TWEE ZUSTERS.... fsj De juiste behandeling van Chronische verstopping! <rï<m/ EN TOCH.... PETROLE HAHN 44 Een eenvoudig huismiddeltje ter verzachting van spierrheumatiek en lendenpijn. Dit huismiddeltje tegen rheumatiek, dat U zelf kunt klaarmaken, zal U snel verlichting van Uw pijnen brengen. Het is eenvoudig maar doeltreffend. Neemt een sehoone flesch en vermengt hierin, door goed te schudden, 85 gram terpentijn en 15 gram Rheumagic-olie (gecon centreerd), die U beide bij Uw apotheker of drogist kunt koopen. Een 15 grams-fleschje Rheumagic-olie (ge concentreerd) kost maar 65 cent, dus met de terpentijn bent U voor ongeveer drie kwartjes klaar. Bevochtigt de pijnlijke plaatsen met de aldus verkregen olie. Vooral niet wrijven of masseeren. Het geheim ligt in de Rheumagic- olie, die vijf krachtige, pijndoodende bestand- deelen bevat, welke snel in de huid doordringen. Dit middeltje zal eiken lijder aan spier- of gewrichtsrheumatiek goed bevallen. Het is zoo gemakkelijk klaar te maken, dat het in elk geval de moeite van het probeeren waard is. 85 gram terpentijn en 15 gram Rheumagic- olie (geconcentreerd) is alles wat U noodig heeft. Haalt het in huis. Hier is een hoestsiroop-iecept om zelf voor de kinderen te maken. Al3 een kind erg hoest, wordt het lastig_ en neemt het niet gemakkelijk iets in. Een kind heeft van nature een hekel aan medicijnen. Daarom zult U blij zijn met het recept van een heerlijk smakende hoest-siroop, die U zelf thuis kunt klaarmaken. In een kwart liter heet water lost U een eetlepel suiker op. Na afkoeling voegt U hieraan toe 30 gram Vervus (dubbel geconcentreerd), die U bij eiken apotheker of drogist kunt koo pen. Uw hoestsiroop is dan gereed. De kinderen nemen het graag in en de heerlijk verzachtende bestanddeelen van Vervus doen direct den hoest ophouden. De dosis voor kinderen van 8 tot 12 jaar is: een dessertlepel na de drie voor naamste maaltijden; voor kinderen van 3 tot 8 jaar: telkens een theelepel en voor volwas senen telkens een eetlepel. Niets is beter voor Uw kind als het hoest, dan dit Vervus-middel- tje; bij kinkhoest doet het wonderen. Vergeet niet een 30 grams-fleschje Vervus (dubbel ge concentreerd) in huis te halen. BEWAART DEZE TWEE RECEPTEN GOED Vervolg van blz. 39 Gebrek aan „volume" Normacol zorgt voor 't doet de darmspieren noodige volume De verslappen met ver- normale darmfunctie stopping als gevolg, wordt hersteld. PAS OP VOOR EEN GEBREK AAN „VOLUME" EEN «neceavolle bestrijding van chronische verstopping is alleen mogelijk, indien de oorzaak van deze kwaal weggenomen wordt. De oorzaak is meermalen een gebrek aan spijsverteringsalakken in de sterk geconcen treerde, hedendaagsche voedingsmiddelen. Toch zijn deze slakken noodzakelijk, aange zien zij een „volume" vormen, welke de darmspieren normaal doet functionneeren. Om een verslapping der darm peristal tick te voorkomen, moet men dus een middel zoeken, welke de natnurïijke oorzaak wegneemt. Normacól herstelt de normale darmfunctie langs natuurlijke weg. Normacol is 'n natuurlijk werkend regelings middel, waarvan de zuiver plantaardige kor reltjes de plaats innemen van de ontbrekende spijsverteringsslakken. Immers, de korrel tjes zwellen in den darminhoud gelatineus op en vormen daar een „volume", welke de darmwerking bevordert. Een kleine boeveel heid Normacol, van tijd tot tijd ingenomen, voorkomt een verslapping der darmpcristal- tiek. Bestrijd chronische verstopping met Normacol, het zacht werkende, natuurlijke regelingsmiddel. Overtuig Uzelf en koop nog heden een busje Normacol. Spoedig zult U de gunstige merking hiervan ondervinden. NORMACOL VOOR REGELMATIGE WERKING Ze keek den ouden heer aan. Vier jaar? Vier jaar geleden liep ze nog in korte rokken. „En bovendien," merkte hij verder op, „dien je van dit alles toch ook den goe den kant te zien." „Den goeden kant?" „Zeker. Dit is een bewijs, dat je ver moedens over Helen volkomen onge motiveerd waren juist zooals ik je vertelde, Kate." Ja, dat zou nu natuurlijk iedereen denken. Hoe gelukkig zou Helen zich voelen, als ze den uitslag hoorde. Mijnheer Harridge ging met haar mee naar binnen. Daar was ze blij om. Ze voelde, dat ze de woorden, die voor Helen goed nieuws beteekenden, niet zou kunnen spreken. Mevrouw Lattimer zat te borduren. Helen was bezig met het schikken van bloemen in een groote vaas Helen had daar bijzonder slag van. Mevrouw Lattimer keek op en zei, zoodra ze Kate zag: „Je ziet er verre van gezond tut, kind. Geen wonder, wan neer je dagen achtereen in zoo'n benauw de rechtszaal zit. Ik noem het groote dwaasheid. O, Stephen, dat vind ik aardig, dat je ook bent meegekomen." „Kitty, je behoeft je niet meer boos te maken, er zullen verder geen terecht zittingen meer worden gehouden. Het is voorbij." Helen draaide zich om haar han den bleven boven de vaas met bloemen zweven. ..Is het voorbij? Wat is er ge beurd?" „Ridley heeft bekend." „Dat is buitengewoon verstandig," merkte mevrouw Lattimer op. En Kate liet er op feilen toon op vol gen: „Hij is veroordeeld tot tien jaar opsluiting in de staatsgevangenis." „Het spijt me werkelijk heel erg voor den jongen man," sprak haar moeder weer, „maar ik kan niet vergeten, dat hij een mensch heeft gedood. Ik ben grootgebracht in een milieu, waar een menschenleven als de kostbaarste schat werd beschouwd en ik geloof, dat dit de eenige norm is, die we in dit geval moeten in acht nemen." „Je moet niet vergeten, Kitty, dat het niet zijn bedoeling was om te dooden en tien jaar is een zware straf." „Geloof jij niet, Stephen, dat men tegenwoordig in zulke gevallen veel te veel consideratie gebruikt. Helen, vergeet die porseleinen vaas niet ze staat bijna geheel leeg." Helen nam de vaas op en droeg haar zonder iets te zeggen uit de kamer. „Blijf je lunchen, Stephen?" Deze uitnoodiging, zooals steeds, moest dienen om Harridge er aan tc herinneren, dat hij op een ongelegen tijdstip kwam. Kate wilde hem volgen naar de deur, maar mevrouw Lattimer hield haar tegen. „Kate," sprak zij vriendelijk, „ik wil even met je praten. Ik heb tot dus verre niets gezegd - ik ben tegemoet komend, evenals Helen maar nu alles voorbij is en die jonge man be kend heeft, vind ik het noodig, ook om wille van je zelfrespect, dat je iets tegen Helen zegt. Je behoort minstens je spijt te betuigen over het feit, dat je haar meende te kunnen verdenken." Kate staarde haar moeder aan. Zoo zou het haar heele leven gaan. Terwijl haar moeder nog sprak, draaide ze zich om en verliet de kamer. Helen was niet in de serre de vaas met „te weinig bloemen" stond onaan geroerd op een tafeltje. Kate ging naar boven. De deur tusschen de twee kamers was gesloten. Ze opende haar en trad binnen. Helen stond tegen den deurpost geleund en huilde, zooals Kate haar nog nooit had zien huilen. Het meisje zei aanvankelijk niets. „Heb je wel eens gehoord, dat men kan aankloppen?" slaagde Helen er in tusschen haar snikken te vragen. Geen antwoord. „Waarom staar je mij zoo aan?" „Omdat ik je eigenlijk nooit zoo heb zien huilen." „Gelukkig maar. dat jij je tranen zoo gemakkelijk kimt laten vloeien." „Ik vroeg me af, waaróm je eigenlijk huilde. Alles is toch geloopen. zooals jij het wenschte, Helen." De oudere zuster kreeg haar zelf- beheersching terug. „Nee, natuurlijk niet. Ik vind het verschrikkelijk, dat Ridley de gevangenis in gaat." „Toch is het nog niet zoo verschrik kelijk als wanneer je zelf had gegaan." „Zeg, je bent, toch niet van plan om opnieuw met dien onzin te begin nen?" „Onzin! Durf je te spreken van onzin?" Helen was nu wederom geheel zich zelf. „Ja, dat zei ik. Nu hij heeft be kend. kan je toch zeker niet voortgaan met te veronderstellen, dat ik het heb gedaan." „Ik weet, dat jij het hebt gedaan en hij weet het ook. Ik heb hem gister middag bezocht." Helen, die van plan was met een zakdoek haar oogen af te vegen, ver starde eensklaps. „Heb je hem be zocht „Ja, gisteravond ben ik bij hem geweest in de gevangenis in gezel schap van mr. Prince. Daarom bekende hij om jou -te redden." Kate zag den blik van ontsteltenis in de oogen van haar zuster. „Luister, Helen, hij weet het en ik weet het, maar verder zal niemand er ooit iets over hooren. Ik denk er niet aan om mama iets te vertellen, maar je moet heel goed begrijpen, dat ik nooit kan vergeten hoe jij in deze zaak hebt ge handeld. lederen keer wanneer jij klaagt over het eten, zal ik denken, dat hij zit op een plaats, waar het eten voor jou eenvoudig niet te genieten zou zijn. lederen keer wanneer jij in bed ligt, zal ik je laten denken aan het soort, bed, waarop hij den nacht moet door brengen. lederen keer wanneer jij gaat zwemmen of tennissen of dansen, zal ik je eraan herinneren, dat je al die pretjes kunt najagen, omdat je hem laat lijden in jouw plaats, omdat jij liegt en laf bent ik veracht je uit den grond van mijn hart." De lange stilte, die hierop volgde, werd verbroken door de luide stem van hun moeder, die riep: „Kom,meisjes, de lunch is opgediend." En plotseling werden ze het eens in het bedriegen van hun moeder. Terwijl Helen naar de badkamer liep, zei ze gejaagd„Zeg, dat ik onmiddellijk be neden kom." Kate daalde de trap af op dat oogenblik als de bondgenoote van haar zuster. „Helen komt zoo beneden, mama. Ze was even van streek door 't nieuws." Mevrouw Lattimer gaf geen ant woord. Ze zou alleen hebbenkunnen zeggen, dat zij zich verheugde nu de zaak eindelijk haar beslag had gevonden. Worc/f vervolgd ZIJN ZE EVEN OUD! Doch de een heeft zijn haar verzorgd, terwijl de ander iedere voorzorg heeft nage laten. En het is toch zoo een voudig voltooi iederen morgen Uw toilet door Uw haar met Petrole Hahn goed in te wrijven, het zal den haaruitval stuiten en roos doen verdwijnen. Het is het volmaakte middel voor het dagelijksche onderhoud van Uw hoofdhuidhet reinigt de huid volkomen, zonder haar vet te maken of haar te doen uit drogen. Overal verkrijgbaar in flacons a f 1.25, f2. en f 3.75. En gros: FIRMA A. MAAS, 239, O.Z. Voorburgwal, Amsterdam-C. UITSLUITEND VERPAKT IN ZWART-ROOD ETUI! LET OP DE HANDTEEKENING F. VIBERT. WEIGERT NAMAAK N.V. IM- en EXPORT MIJ. v/h WILMERINK MULLER Amsterdam

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 44