EEN WARME VOETENZAK Ons Menu FORMAMINT Couponnetjes knippen is een Voordeelig Tijdverdrijf! Geneesmiddelen en Geneeswijzen WAT ZULLEN WE ETEN? CORRESPONDENTIE Annonces betreffende 37 Met zoo'n heerlijken voetenzak zult u stellig geen last meer hebben van koude voeten. Benoodigdheden ervoor zijn: 250 gr. beige en 250 gr. terra vierdraadswol, een haaknaald nr. 3 y2, 4 vellen watten, 3 el molton, twee reepen karton van 45 bij 8 cm. (voor de zijkanten) en 1 reep karton van 44 bij 8 cm. (voor den onder kant). De voetenzak bestaat uit een voor- en achterkant, twee smalle zijstukken en nog een smal stukje voor den onder kant. Voor de breede gedeelten van voor- en achterkant haken we allereerst met beige wol twee rechthoekige lappen ter breedte van 44 cm. en lang 65 cm. We zetten hiervoor 83 lossen op (44 cm.) en haken hierboven in totaal 86 toeren (65 cm.) in het stersteekje. Dit steekje haken we als volgt:' le toer: In de 3e losse insteken en 1 lus doorhalen, 1 losse overslaan en in de volgende losse insteken en weer 1 lus doorhalen. Dan de 3 lussen die we nu op de haaknaald hebben met 1 omslag afwerken en nog 1 losse haken*. Vervolgens 1 lus halen uit het gaatje waarin het laatst gehaakt werd, weer 1 losse overslaan, uit de daaropvolgende losse weer 1 lus halen en met 1 omslag alle 3 de lussen, die we nu op de naald hebben, afwerken. Hierop volgt weer 1 losse. Vanaf herhalen. 2e toer: Omdraaien, 1 losse, de le lus halen uit het gaatje tusschen de eerste twee „sterretjes" van den vorigen toer, de volgende lus uit het volgende gaatje (tusschen de sterretjes"), de lussen met 1 omslag afwerken, 1 losse. Dan 1 lus halen uit het gaatje waarin we het laatst gehaakt hebben, 1 lus uit het volgende gaatje, de 3 lussen die we nu op de haaknaald hebben met 1 omslag afwerken, 1 losse. Vanaf herhalen. Op het einde van den toer halen we de lussen uit het laatste gaatje (het gaatje waarin het laatst gehaakt is dus) en uit den buitensten kantsteek. Wanneer deze lappen klaar zijn haken we met terra wol twee rechthoekige lappen in z.g. lussenhaakwerk. Deze stukken worden later bovenaan tegen den binnenkant gezet bij wijze van voering en ze zijn 28 cm. hoog en 46 cm. breed. We zetten er een aantal lossen voor op ter breedte van 46 cm. en gaan dan verder als volgt te werk: We steken twee vingers (middel- en wijsvinger) van achteren naar voren onder den werkdraad door en vormen een lus op de vingers. We slaan dan den werk draad nog eenmaal om de haaknaald, zooals we dat ook bij een stokje doen, steken dan in den eersten steek van den opzetrand in, halen de beide draden die het lusje op de vingers vormen van achteren naar voren door (we hebben nu op de naald een dubbele lus en nog twee lusjes), we laten de lus van de vingers glijden en werken de lussen, die we dan op de haaknaald hebben, als een lusje af. Op deze wijze gaan we verder, breken den draad aan het einde van den toer af en beginnen weer aan denzelfden kant als waar we bij den eersten toer begonnen zijn. Voor de zijkanten haken we nu met terra wol twee reepen in stersteek ter breedte van 8l/j cm. en lang 52 cm. (ongeveer 90 lossen opzetten en 10 toeren hoog haken). Voor het derde smalle stukje, dat later aan den onder kant tusschen het breede voor- en achtergedeelte gezet wordt, haken we ook met terra wol een reep in stersteek, die 44 cm. lang en 8l/8 cm. breed wordt (ongeveer 80 lossen opzetten en hier boven 10 toeren haken). We voeren nu. vervolgens iederen breeden rechthoe- kigen lap met molton, waarbij we tusschen het gehaakte gedeelte en het molton eerst watten leggen. Dan naaien we op het molton aan den bovenkant den terra lap in lussenhaakwerk. Daar deze lap 2 cm. breeder is dan het beige gedeelte steekt het lussenhaakwerk aan weerskanten 1 cm. over. We naaien dit smalle reepje om den rand van het beige gedeelte heen. Dit is mooier voor den inkijk, dan wanneer we juist maar krap aan toekomen. De smalle stukken voor den zij- en onderkant voeren we eveneens met molton, waartusschen we weer watten leggen en een stukje karton voor de stevigheid. Bij de zijkanten houden we een klein gedeelte van den gehaakten reep over. Dit gedeelte slaan we naar binnen om en naaien het tegen het molton vast. Bij het in elkaar zetten van den voetenzak laten we dit gedeelte dan ook aan den bovenkant vallen, daar dit ook al weer mooier is voor den in kijk. De verschillende deelen worden ten slotte overhands aan elkaar genaaid, waarbij we aan den bovenkant onge veer 15 cm. open laten, zoodat we dit gedeelte aan den voorkant als klep naar beneden kunnen slaan. E Zondag: Maandag: Selderijsoep. Rolpens. Gebakken appelen. Aardappelpuree. Rijsttaart. Gestoofd poulet. Gestoofde koolraap. Aardappelen. Karnemelksche pap. Roastbeef. Worteltjes. Aardappelen. Drie in de pan. Woensdag: Koud vleesch. Spruitjes. Aardappelen. Chocoladevla. Donderdag: Groentesoep. Gevulde slakropjes. Aardappelen. Vrijdag: Roereieren. Andijviesla. Aardappelen. Vermicellischoteltje. Zaterdag: Varkenslapjes. Witte kool. Aardappelen. Gr iesmeelpudding. Mevr. W. P. te Amsterdam. Om den rook in een kamer te verdrijven, al thans minder hinderlijk te maken, zet men wel hier en daar bakjes met koud water ofwel brandende kaarsen neer. Mevr. S. te Amsterdam. Wij raden u aan den waterketel uit te koken met watèr en azijn of verdund zoutzuur, daarna zeer goed na te spoelen met schoon water. De ketelsteen laat tijdens het uitkoken met water en azijn of verdund zoutzuur los. Bij de eerste aanwijzing van keelpijn kan Formamint nog helpen. Maar 't is beter Formamint bij voorbaat te nemen als voorbehoedmiddel tegen verkoudheid en griep. Koop daarom vandaag DE KEELONTSMETTENDE TABLETTEN Iedere vrouw zal dat beamen. Als de coupon- tijd daar is, kan zij zeer voordeelig met een paar lapjes stof een japonnetje maken. Het is alleen van belang dat zij zorgt tijdig een goed knippatroon in huis te hebben. Ze weet dan precies hoeveel stof ze noodig heeft en kan haar inkoopen daar na regelen. Hierbij een model van een leuke japon, welke heel makkelijk met een paar kleine stukjes stof te maken is. Maar bestel EERST het knippatroon, dan kunt U straks, juist d i e coupons uitzoeken welke U noodig hebt. Bestellingen kunnen als volgt geschieden: door bemiddeling van Uw agent of bezorger; door girostorting op no. 293631 door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan PATRONE1VKAÏÏTOOR PAÏfORA Nassauplein 1 - Haarlem No. 453. Knippatronen zijn verkrijgbaar in de maten 40 - 42 - 44 - 46. Prijs 35 cent plus 5 cent voor porto. worden in dit blad slechts opgenomen, indien zij vooraf voorzién zijn van het stempel „Geen bezwaar" tegen de plaatsing, afgegeven door de Commissie van Controle op de Aanprijzing van Geneesmiddelen en Geneeswijzen, waar van het Secretariaat is gevestigdSegbroek- laan 33, 's-Gravenhage.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 37