LUISTERUURTJES BEREID NOG HEDENAVOND Uw uiterlijk voor morgen DAGGETT RA1HSDELL f3.50 fr. p. p. f 3,75 Prachtboeken om voor te lezen 26 pond in 6 weken. 19 TWEEDE HOOFDSTUK Vervolg op blz. 26 door Ans van der Putten 1e deel: 40 vertellingen voor kinderen van 6 tot 8 jaar 2e deel: 40 vertellingen voor kinderen van 7 tot 9 jaar Per deel, 300 bladzijden in linnen band, kloek formaat N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNE-STAD, HAARLEM Verliest haar DIKTE! Nieuwe, veilige, pret tige vermageringskuur in vloeibaren vorm. De tweede zoon was Herbert Neist reeds lang vóórdien ontvallen. Kort na den dood van zijn vrouw verdronk hij in tie Sieg. Het was op een dag in Haart, toen het eerste voorjaarszonnetje de wateren van de Sieg dol scheen te hebben gemaakt en de golven, bruin gekleurd van het leem dat zij mee voerden, met woest geweld storm liepen op de wilgen aan den oever. Maar de wilgen verdedigden hun leven hard nekkiger dan de kleine Frederik Neist, die plotseling meegesleurd werd. Hij kwam jammerlijk om en van dien dag af dateerde het grijs in de haren van Herbert Neist. Zijn derde zoon, Karei, moest zijn studie onderbreken voor den oorlog. In 1916 werd hij tot tweeden luitenant be noemd en 'n jaar later reeds tot eersten luitenant en commandant van een compagnie. „Voor hem vrees ik niet," verzekerde Herbert Neist altijd, als hij over Karei sprak. „Hij is voor den duivel nog niet bang en zal er zich wel doorheen slaan." Ernst was zijn vierde zoon. Ook hij werd in het voorjaar van 1918 in mili tairen dienst geroepen. Hij was pas achttien jaar geworden, toen hij afscheid van zijn vader nam. Hij verbleef nog in een garnizoen, maar zou spoedig naar het front worden gezonden. Ten slotte was er Peter, zijp jongste zoon. Deze was pas vijftien jaar en ging nog op school. Hem hoopte Herbert Neist voorloopig niet te hoeven missen.* Op een heeten zomerdag van het jaar 1918 bracht de postbode het bericht in de villa van Herbert Neist, dat Ernst afgeëxerceerd was en spoedig naar het front zou vertrekken. Herbert Nèist ontving den expresse-brief in zijn mo dern ingerichte werkkamer en las hem haastig door. Aan het slot van den brief verzocht Ernst hem om geld. „Dat zal h\j hebben," mompelde hij, terwijl hij zijn sigaar uit zijn mond nam. En met een lichten zucht voegde hij eraan toe: „Het gaat allemaal razend snel tegenwoordig. Alleen de oorlog weet niet van opschieten...." Hij nam een der portretten op, die zijn groote schrijftafel sierden, en staarde in het gelaat van zijn zoon. ,,'t Is ïlog een jongen," fluisterde hij bewogen voor zich heen. „Moge God1 hem bewaren." Uit het frissche, lachende jongens gezicht blikten hem een paar groote, vroolijke oogen tegen. Zijn treurige blik zocht een ander portret en bleef rusten op het gelaat van zijn vrouw. Het droeg edele, goedhartige trekken en om den fijnbesneden mond speelde een lieve, moederlijke glimlach. „Als zij dit ook nog had moeten beleven...." zuchtte hij smartelijk. Herbert Neist schrok op uit zijn be droefd gepeins, toen hij den veerkrach- tigen tred van zijn jongsten zoon daar buiten vernam. „Peter!" riep hij luid.- Eenige oogenblikken later werd de deur der werkkamer geopend en ver scheen Peter in het vertrek. Peter Neist was ongewoon groot en krachtig ge bouwd voor zijn leeftijd. Zijn slordig neerhangende haren bedekten een hoog voorhoofd en zijn smal gezicht was sterk gebruind door de zon. Hij droeg een grijs sporthemd en een kniebroek, die werd opgehouden door een breeden riem. Zijn sterke beenen, die er uitzagen als zuilen, staken in zware, genagelde bergschoenen. „Waar ben je geweest?" vroeg Her bert Neist streng, terwijl hij opstond. „In het bosch, vader!" „In het bosch? En wat heb je daar weer uitgevoerd?" Peter sloeg zijn blik naar den grond en stak zijn duimen achter zijn broekriem. „Heb je soms weer geschoten, jon gen?" Herbert Neist trad naar het venster en keek den tuin in. Het was zonder ling: al zijn jongens hielden van het bosch en van het geweer. „Ik mis een jachtgeweer, Peter," wendde hij zich om. „Heb jij het mis schien?" De jongen beet even op zijn lippen en knikte. „Het staat op mijn kamer, vader. Ik heb er alleen maar een beetje mee geoefend!" Herbert Neist glimlachte. „Zoo, zoo, alleen maar geoefend: op een spreeuw, of op een eekhoorntje soms?" „Beslist niet, vader. Op eekhoorns schiet ik nooit, dat zijn veel te aardige beestjes. Heuscli, ik heb alleen maar op de schijf geschoten alleen op de schijf. „Ja, ja, dat kennen we," schudde Herbert Neist twijfelachtig zijn hoofd. ,,'t Is toch werkelijk waar. vader," verzekerde de jongen nogmaals. „In elk geval ben je weer met een geweer inliet bosch geweest,nietwaar?" „Zeker, vader." „Maar waarom moet ik je dat tocb telkens weer opnieuw verbieden? Je weet, dat ik het niet hebben wil." Peter aarzelde even. „Omdat.omdat ik het niet laten kan," kwam het er stotterend uit. „Ik vind niets plezieriger dan schieten met een echt geweer." In het voorhoofd van Herbert Neist groeven zich diepe rimpels. „Jongen, wat moet ik toch met je aanvangen?" klaagde hij. „Op school kunnen ze je niet gebruiken, elke ruimte is je te klein-en thuis ben je evenmin te houden. Alleen in de bosschen schijn je te kunnen aarden. Zwerven en schie ten wat moet er zoo uit je groeien? Ja, geef daar nu eens antwoord opwat stel je je eigenlijk van je toekomst voor? Wat wil je worden?" „Soldaat, vader!" antwoordde Peter prompt. „Of anders houtvester. „Soldaat?" Herbert Neist kuchte en herhaalde het nog eens: „Soldaat! Zoo! Maar in dienst zullen ze je wel mores leeren, jongen. Met de militaire disci pline valt niet te spotten. Je stelt je 't soldatenleven blijkbaar heelemaal ver keerd voor. Je zult 't misschien nog wel eens ondervinden. Maar nu verbied ik je voor eens en voor al met 'n geweer of een buks de bosschen in te gaan! Je weet dat wij in dezen omtrek geen jacht- recht meer bezitten en je mag je dus niet met een geweer in 't bosch be vinden. Als de veldwachter je betrapt, ga je 't cachot in wegens strooperij Bij die laatste woorden verduisterde zijn blik en op Peter's jong gezicht kwam een norsche trek. Herbert Neist zweeg even en trommelde met zijn vinger- tóppen op de vensterbank. „Zoo gauw je een beter schoolrapport mee naar huis brengt, mag je met mij gaan jagen," besloot hij zijn reprimande. „Maar voordien raak je geen geweer meer aan, hoor je! Leer eerst werken, dan komt het plezier vanzelf." Hij keerde naar zijn schrijftafel terug, ontsloot een lade en nam er eenige bank biljetten uit. „Ernst heeft zooeven om geld ge schreven, Peter," hernam hij op vrien delijker toon. „Overmorgen vertrekt hij naar het front. Hier heb je twee honderd mark. Ga ermee naar het Ook in den boekhandel verkrijgbaar „Mijn dokter advi seerde mij een verma geringskuur.T oen nam ik BonKora en verloor 26 pond in 6 weken. Afname heupen 22, buste 15, borst 17 cm. Mijn vermoeidheid verdween en ik ben vol levenslust." Mevr. M. A. Pr. Later schreef zij nog 8 pond lichter te zijn geworden, dus totaal 34 pond. Verliest ook gij Uw dikte door de veilige BonKora-kuur. Geen schadelijke bestand- deelen. Geen honger lijden. 't Is raadzaam zeer vette spijzen te vermijden, maar EET GERUSTFLINKvan alle smakelijke spijzen, als in de brochure bij elke flesch BonKora wordt aangeraden. Begin nu meteen met BonKora, de nieuwe, snelle en prettige vermage ringskuur, in vloeibaren vorm. Let op de verbazingwekkende resultaten. Verkrijgbaar bij apothekers en erkende drogisten a f 2.25 per flacon. Doe de kuur één week en U zult tevreden zijn. Bovenste foto toont Mevr. M.A.Pr.vóór gij BonKora nam, de on derste na ver lies van 34 pond overtol lige dikte. Een verrassing vacht U morgen bij het ontvaken, vanneer U vanavond volgende massagebehande ling toepast "Zorgvuldig Uw gelaat masseereu met Colder tam. rtgo dat da& goed in. dt huid doordringt. Na de massage de crèmesporen ver wijderen door betten met een propje watten, gedrenkt met Vivatone, de wonderlijke lotion. Gedurende IJv slaap heeft dan een verkelijfce herleving van de huidveefsels plaats, die U des morgens als het vare verjongd doet voelen. Voor drooge huid bevelen Daggett Ramsdcll een tveede lichte toepassing Coldcream na de Viva tone aan. Tubes 0.40, 0.70. Potten 0.35, o-JJ» o.8j, 1.75. Vivatone o.jo, i.jo, 2.50. Dagcrime Vanishingniet vet) ColdcreamVivatone. Imp. N.V. CR EMC O, Hoogstraat 30, Den Haag

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 19