WM Een eh in ch ilia-echtpaar in zijn hom e, goed zoowel tegen overmatige koude als tegen hitte beschermd door sterlisoleerend materiaal. Achter den rooster bevindt zich de verwarmingsinstallatie. Als 'een staaltje van de buitengewone zorg, waarmede de kostbare diertjes worden behandeld, moge dienen, dat elke ch inch Ulo eenmaal fier week wordt gewogen. Tvjf baby-chinchilla's, drie dagen oud, rusten in den bol van een sombrero. De eenige „rijfling" in de chinchilla-wereld in leren. groote nauwgezetheid en pijnlijke zorg kweekt men daar de waardevolle knaagdieren, aan de hand van een uitvoerigen levensregel voor elke periode van hun bestaan. De chinchilla's krijgen er alles wat ze noodig hebben er men houdt zorgvuldig boek van hun groei en ontwikkeling op de bureau' die als de burgerlijke stand zijn van de chinchilla-gemeente. liet spreekt vanzelf dat een speciale Gliinchilla-dokter het toezicht houdt op het Avel en wee, de warmte- en de kouderegeling in de verblijven der kostbare pelsdieren, die zulk een precair en kostbaar bezit zijn van de kweekerij, die elk der door haar gekweekte chinchilla-paren schat op een waarde van vierenzestig honderd gulden. Het voedsel dat de chin chilla's bij voorkeur eten is vrij eenvoudig van samenstellingge hakt hooigras en haver mout, waarbij als toe gift wat groente, sinaas appelen, noten en ten slotte: levertraan. Een kleine familie, die een waarde heeft van vijfendertighonderd gulden. De marktwaar de van een gelooid vel bedraagt ca. vierhonderd A vijfhonderd gulden. Er is dus 'n groot prijs verschil tusschen de bereide huiden en de levende fokdiereu.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 6