JANUARI KOOPJES AUes concentreert zich bij de opruiming met de gehalveerde prijzen (Goes). Het is niet slecht ge zien om den koop lust van de men- schen nog eens extra aan te wakkeren mei een opruimingsverkoop van een heele maand. En er zijri in deze maand ook werke lijk koopjes te halen, dat bewijst wel de groote trek naar de winkels en de eta lages, zelfs in een maaiid. dat pas de St. Nicolaas- en Kerstinkoopen achter den rug zijn. Voor de Januari- koopjes schijnt er toch nog geld over te zijn. En toch lijkt het ons niet de beste tijd voor den uitverkoop. Eerstens niet om de zoo- even genoemde reden, dat de opruiming na de dure Decembermaand valt, en vervolgens ook omdat we in Januari zoo midden in het winterseizoen zitten. Want voor de wintermaanden zelf zijn de meeste men- schen al van kleeding voor zien en aan dé lente denkt men nog niet zoozeer. Wij houden het er voor, dat in Maart de tijd voor den uit verkoop gunstiger zou zijn, d.w.z. voor de klanten. De winkelier heeft er natuur lijk wat anders mee voor en die denkt in dezen tijd nog eens gauw zijn winter voorraad te kunnen oprui men; daarna kan hij aan de voorjaarsartikelen be ginnen, die toch weer ver kocht worden en zoo blijft de loop het geheele jaar door. Wie niet sterk is moei slim zijn. De vrouwen zijn altijd wel genegen om te koopen. Trouwens het zijn alleen ook de vrouwen. 'Daar gaan de koopjes in zware pakken naar de verleide koopers (Goes). Al heb je nog zoo'u haast, een glimp in de etalage vraagt niet zooveel tijd (Terneuzen)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 16