lag met de armen onder het hoofd op zijn bed. Hij was uiterst verbaasd, toen hem werd medegedeeld, dat mr. Prince was teruggekomen in gezelschap van een dame. Hij ging rechtop zitten. Een dame? Zou het Helen kunnen zijn? Onmiddellijk vergezelde hij den cipier door de gangen naar de ontvangkamer. „Jij Kate!" Wordi vervolgd. j Volgende week kunnen onze trouwe puzzelaars weer eens ouderwets aan den slag gaan, want ons komend nummer 5 bevat een interessante prijsvraag, die wij thans reeds in de aandacht van onze lezers aanbevelen. Ook nu zijn er weer tal van geldprijzen te winnen! In totaal loven wij voor de inzenders van goede oplossingen een bedrag uit van verdeeld in: PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen met een der periodieken De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 's Gravenhage in Beeld, Ons Land. Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.62% per kwartaal of f 0J2% per week. Franco per post fl.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van post' abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaux HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM. N.Z. Voorburgwal 262. Telefoon Interc. 35170. Giro nr. 97946. ROTTERDAM, Stationsweg 24. Telefoon Interc. 50540. Giro nr. 101981. 's GRAVENHAGE. Stationsweg 95, Tel. Interc. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT. Biltstraat 142. Telefoon Interc. 13473. Giro nr. 149597. 's HERTOG ENBOSCH, Stationsweg 27. Telefoon Interc. 1215. Giro nr. 129750. MAASTRICHT. Stationsstraat 20. Tel. Interc. 5851. Giro nr. 124690. VLISS1NGEN, Bad huisstraat 5, Tel. 81. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. Opwekkend Smakelijk Gezond Pittig Vinolia maakt het U gemakkelijk om Uw vrien den en kennissen met Kerstmis een welkom geschenk te geven! Wat denkt U van een prachtige handschoenendoos met als inhoud twee tabletten Vinolia Trés Chic, de voorname, luxe toiletzeep en een keurige flacon originele Vinolia Eau de Cologne Russe? Dit is slechts een van de geschenken uit de schitterende Vinolia Kerst-serie! Laat U zich de andere ook eens tonenze zijn verkrijgbaar in elke goede parfumerie-zaak of drogisterij. Door de schitterende kwaliteit van haar inhoud en de door vooraanstaande kunstenaars gecreëerde luxe verpakkingen vormen de Vinolia cassetten de ideale Kerstgeschenken!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 27