ZEEUWSCHE OMROEP 25 Men méldt ons nit Middelburg, dat B. en W. na rijp beraad besloten hebben den raad voor te stellen om de ver ordening op losloopend vee in te trek ken. Beweerd wordt, dat dit het gevolg is van vele stappen, door de vereeniging tot bevordering van drukker markt bezoek gezet. Overwogen wordt om, indien de raad „ja" knikt, het besluit door geheel de wereld bekend te maken. Uit Driewegen schrijft men ons, dat een grootmoeder, die bij gelegenheid van het bezoek harer kleinkinderen "df koekjes wilde bakken, bjjna met haar geheele huis in den brand raakte. Na gehouden familie-raad is besloten, b\j eventueele volgende bezoeken koek jes voor opoe mee te nemen of anders in een levensverzekering te gaan!- Uit Ierseke is ditmaal geen ander bericht, dan dat de jonge mosselen aan den kant zooveel nadeel ondervonden hebben van het ijs. Over het algemeen moest men de jeugd meer op iets warms tracteeren dan haar te vergasten op die koele lekkernijen De Christelijke Boeren- en Tuindersbond heep m Oostburg een huishoudschool gesticht, de eerste in West-Zeeuwseh- Tot de volgende week, dames en Vlaanderen. heeren! Hallo! hallo! hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in wélken vorm ook, is geoorloofd. De Vereeniging voor Instrumentale muziek te Middelburg vierde haar halve eeuwfeest met een concert onder leidinq van den heer Joh. B. Ca/ro in de Middelburgsche Concertzaal. Uit dezelfde plaats bereikten ons vele enthousiaste brieven over de voorge nomen stichting van een eigen abattoir. Dank zij de welwillendheid van het Werkfonds is bijna alles in kannen en kruiken; alleen moet men nog een autoriteit zien te vinden, die bij de offi- cieeie opening de eerste koe durft te kelen De Bitthemsche burgemeester, de heer P.W. ter Haar, die Zeeland verlaten gaat om burgemeester va/n Stameren te worden. In verband met het genomen besluit om te Biervliet, IJzendijke en Schoon- dflke cursussen te openen in het zwinge len, ontvingen wij van vele kanten het verzoek om mee te deelen, wat zwinge len eigenlijk is. Het is ons niet gelukt óm het raadsel volkomen op te lossen. Een musicus, bij wien wij informeer den, meende dat het jodelen was zonder fluweelen mouwvesten kniebroekje,maar een sportman verzekerde ons weer, dat het de kunst was om op een klomp in plaats van op 'n slee van 'n gladde helling af te glijden. Onze agrarische medewerker verklaarde daarentegen, dat het een vervolgverhaal op repelen is Ter gelegenheid van het verbeterde eeuwfeest der kustartillerie te Ylissingen was er door de leger- en vloot-autori- teiten een voetbalwedstrijd georgani seerd tusschen de artilleristen en "het marine-personeel. Zooals te voorzien was, werden de matrozen, die nog gehandicapt werden door zjjwind in hun branie-kragen, ingemaakt en werd hun doel bij herha ling met gloeiende kogels doorschoten. Bij het eerstvolgende jubilé der marine wil men nu te Vlissingen de artilleristen uitdagen op een wedstrijd in het mastklimmen. Uit Terneuzen ontvingen wij het op windend bericht, dat een petroleum- venter door het schichtig worden van zijn paardje met hebben en houden in het kanaal reed. Koetsier en paard, die zonken, werden door vriendelijke handen op het droge gebracht; de olie bleef gelukkig op de golfjes drijven Onder hartelijke belangstelling heep de vorige week burge meester ter Haar, thans tot burgemeester van Stavoren benoemd, afscheid genomen van de gemeente Bitthem. De Middelburgsche vereeni ging 't Overschotje oogstte de vorige week groot succes met *n bonten lachavond in Schutters hof. Dit is een aardig scènetje uit Hotel De Witte Èzél.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 25