VOOR KERSTMIS fr Kerstkaarten die we zelf maken A SA Zoo langzamerhand beginnen we weer aan de voorbereidingen voor het Kerstfeest. Straks zal de Kerstboom worden opgesierd en bij het zachte licht van de brandende kaarsen zullen heldere kinderstemmen de mooie Kerstliederen zingen. Maar zoo ver zijn we nog niet en we hebben nog tijd genoeg om allerlei Kerstver sieringen zelf te maken. We willen het nu eens hebben over het maken van Kerstkaarten. Ook in ons land wordt het gewoonte familie en vrienden per Kerstkaart een ge lukkig Kerstfeest te wensehen. Kerstkaarten als we hier zien af gebeeld kunnen echter ook voor andere doeleinden dienen, bijv. als menukaart voor het Kerstdiner, of als adreskaart, om aan de pakjes met verrassingen te worden gehangen. In het laatste geval maken we er aan den bovenkant met behulp van een holpijpje of perfo rator een gaatje in, waardoor een gekleurd lintje wordt gehaald. We kunnen deze kaarten zeer ge makkelijk zelf maken, omdat er hoe genaamd geen teekenkunst voor noodig is. We zien hier een aantal aardige voorbeelden van Kerstkaarten. Ze zijn op de juiste grootte geteekend, zoo dat u ze slechts hebt over te trekken. Dit kunnen we doen met behulp van een stukje carbonpapier, dat met den inktkant naar beneden onder de teekening wordt gelegd, die u voor de Kerst kaart wilt gebruiken. Voor de Kerstkaart, waarop we het teekeningetje over trekken, nemen we een stukje gekleurd teekenpapier ongeveer ter grootte van een briefkaart. Crème, lichtblauw of grijs zijn mooie tinten voor dit doel. Het overtrekken van de figuurtjes mag niet te krachtig gebeuren, daar we anders te zware lijnen krijgen die zichtbaar zullen blijven, als het teekeningetje wordt gekleurd. We kunnen dit doen met kleurpotlood, waterverf of inkt, maar nog aardiger effect zullen we bereiken, als we de figuurtjes eerst uit gekleurd sitspapier knippen en ze dan opplakken. In dit laatste geval wordt het figuurtje op den achterkant van het sitspapier doorgetrokken en vervolgens netjes uitge knipt. Het Kerstmannetje, dat we hier zien afgebeeld, kunnen we bijv. op 'n crèmekleurige kaart plakken. Voor muts en jasje nemen we rood sitspapier, voor de laarzen zwart, voor den zak grijs en voor bontrand en baard wit. Voor het Kerstboompje kiezen we groen en rood, terwijl we voor de drie balletjes rondjes sitspapier kunnen nemen. Het figuurtje daaronder (jongetje met Kerstboompje) maken we lichtblauw, het boompje groen, de schoentjes zwart en het gezichtje rose. Aardig is ook 't Kerstmotiefje, dat we als derde voorbeeld zien. Dit plakken we op een lichtblauwe kaart. Blaadjes groen, kaarsjes wit en cirkeltje goud of zilver sitspapier. Rondjes sitspapier, gesorteerd in kleur en grootte, kunnen we in eiken papierhandel voor enkele centen krijgen. Bij de paddenstoelen maken we de hoedjes rood, waarop we dan met plakkaatverf witte nopjes aanbrengen. Het maken van deze Kerstkaarten is een leuk werkje, waaraan in de Kerstvacantie ook de kinderen kunnen meehelpen, als ze bij slecht weer thuis moeten zitten en zich misschien vervelen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 54