DE KINDEREN VAN RECHTER HARDY Behalve tante Milly ie dit de geheele familie Hardy. Vi.n.r. Lewis Stone als rechter Hardy, dan Mickey Hooney en Cecilia Parker als de zoon en de dochter en Fay Holden als de moeder. Zij vormen de hoofdpersonen van het gezin Hardy, dat zoo'n enorme en bijna ongekende filmbelangstelling wist te trekken. Links ziet men rechter Hardy tijdens het uitoefenen van zijn ambt. Zooals men weet is een Amerikaansche rechter een eenvoudige, nobele burgerman, die vrijelijk en naar eigen inzichten kan straffen. Deze schooljongens, die zich onbehoorlijk hadden gedragen, kregen b.v. een opstel van 20.000 woorden te maken over een fatsoenlijk karakter". deze films een aparte bekoring uit. Weliswaar is de story zelf uit den aard dei- zaak gebaseerd op het Amerikaansche gezin, maar dat neemt toch niet weg, dat het dan ook een echte en geen kunstmatige familie is en dat haar weder waardigheden, kleine verschillen daargelaten, by u en mij en bij iedereen hadden kunnen plaatsvinden. Het is een echt menschelijk, genoeglijk spel, waarnaar geïnteresseerd wordt gekeken, zonder dat er ook maar één concessie aan het eigen geloofwaardigheidsgevoel behoeft te worden gedaan. De vader, en in dit geval tevens rechter, is Lewis Stone, de moeder is Fay Holden, de tante is Betty Ross Clarke en de beide kinderen zijn respectievelijk Cecilia Parker en Mickey Rooney. Vergissen we ons niet, dan is deze samen stelling in de heele reeks van de Hardy-films dezelfde en het is zeker niet al te stout verondersteld, dat deze groep menschen uitsluitend door die famiie- creatie" een wereldreputatie zal krijgen. U moet ze dan ook zeker in de gaten houden als zij over eenige weken uitkomen. Het zijn eenvoudige, pretentie- looze filmpjes, die echter geen sterve ling met „onzin" zal betitelen. Zij, die niet altijd door angstaanjagende fantasieën en sensaties onder den indruk willen komen, kunnen zich met films als deze verkwikken. Van haar charme en succes vertellen wij u hier onder het een en cmder. Er gaat een buitengewoon groote bekoring van uit, omdat zij niet mis kunnen worden verstaan. Dat voor het hebben van succes schijnbare toevalligheden een belang rijke rol kunnen spelen is vooral in de filmwereld overbekend. Zoo kon ook geen enkel lid van den M.G.M.-staf vermoeden, welke geweldige gevolgen het uitbrengen van 'n doodgewoon huiselijk filmpje over de familie Hardy hebben zou. Geen enkele maatschappij kan het geheele jaar door alleen maar „krakers" maken. Vanzelfsprekend worden ettelijke maanden van het jaar benut met het vervaardigen van tamelijk goedkoope en niet bijster sensationeele filmpjes, welke dan zoo tusschen de schlagers door het jaarprogramma van een bioscoop moeten vullen. Een van die, laten we zeggen huishoudelijke producten, was de film Family Affairs, waarin zich de geschiedenis van een doodgewoon gezin afspeelde. Tegen alle verwachtingen in had deze film een belangstelling, welke in cijfers uit gedrukt ongeveer 60 meer was dan de grootste kraker welken diezelfde firma had uitgebracht. Het publiek vond namelijk, dat zoo n film sterker en overtuigender tot hen sprak dan al die ge weldige fantasieën, welke door heel knappe koppen werden uitgebracht. Het stak zijn meening niet onder stoelen of banken en liet dat onomwonden blijken. Het gevolg was, dat op hetzelfde thema werd doorgeborduurd en een serie filmpjes ont stond, dat steeds weeraan hetzelfde gezin tot onder werp had. Een vader, een moeder, een tante, een zoon en een dochter, dat waren en zijn zoo de onveranderlijke hoofdpersonen van de familie Hardy. Ze werden allemaal op dezelfde wijze in elkaar gezet en stuk voor Btuk werden ze met even groot enthousiasme begroet. We waren juist dezer dagen in de gelegenheid de eerste van die reeks te zien en inderdaad gaat. er van De dochter Marian (Cecilia Parker) en haar verloofde (Kobert Whitney). Zij teordt ■in de groote wereld binnengeleid en dreigt dan haar evenwicht te verliezen. Te leurstellingen en vergissingen zijn niet erg," doceert papa Hardy, „wanneer men het maar inziet en daaruit een les put voor de toekomst."

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 34