ZEEUWSCHE OMROEP Onze speciale waarnemer te Middel burg deelde ons mede, dat de Lange Jan dezer dagen uit de beugels is ge komen. Tot droefheid, van al zijn Middelburgsche zonen en dochters heeft de kuur echter niet veel geholpen en is hij nog steeds krom. Indien 't het toeristenverkeer niet zou kunnen schaden, zou men gaan denken aan 'n soort Engelsche ziekte. De raad van Rilland, verteederd door een rekest van de brandweerlieden, besloot mildelijk de blusschers voor eventueele bestuursbijeenkomsten een klein presentiegeld te geven. Nu be hoeven zij althans hun consumptie niet meer te bepalen tot spuitwater uit eigen „pompstation". Uit bijna alle honderdenzes Zeeuw - sche gemeenten bereikten ons brieven van wanhopige vaders, wier huis vrouwen zijn aangestoken door de koopziekte. Niets tegen te doenstil laten uitrazen en zoo er geen levensgevaar aan ver bonden is, de schoenen en pantoffels achter slot zetten. Zeer trof ons de opmerking van een wijsgeerig slacht offer, dat er zijn verwondering over uitsprak, dat juist in de opruimings- maand zijn huis volgestouwd wordt met allerlei rommel. De kleinste Zeeuwsche gemeente, derooskerke op Schouwen, is geslonken tot een bevolking van t.weehon derden- vijfendertig zielen. De overgebleven volwassen mannen hebben een studie groep gevormd om uit te zoeken hoe men bij verdere inzinking het ambte narenkorps moet onderhouden. Onze medewerker te Ierseke deelt ons mede, dat de bemanning van de Ierseke 56 de eerste rog aan wal heeft gebracht. Agrarische deskundigen vree- zen, dat er nu, inzake de landbouw steunmaatregelen, een geheele omwente ling volgen gaat Uit Vlissingen regent het berichten over het welgeslaagde jubilé der kust artillerie. De trouvaille van het lustrum was het staande buffet met kogel- fleschjes, zure bommen en granaat- appeltjes^ Ook het nummer van den degenslikker in het sabel-arsenaal sloeg enorm in Hier is nu niets meer aanwezig, waarom wij sluiten tot de volgende week, dames en heeren! Hallo! hallo! Hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Driewegen, dat de raad met algemeene stemmen besloot het nieuwe raadhuis op dezelfde plaats als waar het tegenwoordige nog staat, op te trekken. Gehoopt wordt, dat men zich er dan spoediger weer thuis voelt. Bij de komende opening zal de vroed schap onder goede leiding iets zingen in den geest van: „De plek waar eens mijn wieg op stond!" Er komt langzamerhand eenige teekening in de overbrugging van het haventje van Meier, waardoor de Vlissingsche Boulevard aansluitend wordt gemaakt. Wij vernamen uit Terneuzen, dat de vereeniging „Mooi Terneuzen" voor het nieuwe jaar groote plannen heeft. Twee strookjes grond zullen er omgespit wor den en een rotstuintje komt er bij den ingang van het wandelpark. Met man en macht zal er aan gewerkt worden om de'politieverordening zoo aan te vullen, dat kinderen met onge- snoten neuzen strafbaar zijn. In Ter neuzen wordt daar, zoo zegt men terecht, het eerste door toeristen op gelet. Te Schuddebeurs over leed de heer E. Tl. P. van TTahuys, burgemeester der gemeenten Dreischor en Noordgouwe. Tot burgemeester van 's Heer Abtskerke is be noemd de heer 1. A. de Moor, thans secretaris van Biggekerke. In de Vlissingsche haven arriveerde de vorige week het vrachtschip Soemba, dat voor het vervoer van koloniale reservisten omgebouwd werd tot passagiersschip. Het nieuwe schoolgebouw voor de School voor Dienst plichtige Onderofficieren Administrateur te Middel burg nadert haar voltooiing begin Februari zal zij in gebruik genomen worden. De heer JC. Lammens te Sas van Gent herdacht onder groote belang stelling den dag, waarop hij voor 25 jaar tot ambtenaar ter secretarie werd aangesteld. Door familieleden en bekenden nog lang nagewuifd aanvaarden de koloniale reservisten de reis naar de tropen. De heer H. W. Dalmijn, gemeente secretaris van Graauw en Langen - dam, vierde onder groote belangstel ling zijn zilveren jubilé als zoodanig. Burgemeester Schlüter was de eerste die hem complimenteerde. De koloniale troepen embarkeeren zich op de Soemba.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 25