Zeeuwsche Sport 19 Vertwijfeld rail de Souburgsche verdediging op den grond bij hef .ivoren ran het breide doelpunt. Middelburg heeft één van de zwaarste con currenten geslagen en zichzelf den weg naar het kampioenschap geëffend. In een partij, waarin de tegenstanders zoowel sportief als voetbalteohnisch nogal eens tekort .schoten, is het .Middelburg gelukt door 'èen taai volhouden en een telkens weer terugkomen, ondanks overwicht van ile tegenpartij, een flinke overwinning te behalen. Hel is hoofdzakelijk bet werk van den aanval ge weest. dat tot dit resultaat leidde. .Middenlinie en voorhoede hebben met goedopgezette aanvallen en plotselinge uitvallen in perioden van Ï.S.I'.-over wicht telkens wveer verwarring kunnen brengen in de T.S.I'.-defensie, welke niet sloot. Ook ïlfe T.S.C.- aan val treuzelde te veel en hield 't spel te kort. Zeelandia-Vlissingen 2-1. Zeelandia komt er dit jaar goed in en door Vlis bngen niet 2-1 te kloppen beert het thans reeds de vierde plaats in 2A. Een mom ent uit dezen wed si/rijd. waarbij enkele spelers irrev den bal struikelen. Vog een moment uit dezen wedstrijd, waarbij de keeper ran Vlissiiigen door ver uit te loapen redt. Goes- 7Ï.C.&. 1-2. In dezen wedstrijd heeft Goes welverdiend de beide punt fes n eten te bemachtigen, zoodat het er voor deze club minder gevaarlijk gaai uitzien. Ze heeft mi 3 pwnten meer dan nummero laatst in deze ajdeelingmet twee wedstrijden minder gespeeld. Hierboven links: Het begin ran den Goesehen doel- pun ten-regentijdens welken Goes in zeer korten tijd l doel/punten wist te maken. RechtsDe keeper ran R.C.8. weet ook een gevaarlijk schol te keer en. Bij Middelburg w erden de vleugels meer in het spel betrokken en vooral over ile goeil spelende rechter zijde werd T.S.C. dikwijls in liet nauw gedreven. Middelburg's verdediging kon 't tegen den slecht spe lenden T.S.C'.-aanval wel bolwerken, maar'was niet temin niet zoo heel erg safe. .Met een vlot open spel had men deze linie wrel kunnen overrompelen. .Middelburg heeft de over winning verdiend, omdat in den aanval van ieder elftal hel zwaartepunt ligt zoolang de doelpunten beslissen. T.S.C. is mis schien meer in den aan val geweest, doch dit elftal had de kracht niet om de aanvallen met succes te bekronen. Met dat al is T.S.C. voorloopig uitgeschakeld en er zal nogal wat moeten gebeu ren. willen de Oosterhou- tenaren hun vier punten achterstand inhalen. Mid delburg en R.B.C. staan gelijk, met Middelburg dank zij het doelgemiddel- ile aan den kop van de ranglijst. Wij slaan Mid delburg wel wat hooger aan dan R.B.C1. en voor zien dan ook hij een moedig volhouden van Middelburg in de laatste voor een deel nog zeer moeilijke ontmoetingen een Zeeuwsch kampioen schap. Men houde er ech ter rekening mee. dat par tijtjes als tegen Vlissingen niet zoo maar één, twee, drie gewonnen zijn. Vlissingen heeft tegen Zeelandia verloren na een gelijkopgaanden strijd met zoo nu en dan iets meer overw icht van Vlissingen. Een aardige wedstrijd, welke sportief gespeeld is. O.i. kreeg Zeelandia iets meer dan het toekwam en zou een gelijk spel meer de verhouding hebben weer gegeven. Vlissingen speet te hij momenten zeer goed lock sukkelde met een-fa lende middenliiïie. Zeelandia speelde iets minder dan Vlissingen, doch hail ook w el één van de beste mid dagen van 't seizoen. Meerhef harde werken van de middenliiïie en het stugge verdedigen van de backs en niet te vergeten den doelman was oorzaak van de overwinning, ilan liet spel van den aanval. Indivi dueel spelers, die weten wat ze met een hal moeten doen. klopt het niet als geheel. Linksbuiten en mid- voor zijn snelle spelers, doch de rest is te langzaam. Ken fout van den gekeelen Zeelandia-aanval. welke trouwens door het uitvallen van den rechtsbuiten danig verzwakt wras. is, dat te veel op den bal en de kansen gewacht wordt. Als er dezelfde speelwoede in zat als in de middenliiïie. wrelke zwoegt van begin tot eind. dan kon Zeelandia een gevaarlijke ploeg zijn. De voorhoede van Zéelaiidia werkt niet en daar in ligt de oor-zaak van het niet vormen van een <re- lieel. Vlissingen's aanval is. ondanks het feit, dat me dewerking van de middenliiïie gemist wordt, veel en veel actiever. Dat. heeft de Zeelaiidia-doelman, die weer een buitengewone activiteit getoond heeft, wel kunnen merken. Er zit vaart en spel in dien aanval, in de schoten zit pit en ze zijn meestal goed gericht, De Vlissingen-aanval durft ook iets te riskeeren. kortom een goed vijftal, dat slechts beteren steun uit het middenveld behoeft om meer succes te hoeken. De verdediging van Vlissingen mag er eveneens zijn eu ook de doelman is een goede kracht. De beste speler van het geheele veld was echter ongetwijfeld weer eens de Zeelandia-keeper. die zijn gebrek aan lengte ruimschoots vergoedt door zijn moed en die met buitengewonen hravour zijn doel verdedigt. Het elftal heeft gewonnen, zeker, maar Adriaanse krijgt toch een extra-streep aan zijn balk. Goes ontworstelt zich aan het groote gevaar en is door een overwinning op R.C.S. weer wat verder uit de buurt van Breda geraakt. Het zou nu wel een wonder zijn als Breda den achterstand nog inliep. Goes moet niettemin stug doorzetten, want heelemaa t veilig is de situatie nog niet. R.C.S. stelde weer eens teleur en was voor de rust heel erg de mindere van Goes. Na de rust wisten Blok en Gillissen re profi- teeren van een korte Goes-inzinking en te doelj punten. Onze derde klassers. In 3A zijn nog allerlei moge lijkheden. Als een ran de kampioeuscondidaten mag Terneuzen nog genoemd worden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 19