Hl BINNENLANDSCH NIEUWS 10 DE DICHTER G. W. LOVENDAAL OVERLEDEN WV-s v -* HOLLANDS VLAG - r - In het romantische, Brabantsche stadje Grave overleef op den hoogen leeftijd van bijna 92 jaar de heer Gijshertus Wilhelmus Loven- daal, bekend Nederlandsch volks- en kinder dichter. G. W. 'Lovendaal werd te Nijmegen geboren op 11 Februari 1847. Hij was achtereenvolgens onderwijzer, hoofd der school en leeraar in de Ned. taal en teekenen. Na zijn afscheid van het onderwijs bleef .hij te Grave wonen. Van zijn hand verschenen ver schillende bundeltjes verzen en kindergedich ten, waarvan er vele op muziek werden gezet, 't Meest bekende is het vaderlandsche lied ^Hollands vlag, je bent mjjn glorie", dat wy hier voor onze lezers laten volgen Hollands vlag, je bent mijn glorie, Hollands vlag, je bent mijn lust, 'k Roep van louter vreugd victorie, Als ik je zie aan vreemde kust. 'k Roep van louter vreugd victorie, Als ik je zie aan vreemde kust. Op de zee en aan den mal, Hollands vlag gaat bovenal. Op de zee en aan den mal, Hollands vlag gaat bovenal. Zijn er reiner, blijer kleuren, Of je vaart in Noord of Zuid - Heel de lucht schijnt op te fleuren, Strijkt ze er op haar frischheid uit, Heel de lucht schijnt op te fleuren, Strijkt ze op haar frischheid uit. n je Hollandsch hart mordt mee, Wappert met haar dundoek mee. En je Hollandsch hart mordt mee, Wappert met haar dundoek mee. Als je haar in vreemde baaien, Mijlen oer van eigen strand, Zmierig van den mast ziet maaien Als een groet van V vaderland, Zmierig van den mast ziet maaien Als een groet van 't vaderland, Voel je een vreemd verheugenis, Voel je eerst recht hoe mooi zij is, Voel je een vreemd verheugenis, Voel je eerst recht hoe mooi zij is. Hollands vlag, je bent mijn glorie, Hóllands vlag, je bent mijn lust, 'k Roep van louter vreugd victorie, Als ik je zie aan vreemde kust, 'k Roep van Iputer vreugd victorie, Als ik je zie aan vreemde kust. Op de zee en aan den mal, Hollands olag gaat bovenal. Op de zee en aan den mal, Hollands olag gaat bovenal. G. W. LOVENDAAL Op den Hieuwen Waterweg te Rotterdam werd 'n proefvaart gehouden» met 't mailschip Scottish Cooperator, bestemd voor Leith en gebouwd op de werf de Noord te A Ititasserdam. Vrijdag j.l. bracht Z.K.H. prins Bernhard een bezoek ami Rotterdmn. Hij fabrieken, waar hij werd rondgeleid door de heeren Frits Koolhoven en "Jacob Mees. o.a. de Koolhoven- Een oude postkoets, die door een boer te Bome voor aardappelen bewaarplaats werd gebruikt, is te Den Haag amigekomen om in 't postmuseum te worden geplaatst.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 10