De koks hadden er plezier in! Ha! fOMAT€ftSO€Pf w KAARSEN OP DE KERSTTAFEL (en'tis zoo gezond!) WAT ZULLEN WE ETEN? CORRESPONDENTIE 37 Lp en feestelijkeii en echt gezelligen indruk geven ze, de kaarsen die onze Kersttafel sieren, juist door hun eenvoudigen, bescheiden vorm en hun intiem licht dat zoo'n prettig idee van huiselijkheid geeft. Rood en wit zijn wel de voornaamste kleuren, die in aanmerking komen en eigenlijk krijgen we de fijnste versie ring, wanneer we ons, afgezien natuur lijk van hulst en dennengroen, tot deze heide kleuren beperken. Heel aardig kan het staan, de kaarsen af wisselend rood en wit te nemen, vooral wanneer ze b.v. in een krans dicht naast elkaar worden geplaatst. Van veel belang zijn natuurlijk ook de houdertjes waarin of waarop de kaarsen worden geplaatst. Op een rood houdertje zal een witte kaars vanzelfsprekend het beste tot haa r recht konten, terwijl omgekeerd een roode kaars het mooist zal staan op een zil veren ondergrond. Leuke houdertjes van verschillend formaat, bestemd voor een of meerdere kaarsen, zijn reeds voor weinig gehl in den handel, doch wij zijn er van overtuigd, dat vele onzer lezeressen er de voorbeur aan zullen geven, deze houdertjes zelf met weinig moeite en kosten te maken, een werkje waaraan ook de kinderen een prettige bezigheid kunnen hebben. Van stevig karton kunnen b.v. sterren of harten worden gesneden, die met rood of zilverpapier worden beplakt. Ook triplex kan vanzelfsprekend dienst doen en dan in de gewenschte kleur gelakt worden. De kaarsen worden met behulp van een paar druppels kaarsvet of zoo noodig met een spijkertje be vestigd. Het is ons allen zeker ook nog niet liekend. dat roode sterappelen, leege garenklosjes alsmede doodgewone aard appelen zoo prachtig als kaarsenliou- dertje dienst kunnen doen. Wat de eerste betreft, die hebben vanzelfspre kend geen „aankleeding" noodig; we [toetsen de appelen alleen even mooi glimmend. De kaarsen komen in een kleine uitholling te staan. Het spreekt vanzelf, dat de appels wanneer zij hun functie verricht hebben, opgepeuzeld kunnen worden! De aardap|>elen zullen we misschien van onderen even vlak moeten maken, zoodat ze goed blijven staan. We maken een uitholling waarin de kaars komt. Van rood vloeipapier geven we ze een gezellig „jasje", dat in franjes kan uit- loopen. Ook de leege garenklosjes kunnen we van een dergelijk „omhulsel" voorzien, hoewel het ook aardig kan zijn, ze met roode lakverf te behandelen. De ope ning zal voor het kaarsje ook wel niet groot genoeg zijn; die dienen we dus verder uit te snijden. Overigens is het een handige methode, liet ondereinde van de kaars even in heet water te dompelen en dan in den houder te zetten. Het was voegt zich dan gemak kelijk in iedere opening. Een bijzonder aardig effect kan ooK worden bereikt, door een wijnglas om te keeren en op het voetje daarvan een kaars vast te plakken, die we nog met rood crêpepapier kunnen versieren, zóó, dat ze er gedeeltelijk in schuilgaat Ook in waterglazen kunnen uitstc kend kaarsen worden gezet. Het effect is verrassend. Om de glazen kunnen w< nog een rood strikje met. een talrje dennengroen of hulst binden. ANTOINETTE W. M. VAN INDEN Zondag: Huzarensla. Bouillon met eieigelei. Haas. Appelmoes. Aardappelcroquetten. Charlotte russe. Maandag: Roastbeef. Gestoofde bieten. Aardappelen. Maizenapudding met bes sensap. Dinttdag: Koud vleesch Kavovekool. Aardappelen. Drie in de pan. - Woensdag: Kop bouillon. Runderpoulet. Gestoofde prei. Aardappelen. Donderdag Varkenslapjes. Zuurkool. Aardappelen. Rijstebrij. Vrijdag: Magere boonensoep. Harde eieren. Zaterdag: Sla. Aardappelen. Gehakt. Gestoofde selderij. Aardappelen. Broodschoteltje. Mevr. 8. te Rotterdam. Tegenwoordig wordt er niet meer op gelet of de kleuren van liet baby-goed de juiste zijn voor een jongen of een meisje. Onzes inziens is liet ook veel aardiger rekening te houden met den smaak van de moeder. Oorspronkelijk was echter de rose klem bestemd voor den jongen, de blauwe kleur voor het meisje. Mej. JM. d. ft. te Amsterdam. ÏT kunl het bloesje laten bleeken in een oplos sing van 15 dl. waterstofsuperoxyde in 10 liter water. De kleur wordt n.-i eenigen tijd weer mooi wit. Waarschijn lijk hebt u liet bloesje niet goed gestre ken als het werkelijk shantung is moet het ofwel geheel droog of geheel vochtig worden gestreken. Bij invochten blijven er toch steeds een paar droge vlekjes achter; hierdoor krijgt u kringen, terwijl de zijde daarbij onregelmatig gaat glanzen. Den veulen bontmantel zult u zelf niet meer kunnen opknappen, wij raden n aan hierover een vakman te raad plegen. R. S.- te Rotterdam. C kuilt zich wenden tot de B.B.C. (British Broad casting CorporationIxmdeu. De naam van den door u bedoelden zanger is ons niet bekend. Aan alle abonnf Alle vragen dienen steeds vergezeld te gaan van volledigen naam en adres. Anonieme brieven kunnen niet worden beantwoord en verhuizen onherroepelijk naar den prul- Iemand. _Is er bij de beantwoording van een vraag eenige haast, dan gelieve men postzegel voor persoonlijk antwoord in te sluiten. Het insluiten van een post zegel geeft echter niet het recht gratis allerlei patronen aan te vragen. Ver zoeken worden genoteerd en te zijnet tijd wordt er dan, indien mogelijk, in ons blad aan voldaan. - De rijpe, gave tomaten lokten uit tot een bereidings wijze en een toewijding, die beschrijving tart! Dat moet U proeven! Vraag vandaag zoo'n blik tomatensoep, dat thans overal tegen 18 cent beschik baar wordt gesteld.... en smul U weet, dat een tomaat een voor raadschuur is van gezondheid, van vitaminen en opbouwende stoffen! Hier is een prachtig volksvoedsel, dat onverandelijk wordt ontvangen met den juichkreet: I CtNUAAl tUltAll YAH DE TUINBOUWVEILINGEN IN NEDERLAND ftecJomeofdeelmgJovostroof 80, Oeti Haag 1

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 37