DE KLEINSTE VAN ONS LAND Een 1 p.h. motor zorgt voor de (tandr.ijving i Klem maar dapper! Set autootje komt nauwelijks boven de spatborden, van 'n gewonen luxe-auto wit. Een kleine, echte auto met motor, rich tingaanwijzers, koplampen, remmen etc. etc., welke joftgen zoo daar niet dol op zijn De vier kinderen van den garage houder L. Nenkers te Boxmeer hebben zoo'n autootje van hun vader cadeau gekregen en dat zij ermee in hun nopjes zijn spreekt vanzelf. De heer Nenkers heeft het autootje in zijn vrijen t\jd geheel en al zelf vervaardigd. Hij heeft er anderhalf jaar- aan gewerkt, ongeveer een 1500-1600 uren. Het autootje is tot in de onderdeelen gelijk aan een grooten wagen't heeft versnellingen, kan voor- en achteruit rijden, heeft voor- en achterlicht, richtingaanwijzers, een roitenwis- Natwurlijk krijgen de kinde ren bij vader gratis benzine. scherenhet heeft zelfs nog iets meer dan een gewone auto, namelijk een trap- beweging voor twee kinderen. Mocht het 1 pk. motortje, dat voor de aandrijving zorgt en is afgesteld op 15-20 km. per uur, om een of andere reden precies als zijn groote broers eens nukken krijgen, dan behoeven de kinderen zich niet te laten sleepen en kunnen zij „op eigen kracht" naar de garage rijdenHet autootje heeft ook.een nummer, N-21086, nummer van vaders auto. Een rij bewijs hebben de kinderen niet noodig; zij hebben permissie gekregen zonder de noodige papieren uit toeren te mogen gaan, op voorwaarde dat vader hen met zijn grooten auto daarbij steeds vergezelt. De foto's op deze pagina geven 'n goed idee van de grootte, de lijn en 't gewicht van Nederlands kleinsten auto. Het gewicht ervan valt mee! Men zou het autootje in plaats van in de garage ook op zólder kunnen setten. Klaar on te vertrekken.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 23