ZEEUWSCHE OMROEP 25 Wij hebben nog iemand vergeten bij onze Nieuw- jaarswenschen. Het nieuwe vrachtschip Bantamdat onlangs van de helling van de Koninklijke Maatschappij De Schelde te water gelaten is, wordt thans met spoed verder afgebouwd. Het winterweer heeft de visscherij op de Zeeuwsche stroomen geruimen tijd belemmerd. Maar nu komen toch te Breskens de eerste scheepjes, zij het met wat karige vangst, weer binnen. De Lange Jan steekt nog altijd een door steigers misvormden top boven de Middelburgsche straten uit. De tennisbaan van St. Joris te Middelburg werd dit jaar tijdens de vorst voor 't eerst onder water gezet en leverde een welkome uitbreiding van de schaatsgelegenheid. Daar valt heel wat op te ruimen in de Oostkappelsche bosschen, nu al het blad gevallen is. Hallohallohier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Onze correspondent te Rilland seint ons, dat nabij de „Drie haasjes" de laat ste dagen vier auto's van den weg gegle den zijn. Medelijden kunnen wij onmogelijk met de chauffeurs hebben. Laat ze voortaan moediger zijn en nimmer meer het Hazenpad kiezen Onze oudheidkundige medewerker telegrafeerde ons vol ontzetting uit Hulst, dat daar het stadhuis begint af te brokken eu dat hier en daar reeds een anker bloot komt. Wij spreken den wensch uit, dat deze ankers de symbolen der gewone hoop eu niet van den puinhoop zullen worden. 'n Bericht uit dezelfde plaats, dat het met de vulling der kiezen van sommige vroedschapsleden ook desolaat gesteld is, willen wij niet eommentarieeren. Men bericht ons uit Sluiskil, dat terstond na het oprichten van een plaatselijke ijsclub de dooi intrad. 't Bestuur is nu van veel verantwoor ding af; de kans, dat het beschuldigd zou worden een scheeve schaats te heb ben gereden, bestaat niet meer. Uit Krabbendijke kwam via de provinciale pers de tijding, dat de bur gemeester persoonlijk bij verschillende arme menschen, daartoe in staat gesteld door een gefortuneerd meusch, een deken en 'n mud kolen heeft over handigd. Ook een burgervader moet tegen woordig veel karweitjes kunnen op knappen. Komen dergelijke corveetjes meer voor in de toekomst, dan zal zijn garderobe moeten worden aangevuld met een stevige overall, waarin een ambtskettingsteekmotief te verwerken zou zijn. Ook gewatteerde schouder- banen lijken ons zeer gewenscbt! De gestrenge rechter te Middelburg heeft een 70-jarigen Zeeuwscli-Vlaming nog veroordeeld wegens overtreding van de bouwverordening. Volgens nadere berichten schijnt de oude heer met de mecano van zijn klein zoon buiten de rooilijn te hebben zitten spelen! Uit de Zeeuwsche hoofdstad schrijft men ons nog, dat de tentoonstelling van konijnen, hoenders en duiven in de vleeschhal een succes werd. Soms was het er propvol van de bezoekers. De plannen om de vleeschhal '11 anderen naam te geven zijn nu meteen van de baan. Onze medewerker te Wemeldinge bericht ons, dat er midden in de vacantie in de dorpsschool een begin van brand is ontstaan, die gelukkig door de schoon maaksters, die waarlijk al pratend niet alles vergeten, ontdekt is. Men spreekt over kortsluiting. Met verontwaardiging wijzen wij dit vermoeden af. Gezien de lengte van het schoolverlof tegenwoordig is dit abso luut onbestaanbaar. De Vlissmgsche vroede vaderen heb ben gekibbeld over nieuwe straatnamen. Een van hen wilde de toekomstige Arbeidstraat lieverVondelstraat doopen. Tegen alle berekening in is dit ver worpen. Er is tegenwoordig zoo weinig begrip van poëzie, dat men dit dichter lijk aanbod nog ongerijmd vond. Wij sluiten tot de volgende week, dames en heeren.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 13