23 OMROEP ZEEUWSCHE Fit 's-Heerenhoek seiht men on aardige bijzonderheden over een ver- gaderiiïg der varkeii'svereeniging. AA"ij vernielden slechts, dat den leden eerst consumptie werd aangeboden en dat daarna dooi- een deskundige een lezing werd gehouden over het mesten van varkens, omdat liet oils toelijkt dat deze combinatie uit den toon valt der harte lijkheid en beslist oncoinplirriemeiis is. Voortaan beter! Alen schrijft ons uit de «roede stad Sluis, dat zoodra de werkloozen gereed zullen zijn gekomen met de herstel lingen van de Hoogstraat, een bad- en zweminrichting zal worden gemaakt. AAlj weten dat men bij de ïfooStraar- bezirrlieden «reen schoone handen kan houden en dat het dus op prijs gesteld kan worden dat men wat voor de hygie ne doet. maar we vreezen alleen dat deze wasehgelegenheid wat laat klaar zal zijn De installatie ten Haadhuize. waar de oudste wethouder den nieuwen burgervader de am hts! eten overreikt terwijl de muziek vroolijke klanken deed hooren. Te lerseke is een buitengewoon geslaagde oesterpannen -tentoonstelling gehouden, waarbij het eigenaardige was dat de meeste prijzen bestonden uit kleedingstukken. waarvan het leeu wendeel" werd gevormd door tulbanden. AAlj begrijpen, dat er met de uitver koopmaand een en ander uit de hoeken komt maar 't blijft ons een raadsel, dat de keuze der prijzencornrnissie Adel op tulbanden. Nader vernemen wij dat er licht komt in deze kwestie. A'orige week is een Zeeuwsohe kap dragende vrouw kier komen te vallen, waarbij een der gou den stukken in haar kaak drong. Daar door is men natuurlijk op 't idee geko men een minder gevaarlijk hoofddeksel in te voeren. Met intrekking van al 't voorgaande, seinen wij nu. dat er een vergissing in 't spel is. De tulbanden kwamen bij den bakker vandaan. De aankomst in het dorp. De tiksehe regenbui-kon hei enthousiasme van de bewoners van 's Heer -Abtskerke niet blussohen Hallo! Hallo! hier is de persdienst van den officieeleri Zeeuwse hen hnroep. H et verder vertellen van deze berichten in welken vorm ook is geoorloofd. Naar men ons uit Breskens meedeelt is er na wekenlang wachten in spanning uitspraak gekomen van het voetbal- gerecht inzake de klachten over ruw spel der Bressiaansche knapen. Het vonnis is nu over hen gestreken. Hen speler is gedurende eenigen tijd geschorst en op kosten der strijdlustige vereeiliging moeten er borden Jang- het veld worden geplaatst met verma ningen tot het jm bliek inzake het ge bruik Am,n beleedigende woorden. A'oorts zal den gasten, om. de pijnlijke behandeling CAren te verzachten, gratis chloroform moeten w« den uitgereikt, terwijl voor den scheidsrechter een bomvrije kelder met periscoop behoort te Avorden ingericht. In de rust zal bovendien thee met veel suiker moeten worden geschonken. Alen bericht ons uit A7lissingen. dat hier vele pakken stroo' op het strand zijn aangespoeld. Later bleken deze afkomstig Aran een motorschip, dat, geteisterd door slecht weer, zijn deklast had prijsgegeven. Moedige mannen, die zeerobben. De landratten plegen zich vast te klampen aan iedere stroohalm. maar de water burgers smijten het bij pakken weg! Ti 's Heer Abtskerke had de installatie plaats ran den nieuwen burgemeester, den edelaehtb. heer f. A. de Moor. f tndamks het sombere weer was de ontvamgst reebt hartelijk. Aan de grens van de ge meente werd de burgemeester met zijn echtgenoote verwel komd door het feestcomité. Jan mevrouw, werden bloemen aangeboden De padvinders van Kapelle organiseerden deze week een vroolijken avond. TFe kiekten op dezen avond een vroolijke groep, die mei zigeu/nermuziek de~ zaal flink in stemming wist te brengen. De oude Rt. Jaeobskcrk te Vlissi/ngen, die gesloten werd en binnenkort zal worden afgebroken. Een oud hoekje van Ylissingen zal hierdoor weer een heel ander aanzien krijgen. Hier is nu niets meer aanwezig. Tot de volgende AArcek. dameJ en heeren

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 25