imJ FILM of MODESHOW? - e Deze schitterende compositie van goud en wit is samengesteld van email met goudmetaal. Dit zijn de artisten met Joan Bennet en Jack Bennyvoordat zij zoo gelukkig waren tegen royale 1vergoeding in kostbare toiletten te mogen steken. toon voeren, doet aan het geëtaleerde raffinement toch wel eenige afbreuk. Overigens is een film als deze voor iedere rechtgeaarde vrouw een evene ment. Want al is het slechts aan wei nigen beschoren zich de weelde van dergelijke prijzige creaties te kunnen permitteeren, een vrouw kan nu een maal van iets moois op modegebied genieten zonder dat zij ook maar een schijn van kans heeft iets dergelijks te kunnen bezitten. Een film waaraan de voornaamste Fransche modekoningen, atooals^Vorfl», Lanvin, Patou, Leloiig, Sckiaparelli, Maggy Ronff en vele anderen hun medewerking verleenden en waarin de meest fantastische scheppingen de vrouwen in extase zullen brengen. eest gerust, heeren lezers, dit is inderdaad een film! De foto's echter geven een prachtig beeld van wat in deze rolprent „Artis ten en modellen in Parijs" door de Paramount, in samenwerking met de beroemdste Fransche modehui zen, tot stand werd gebracht, van daar het modeshow-aspect van deze pagina. Het verhaal, in deze luxueuze film verweven, komt vanzelfspre kend eenigszins op het tweede plan, gezien het op den voorgrond tre den van de door verschillende ontwerpers gelanceerde modellen, die in de film door de sterren wor den gedragen. Toch is het zeker niet van geest en aardigheid ge speend, maar iet feit dat de be levenissen van een troep tooneel- spelers zonder emplooi den boven- Velour8 ehifjon was het mate riaal waarvan Maggy Bouff dit prachtige geheel liet ver vaardigen. Bijzonder ori gineel is het idee om de garneeringvande japon over het kapsel voort te zetten. De filmfabrikanten, voor wie natuur lijk de recette van een film een voor naam punt vormt, zijn zakenmenschen genoeg om deze vrouwelijke voorliefde voor dergelijke films uit te buiten, en dit is dan ook de reden dat er onder alle mogelijke benamingen den laatsten tijd meer en meer films ver schijnen, waarindemeest elegante en exclusieve toilet ten worden gelanceerd. Waren het tot nu toe hoofdza- kelijkAmerikaansche kunstenaars welke de ontwerpen leverden, thans echter heeft de Paramount de fan tasie van alle hierboven genoemde huizen aan het werk gezet en de resultaten hiervan in filmvorm gegoten. De emplooi-zoekende kunstenaars, waaron der natuurlijk een met moeilijkheden worstelend verliefd paartje voorkomt, fungeeren als manne quins, wat hen tusschen haakjes zeer goed afgaat. Glas als materiaal voor hoeden was ons reeds bekend, maar niet dat het resultaat zoo char mant kon zijn. De hoed vormt dan ook een waardige bekroning van het prachtig gedra peerde toilet van mauve zijde. of onze lezeressen deze met apenhaar gedrapeerde japon zullen waardee- ren. Wij zullen echter zoo vrij zijn ons van een oordeel te onthouden, indachtig het bekende gesegde: „Over smaak valt niet te twisten".

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 32