Zeeuwsche Sport Voetbal. Vlissingen-De Zeeuwen (ö-2). Vlissingen heeft revanche genomen voor de op het terrein van De Zeeuwen geleden nederlaag. Aangezien er verder geen enkele wedstrij voor 2A in eigen omgeving werd gespeeld, was er bij deze ontmoeting een record-aantald toe schouwers aanwezig en over het algemeen zullen de bezoekers geen spijt van hun aanwezigheid hebben gehad, want er werd onder goede leiding van scheids- rechter P. Koster een aantrekkelijke wedstrijd gespeeld. Hen corner op het doel van Ylissingen. Eén van de meest daverende dingen van den laatsten voetbal-Zondag is wel de nederlaag van R.B.C. tegen Breda. Het trotsebe record van ongeslagen te zijn zal R.B.C. niet langer voeren, nn zoowaar de bekkensluiters inet sprekende cijfers een eind aan deze glorie maakten, 't Kan raar loopen in de wereld, maar dat we zooiets, zoowel van R.B.C. als van Breda, verwachten konden, beeft men onge twijfeld uit onze verslagen kunnen lezen. R.B.C. is een ploeg met een actief aanvalsquintet, maar een gebrek aan techniek, dat grootendeels gecompenseerd wordt door een gebruik van lichaamskracht, vaak op het randje van ruw af. Men maakt van die lichaamskracht een te veelvuldig gebruik als de kans dreigt, dat een wedstrijd verloren zal worden. Dit is R.B.C. tegen Breda ook noodlottig geworden, want het is nog steeds een feit, dat ten slotte de techniek zegeviert. Zeelandia klopte onverwacht De Baronie met 4-5 na een 4-1-achterstand, wat weer eens een echte tour de force der Zeelaudianen is. Zij zijn in staat om met den actieven aanvalsleider .Tanisse in de laatste minuten een bijna onoverkomelijk lijkenden achter stand op hun slofjes even in te loopen en en passant nog even liet winnende doelpuntje mee te pikken, maar aan den anderen kant weten ze evengoed een veiligen voorsprong in enkele minuten, bij voorkeur de laatste van den wedstrijd, te verprutsen. Een rare ploeg, die intusschen niet zoo beroerd staat op de ranglijst. Supporters met een flinke dosis optimisme en een beetje fantasie bij het berekenen van kam pioenskansen zouden na deze overwinning zelfs nog hoop kunnen krijgen. Immers, men hoeft slechts de leiders te weerstaan en als dezen dan zoo vriendelijk zijn om uit zichzelf nog een keer te struikelen, nou, dan zijn we er. En wat is ten slotte in de tweede klasse A niet mogelijk! Wij durven die berekening voorloo- pig nog niet te onderschrijven en onze twijfel in dit opzicht zal wel gerechtvaardigd worden. Vlissingen ontving de tweede-klasse-stadgenooten De Zeeuwen. In een aardigen wedstrijd, welke vooral vóór de rust aantrekkelijk en van goed gehalte was, behaalde Vlissingen een geflatteerde 5-2-overwinning. Het spel was gedurende het grootste deel van den wed strijd geheel gelijk opgaande en van een overwicht was slechts zelden sprake. Het was echter in die zeldzaam voorkomende oogenblikken, dat er eenig overwicht scheen te bestaan, dat Vlissingen doorbeet en inet onhoudbare kogels den Zeeuwen-keeper pas seerde. De Zeeuwen echter wisten de kans niet te benutten, de aanvallers maakten de grootste fout bij het schieten. Alle schoten waren behoorlijk hard en goed gericht, doch telkens van te verren afstand om bij Harting kans te krijgen. Overigens een prettige en sportieve wedstrijd, welke voor een plaatselijke ont moeting al in een bijzonder vriendschappelijke sfeer gespeeld werd. Voor hun zeer sportief optreden ver- Ben prachtige uitval van den keeper van De Zeeuwen mocht niet be letten. dat een toestormende speler van Vlissingen met 'n prachtigen kopbal het tweede doelpunt maakte. fc scheidsrechter zoo onopvallend en zoo beslist laten yaj voelen hoe het moest, dat de spelers niet meer aan een uit den band springen durfden denken. Bovendien gaf de heer Koster blijk de spelregels goed onder de knie te hebben en de fijne kneepjes er uit te kennen. Een wedstrijd was het, waarvan men algemeen ver wachtte, dat het een moeilijke zou worden, doch die, dank zij de sportieve opvattingen van alle spelers en de keurige leiding van den scheidsrechter, is geworden tot een mooien en fairen kamp. Jammer, dat Middelburg-Goes geen doorgang heeft gevonden. Middelburg raakt op deze wijze wedstrijden ten achter, wat met het oog op de goede positie, welke de groen-witte ploeg na de nederlaag van R.B.C. inneemt, niet wenschelijk is. Gevaarlijk gaat de bal over het hoofd van den gevallen keeper van Vlissingen. dienen beide elftallen een pluimpje, we zagen het in een plaatselijken wedstrijd nog zelden zoo sportief en gemoedelijk toegaan. Maar dan mag daarbij ook niet vergeten worden de kundige leiding van scheidsrechter Koster, die zich dezen middag een prima arbiter toonde. Na tuurlijk komen in zoo'n wedstrijd momenten, dat de tengels even strak ge trokken moeten worden. Welnu, die kwamen ook in dezen wedstrijd en op die oogenblikken heeft deze Ken keeper in nood kan rare uitvallen doen. Athletiek. Veldloop van de K.N.A.U., district Zeeland. Een 20-tal Zeeuwsche athUten ver scheen aan de startlijn voor dezen jaarlijks georganiseerden loop aan den voet van de Walehersche duinen. De belangstelling was vermoedelijk vanwege het dreigende weer niet zoo groot als anders. Een groep van de deelnemers onderweg. Dobbelaere, die bij de ju nioren ingeschreven stond, besloot om met de senioren mede te dingen en won de zen loop met flinken voor sprong in den tijd van 11 min. 45 sec. (Het. traject was ongeveer 3 km. lang.) waarvoor hij als extra-beloo ning een zoen mocht incasseeren, dien zijn rivalen hem den volgen den keer zeker zullen betwisten.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 32