!T0MAWsoePf smaak en gezondheid! ZEEUWSCHE OMROEP Een voorraadschuur van (en t is zoo gezond!) Hallo! hallo! hier is de persdienst, van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit de Zeeuwsche voetbalwereld, dat dezer dagen bij een juniorenwedstrijd het keepertje der eene partij een bal doorliet en toen terstond van zijn ontstemden papa een pak slaag op de achterzijde van zijn broekje te incasseeren had. Gezien de gunstige werking van deze lijfstraf, zal de K.N.V.B. dit systeem ook aanbevelen bij de interlandwed strijden. Verhoopt wordt dat de natio nale ploeg dan weer een succesrijke periode tegemoet, gaat. Mochten de ouders bezwaar maken tegen het uit oefenen van dezen tuchtmaatregel, dan zou de burgervader der gemeente waar de strijd plaats vindt in hun rechten moeten treden. Voor wat de ontmoetingen bij leger en marine betreft, zou de compagnie-moeder of de vlootvoogd de executie kunnen vol trekken De gestrenge rechter in onze provin ciale hoofdstad heeft een Krabbendijker, die beschuldigd was van liet niet weren van een inbreuk op het natuurschoon ter plaatse, vrijgesproken. 'n Wijze kadi! Je kunt niet alles ver hinderen wat je koe of je paard doet in je weide; dat heeft men waarlijk niet in de hand! Men meldt ons uit Goes, dat de politie proces-verbaal opmaakte tegen 'n inge zetene wegens verduistering van 'n paar wollen handschoenen. 't. Gaat altijd van het eene uiterste naar het andere. Eerst koude handen en nu de vingers gebrand Onze medewerker in Vlissingen maakt vroolijk gewag van het feit, dat in het Bellamy-park twee café-bezoekers hand gemeen werden en vochten of zij aan het voetballen waren. Nauwelijks had den enkele civiele vrederechters het strijdlustige duo gescheiden of een der kemphanen haalde uit een spijzen- automaat een kop warme snert en smeet dien zijn tegenstander in het gezicht. De offensieve kracht van dit wapen bleek zoo geweldig, dat men de aan dacht van den garnizoenscommandant erop heeft gevestigd; omdat we hier in Nederland echter alleen maar 'n depar tement van Defensie hebben zullen de mitrailleurs helaas nog wel niet door ge noemde automaten worden vervangen. Inmiddels ontvingen wij een telefoon tje van een exploitant, die ons ver ontwaardigd meedeelde, dat er geen snert, doch wel erwtensoep in bedoelde voorwerpen aanwezig is. In het landelijke Kapelle heeft de post de ontstellende ontdekking gedaan, dat verschillende ingezetenen de pomp op het Kerkplein voor de brievenbus heb ben aangekeken en hun brieven in de zwengelgleuf stopten. Nu snapt de post meteen, waarom er in droge seizoenen telkens menschen met leege emmers bij de brievenbus stonden te manipu- leeren Tot de volgende week, dames en lieeren Uit zoo'n blik tomatensoep-met-rijst komt een summum aan pittigen smaak, een weelde aan vitaminen en ge zondheid te voorschijn! Voor achttien cent heeft U nu minstens vier kloeke horden krachtige soep! Kant en klaar bereid door meester-koks uit tie gaafste Hollandsehe tomaten! I Maak het hord tomatensoep nu tot een vaste gewoonte J i„ Uw gezin! Het zorgt voor eetlust en gezondheid! pef blik En steeds hoort U opgetogen uitroepen Te Lewedorp had in de zaal van den heer van den Dries de eindles plaats van den landbouwhuishoudcursus voor Lewedorp en omgeving. Uitreiking der diploma's door burgemeester Elenbaas van 's Heer Arendskerke. CENTSAAI BUREAU VAN DE T U I N O U WV£lllNCEN_IN_NIP^»|t^^ Reclameafdeeling Jovnitrnal 80, Oen Haag Onderwijl werd ook een demonstratie ge geven aan de electri- sche waBohmachine, die de ouderwetsehe ■wascbiobbe ook op de boerderij heeft vervangen. dn gespannen aan dacht wachtten de leerlingen van den landbouwhuishoud cursus op het po dium op de haar toekomende onder scheiding.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 30