NOM ATTRACTIE Uralt laumört Op BLOUSE EN ROK CORRESPONDENTIE met plooitjes. Benoodigde stof 1.75 m. 96 cm. breed. NOMOTTA LEERBOEK NOMOTTA Mejuffrouw li. te Alkmaar. Den bont kraag van uw mantel kunt u schoon maken met zemelen en benzine. IJ legt de zemelen op een bakblik en verwarmt ze in den oven. Daarna bedruppelt u ze uit den oven met benzine en wrijft ze met de platte hand over den kraag. Mevrouw A.J.te Den Bosch. De doffe zilveren voorwerpen kunt u het beste schoonmaken met amarilpoeder (dit kunt u bij een drogist krijgen) en spiri tus. TT maakt hiervan een papje en wrijft de voorwerpen met een doekje en het papje stevig in. Vervolgens wor den de voorwerpen met een zochten doek uitgewreven. Het amarilpoeder is vrij hard en werkt schurend, zoodat het zilver dof blijft. Bij het gebruik van krijt en spiritus wordt het zilver op den duur glanzend. Mejuffrouw O. T. te Amsterdam. De vetvlekken in de steentjes van de gang zijn misschien reeds te verwijderen door ze met flink heet sop te schrobben. Hebt u hiermee echter geen Tesultaat, dan kunt u de vlekken beleggen met een papje van pijpaarde en azijn. Na een paar uur spoelt u de tegels schoon met warm water. Mejuffrouw K. te Arnhem. Het zink van den aanrecht is het beste weer schoon te maken met Brusselsche aarde en azijn. TT maakt van deze middeltjes een papje en schuurt het zink met een stevig lapje schoon. Het is aan te raden om direct met schoon water na te spoelen, zoodat het zuur niet kan inwerken op het zink. Is het metaal erg vuil, neem het dan eerst af met verdund zoutzuur, spoel het daarna direct na met schoon water en schuur het dan zooals hier boven is beschreven. Mej. C. H. v. d. L. te Vinkeveen. Wij raden u aan het overhemd te bleeken in verdund bleekwater (2 dl. per emmer water). TT laat het overhemd er in staan tot de vlekken geheel verdwenen zijn daarna spoelt u het. U kunt het ver volgens stijven en op de gewone wijze laten drogen. Het is mogelijk dat u het overhemd lang moet laten bleeken, daar vlekken van geverfde stoffen hard - nekkig zijn. Mevr. H. v. d. W. te Grathem. Gezichts haren kunnen afdoende verwijderd wor den langs electrischen weg. Dit is echter een vrij kostbare methode. Epileeren met een pincet is ook mogelijk, ofwel u kunt gebruik maken van een der in den handel zijnde middeltjes. In alle deelen der wereld breien de dames met NOMOTTA-wol, want zij weten, dat NOMOTTA besta kwaliteit beteekent en BegMfnde e rd moledil is, zelfs na de wasdi. Ook verzamelen zij ijverig de etiketten, waarvoor zij waardevolle ca- deaux krijgen. Schrijft nog heden aan: NOMOTTA-Agentschap, Valeriusstraat 141, Amsterdam-Z. U ontvangt gratis en portvrij een NOMOTTA-modellen-boekje, alsmede de NOMOTTA-Attroctie-voorwaarden. VTau alle ïu deze rubriek ufgcbeeltle genummerde kosiuutus. die ontleend zijn aau het mode-album „Winlerweelde", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets. 55 ets. voor mantels en ja|>onneii en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kindcrkleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maatuuuimer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door giro-storting op No. 293651; door toezending van het bedrag per (tostwissel of in {Mtstzegels (s.v. p. niet van 6 cent) aan het P ATR ON EN K. A N TO O 11 „PANORA", NASSAUPLEIN 1 HAARLEM waarbij 5 ets. extra voor toezending per post verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. vlak voor Kerstmis, zult U misschien bemerken, dat U nog niet alle vrienden met een pas send geschenk bedacht heeft. Wat blijkt Lohse Uralt Laven del dan ideaal te zijn. Welk een mooi gezicht is dat, als de fijne groene flacon uit het pakje te voorschijn komt. En - de geur van deze edele, geheel natuur lijke lavendel bevalt iedereen. Bovendien is Lohse Uralt Lavendel ten volle den prijs waard; de kleine ww flacon kost slechts S cr. 513. Blouse van zijde, voorpanden met biezen, sluiting met strikjes, hooge hals, mouw 515. Zijden blouse, ingezet vestje, sjaalkraag met plissé, schouderpat, voor- en rugpand met plooitjes, lange mouw met manchet. Benoodigde stof: 2.20 m. 96 cm. breed 51 7. Gestreepte blouse, ronde hals, lange mouw, blouse en mouwen met een ritssluiting gesloten. Benoodigde stof: 2 m. 96 cm. breed. 547. Rok van gestreepte stof, middenvoor naad met olooi, voorbaan met zakken. Benoodigde stof: 1.20 m 548 140 cm. breed. 548. Rok van effen stof, voorbaan met aangeknipte zakken, onder plooien. Benoodigde stof: 2 m. 100 cm. breed 549. Rok van geruite stof, voorbaan met plooien, zakken in den naad van de voorbaan. Benoodigde stof1.20 m. 140 cm. breed VERKRIJGBAAR IN DE MATEN 40, 42. 44. 46. 48

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 39