EEN NIEUW KAPSEL voor 1let achterhoofd eischt bij zondere zorgde golven beginnen al laag in den nek Laat niet direct een stuk van uw zijhaar uf knippen. Een zeer diepe golf, die eerst naar voren loopt, zorgt dat de lengte geen bezwaar hoeft op te leveren De strijd om het hoog-opgekamde kapsel duurt voort. Vooral Parijs en New- York willen het niet zoo maar zonder meer verwerpen. En toch moeten ze na elke hernieuwde poging toegeven, dat de tegenstander met zijn: „Het maakt oud volkomen gelijk heeft. En daar de Arneri- kaansche vrouw niets zoozeer schuwt als juist het ouder worden, staan de kansen van het moderne kapsel in de Nieuwe Eet voor- en 't zijhaar wor den gescheiden en het vóór haar wordt in vier rolletjes gelegd, die na het drogen één krul moeten vormen. Men ziet duidelijk de diepe, naar voren gelegde golf. De krul aan het eind wordt onzichtbaar met een haarspeldje vastgestoken. Als de krullen droog zijn kamt men ze uit en rolt ze om den steel van een krullenkammetje. Wereld uitgesproken slecht. Te Parijs is het H echter anders! De Pran- VM sche vrouw wil er des- noods enkele jaren ouder uitzien, als ze daarmee bereiken kan, dat ze op- valt, dat men haar mo- dern vindt. En tóch wees een groot gala-feest te Parijs onlangs uit, dat ruim zestig procent der daar aanwezige elegante vrouwen het haar nog laag dragen. Een nieuw kapsel vóór de feestdagen! Of het ons zal staan? 't Is de groote vraag! In elk geval hangt er veel af van de kwestie of ons haar zich voldoende wil voegen. En. of onze hoeden op ons veranderd kapsel staan. Neem niet zelf de proef door het haar slordigweg naar omhoog te kammen, maal laat de kapper het vakkundig behandelen Een nieuwe ,,ik" kijkt ons aan! Maar als het effect niet voor honderd procent flatteus is, laten we dan wijs genoeg zijn om geen tol aan Vrouw Mode te betalen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 38