IN TWEE OF MEER AFSTEKENDE KLEUREN terra op blauw en blauw op bruin, dat aan den rand van het bovenstuk, is aangebracht. Het tweede plaatje toont een al bijzonder simpel model in zwarte, wollen stof met een schou derstuk in koningsblauw, dat op de mouw door loopt. Bijzonder geslaagd is de wijze waarop het in gezette stuk met een smal vetertje omwoeld is. Jongedame nummer drie schijnt een schaak- enthousiaste te zijn. Zij draagt een tahakskleurig deux-pièces met twee ruiten in zacht beige met daarop scliaa kfiguren Ten slotte toont ons vierde model een schou derstalk en mouwen, die van een andere stof ge nomen zijn dan de rest van 't uiterst eenvoudige jurkje. Een pracht-oplos- sing voor degenen, die een wat krap couponnetje, ge kocht hebben. Zooals onze verschil- lende plaatjes toonen, wordt het gros der meer eenvoudige winterjurken met een glad rokje ge nomen, waarschijnlijk om dat dit verreweg het aardigste staat onder een kort bontjasje of spor tieve swagger. Voor de genen, d ie geregeld moeten fietsen, zal het aanbren gen van een paar plooien echter wel onvermijde lijk zijn. nnnn Vrij zeldzaam zijn degenen, die zich in het geheel niet laten beïnvloeden door het don kere, trieste weer rond Kerstmis. En daarom komt het decreet, waar bij Vrouw .Mode de combinatie van twee of meer kleuren voorschrijft, juist op tijd. Winterjurken nemen we om verschillende redenen over het algemeen liever niet in een lichte kleur, ten eerste omdat men met 'n lichte jurk ontegenzeglijk zwaarder lijkt, ten tweede, omdat 'n besmettelijke tint niet practisch is voor alledag en ten slotte, omdat liet nu eenmaal niet wintersch staat en niet past bij het grauwe, nimmer flatteerende licht. Zullen we dus in het algemeen besluiten tot een wat gedekte tint als zwart, koningsblauw, paars, groen of terra, dan kunnen we dergelijke jurken nog in niet geringe mate opvroo- lijken door een geslaagde kleur combinatie toe te passen. Er zijn kleurcombinaties die soms heel vreemd aandoen, als bijvoorbeeld paars met koningsblauw, wijnrood met paars, zwart met korenblauw en bordeauxrood. Ongewone combi naties kunnen het echter uit stekend doen als de juiste tinten met zorg bij elkaar gekozen wor den. Naast de. toepassing van voor pand, schouderstuk of mouwen in een andere kleur zien we momen teel echter ook veel applicatie- en borduurwerk, die beide in een af stekende kleur uitgevoerd worden. Voor het iets gekleeder wollen jurkje kan men ook een applicatie van goudleer of borduursel van gouddraad toepassen. Bijzonder aardig is de jurk van ons eerste plaatje. Op een terra wollen stof zien we een vestvormig lijfje van reebruin met een schou- - derstuk van flatteus koningsblauw. Leuk is ook het monogram van

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 38