T LLnwunwr SPORT VAN DE WEEK 19 Vrijdag werden te Amsterdam wedstrijden gehouden in het hardrijden, georganiseerd door de Amsterdamsche IJsclub. Mej. Donker, onze nationale kampioene, snort voorbij de koninklijke „loge". Links wethouder Ter Haar, in het midden Z.K.H. prins Bernhard en rechts de heer v. Laer. Hechts: Het paar Koele- mij-Ijonkhuizen in actie tijdens den wedstrijd schoonrijden voor paren, welke op de banen van de „IJsvereeniging Zeist" werd gehouden. In Noord-Holland was Bergen een van de eerste plaatsen waar nationale hardrijderijen opdeschaats werden georganiseerd. Foto van de beide finalisten op de 500 m. Jam Langendijk rechtsdie winnaar werd, en Havekotte (links), die eindigde als tweede. Overzicht tijdens de hard rijderijen, welke vorige week te Leek bij Gronin gen werden gehouden om het kampioenschap der provincie voor mannen De hardrijderijen op de schaats te Bergen (N.-H.)Mej. Gonny Donker en Jan Langendijk op de baan. Mej. Donker is nationaal schaats kampioene. Achter het Huis ten Bosch te s-Gravenhage werden hardrijderijen gehouden. Overzicht tijdens deze wedstrijden. Koning Voetbal heeft de vlucht genomen naar warmer oorden. Voorloopig zullen zijn aan hangers het zonder hem moeten doen, want hoewel voor 8 Januari a.s. volledige programma's zijn vastgestel door den K.N.V.B., ziet het er momen teel niet naar uit, dat daar veel van terecht zal komen. De Hollanders voetballen niet op hardbevroren of besneeuwde terreinen en het heeft weinig zin om hier te gaan dehatteeren over de mogelijkheid daar van. Hoofdzaak is, dat het geen genoegen is en onze voetbalmaatschappij kan hier ten minste nog toonen, dat zij de amateuristische beginselen huldigt. Op velerlei ander gebied gaat dit niet zoo makkelijk meer. De ware sportsman zal zich in- tusschen verheugen dat King Soccer op de vlucht is. Hij heeft een gevaarlijke concurrent gekregen, een andere sport, die honderden jaren geleden reeds werd bezongen als een „echt Hollandsche", een sport, waarvan de beoefening binnen ieders bereik ligt, en waarmede jong en oud zich kan vermaken. Wij brengen op deze pagina een aantal foto's, welke uitsluitend betrekking hebben op het schaat senrijden als wedstrijdsport. Maar het mooie van onze nationale ijs- sport is eigenlijk juist, dat er geen wedstrijden noodig zijn om den beoefenaar de volle 100% voldoe ning te schenken. Daarom vergeten zij, die zich tijdens de feestdagen op de schaats kunnen bewegen, graag alle narigheid van vertraagde treinen, bevroren kranen en meer van dit soort ongemakken, welke de strenge vorst ons heeft gebracht. Daarom ook worden voetbalschoen en hockeystick gaarne in een hoek geborgen om plaats te maken voor de smalle ijzers, die er reeds zoo lang op hebben gewacht van hun vetlaag te worden ontdaan. Te Leeuwarden organiseerde de Kon. Ver. „De IJsclub" een hard rijderij voor vrouwen op de korte baan. Tjitske Hielkema uit Oude- kaste en Sietske Pasveer (Akkrum) aan den start.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 19