ANTON HUNINK Uralr Caucnöd r Hoe laat eten wij? ANTON HUNINK'S producten roepen mannen aan tafel beest jurken voor onze meisjes KAASFONDU'S CORRESPONDENTIE 55 HOFLEVERANCIER - DEVENTER l^an alle in deze rubriek ufgebeeide genummerde kostuums, die ontleend zgn aan liet inodeajbum „Winterweelde", zgn patronen verkrggbaar tegen den pry< van 50 ets. voor complets, 55 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinderkleedinp. Bij bestelling vooral opgeven het geweuschte maatnuminer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door girostorling op No. 293651 door toezen ding van het bedrag per postwissel of in postzegels (s. v. p. niet van 6 et.) aan het P ATRONENK A NTOOR „PANORA" NASSAL'PLEIN I, HAARLEM waarby 5 ets. extra voor bestelkosten verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. 501 Japon van georgette, eenvoudig model, gegarneerd met strikken, met losse bolero van ruches. Benoodigde stof 5.50 m 90 cm. breed, 502. Japon van zwarte wollen georgette, met ruime halsbies, opgestikt voorpand, korte mouw, klokkend rokje. Benoodigde stof: 2.50 m. 140 cm. breed. 503. Japon van gewerkte tafzijde, V-hals, ingehaald voorpand, ruime korte mouw, wijde rok. Benoodigde stof: 4.50 m. a 90 cm. breed. 504. Japon van kant stof, met schouderstuk, kraag, manchetten en ceintuur van velours- chiffon. Benoodigde stof: 4 m. 90 cm, breed. VERKRIJGBAAR IN DE MATEN 40-42. MJJet maken van goede kaasfondu's is niet zoo moeilijk als sommige huisvrouwen denken; evenals voor alle andere recepten is het echter noodig uit te gaan van goede grondstoffen. In dit geval komt het vooral aan op een kaassoort, die zich daar goed voor leent, nl. een oude volvette Gouda - kaas of oude Edammer 40 -f-. Deze geeft aan het gerechtje een bijzonder aangenainen smaak, waardoor het succes verzekerd is. Het recept luidt: 60 gram bloem (6 afgestreken eetlepels), 60 gram boter (3 afgestreken eetlepels), y2 liter melk, wat zout, peper en nootmuskaat, 100 gram gemalen „oude Present" of gema len „oude Ilollandsche", 5 eierdooiers. Verwarm roerende in een niet te groote pan de boter met de bloem tot een gelijk mengsel, giet daarbij in kleine scheutjes tegelijk de melk en laat alles tot een stevige ragoutsaus koken. Maak de saus op smaak af met de kruiden en het zout, zet ze opnieuw op een zacht vuur (liefst met een asbest plaatje onder de pan) en laat ze zonder deksel nog een kwartier doorkoken. Neem er het vel, dat zich intusschen zal gevormd hebben, afvermeng den ragout met één voor één de 5 eierdooiers, roer er ook de gemalen kaas door en verhit alles nog even (steeds flink roerende) tot de kaas gesmolten is en de eieren de saus nog wat sterker gebonden hebben. Spreid den ragout als een vingerdikke laag uit op een met koud water bevoch tigden schotel, laat hem koud en stijf worden, keer hem om op een met bloem bestoven tafel en snijd of steek er regelmatige figuren van (vierkantjes of cirkeltjes). Klop een gedeelte van de overge houden eiwitten met een ietsje water en een y2 eetlepel slaolie uit elkaar, dompel daarin dest ukjes kaasragout, haal ze vervolgens door paneermeel, doop ze nog eens in het eiwit en wentel ze nog eens door het paneermeel. Bak de kaasfondu's in dampend heet frituurvet goudbruin, laat ze boven de pan goed uitlekken en schik ze dan op een verwarmden schotel, waarover eerst een vingerdoekje is geplooid. Dien de kaasfondu's vooral zoo warm mogelijk op, daar'ze anders het „Too rnige" verliezen, dat juist voor een goede kaasfondu zoo typeerend is. Mevrouw P., te Rotterdam. De aan slag in uw vazen zal waarschijnlijk zijn ontstaan door het harde water. U kunt dezen verwijderen door de vazen eenigen tijd weg te zetten met azijn. Daarna maakt u ze schoon in zeepsop, u schudt ze verder met zand, eierschalen, thee bladen of koffiedik. Dan spoelt u ze na met schoon water en droogt ze met linnen doeken, zoodat er geen pluisjes op het glas achterblijven. Zijn de randen in de vazen zeer moeilijk te verwijderen, dan kunt u in plaats van azijn verdund zoutzuur gebruiken. U moet er echter wel om denken, dat zoutzuur sterk bijtend werkt en het glas op den duur dof kan maken. Precies op tijd, want Anton Hunink's Gelderse worst ver spreidt haar fijne geur, voorbode van een heerlijke, voed zame maaltijd. Waarom zoudt U nog zoeken, als U het beste kunt krijgen alleen door te letten op de beproefde naam Anton Hunink.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 55