rf k' jgHflÉÉlIM SIDEWALK Op lie plek, waar zich nu de club der trottoir-opzichters bevindt, zal binnen kort een even zoo groote wolkenkrabber verrijzen als die op den achtergrond. Een kijkje uit het venster der club op het aigravingswerk omslachtige methodes die bij dit speciale werk worden toegepast, achten de arbeidsverdeeling slecht en de materialen minderwaardig en herinneren zich nauw keurig hoe die-en-die bouwdirectie met dat-en-dat werk de zaak heel anders had aangepakt. Ze mengen zich brutaal in besprekingen tusschen den opzichter en z'n arbeiders en voelen zich diep gekrenkt wanneer hun raad niet wordt opgevolgd, 't Zijn de leden van het gilde der betweters. Je vindt, ze overal: in Kaapstad en Reykjavik, in Peking en New York. Tijd hebben ze in overvloed. Ze laten hun bezigheden gerust in den steek om maar niets van het groote kijkspel te missen. Het hindert hun niet, dat ze soms ruw opzij geschoven worden en een snauw krijgen van een ge- irriteerden arbeider, die van hun welwillende adviezen niet gediend is. Ze blijven onverstoord staan al worden ze door een stofwolk over dekt en vliegen hun de spaanders om de ooren. De heer Rockefeller Jr. heeft zich nu het welzijn van den betweter aangetrokken. Op het oogenblik wordt in het Rockefeller Center te New York een nieuwe wolkenkrabber gebouwd en nu is de heer Rockefeller op het geestige idee gekomen een club te stichten van trottoir-opzichters. Iedereen kan lid worden. Het clubgebouw bestaat uit een plan ken stellage met afdak langs de straat, waar de leden beschut tegen regen en wind op hun gemak de werkzaamheden kunnen volgen. Er is zelfs een mannetje geëngageerd, die de 1100- dige inlichtingen verstrekt en de wensclien en verlangens van de betweters in ontvangst neemt. Maar het grappigste van alles is het wapen van de club en het Hollandsche devies: De beste stuurlui staan aan wal. Leden, die graag advies willen geven, kunnen hun ideeën in 'n bus stop pen. Alle brieven worden prompt beantwoord. Rechts Bet rasterwerk behoedt de leden ervoor, dat ze een val in de diepte maken. 3H ■..>V Het clubgebouw van de trottoir-op lichters voor den nieuwbouw vTtn het Moeke feller Oenter te New York. MechtsMet de indruksels van het rasterwerk op het gelaat gaat een der clubleden na volbrachte dagtaakfluitend naar huis.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 3