FEBRUARI kan nog koud 38 ■N Ondanks de enkele zomersche dagen, die ons zoo heerlijk verwarmen, blinkt Februari gewoonlijk niet- uit door aangenaam zacht weer. Vandaar dat zelfs degenen, die zóó volmaakt beu zijn van haar wrintergarderobe, dat zij niet kun nen wachten met zich iets nieuws aan te schaffen, toch goed zullen doen om zich niet door het eerste lentezonnetje te laten verlokken tot het koopqn van kleeren, die meer aanspraak maken op den titel van flatteus en vlot dan van warm. Warme Wollen stof fen, die echter vooral niet zwaar mogen zijn, en dan ter afwisseling eens een mooie lichte kleur. Daarbij een bontgarneering, die liefst zóó aangebracht moet zijn, dat ze ook in werkelijkheid warmte geeft. De eerste mantel, die van een heel teer grijsblauw is, zou evengoed van lichtbeige pf koningsblauw ge nomen kunnen worden, daar het diepe zwart van persianer het tegen al deze kleuren even goed doet. Het pakje van het tweede plaatje, dat met bever bont of de imitatie ervan versierd is, zou men van een groenig-blauwe pastelkleur kunnen nemen. Ook de combinatie van zachtbeige met bever is geslaagd. Het volgende mantelpakje is practischer, doordat het veel minder besmettelijk is. Groen met bibrette. Het ziet er echter naar uit, dat. ook bordeaux zich zal handhaven en deze tint is ook uitermate ge schikt voor het pakje van alledag. Ten slotte een eenigszins sportief model van zwart laken met mouwen van persianer. Zit men royaal in zijn bont, dan zouden ook de revers van persianer genomen kunnen worden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 38