IV ZEEUWSCHE SPORT i hi t-imm» i j 19 Moy/ een moment uit den wedstrijd Terneuzensche Boys-Breskens. Te Vlissingen traden twee leden van de Vlissingsche reddingsbrigade in het huwelijksbootje. De vaart kan niet veiliger zijn. De collega's zorgden voor een passende eerepoort bij de trappen van het Baadhuis. Voetbal. De Zeeuwen-Middelburg 2-2. Na de buiten gewone prestatie van Middelburg van de vorige week, toen het wist te winnen van T.S.C. in Oosterhout, valt de uitslag tegen de Zeeuwen niet zoo erg mee. De Zeeuwen gaven flinlc partij en Middelburg moest alle zeilen bijzetten om ten slotte nog gelijk te spelen. Ben aanval op het doel van Middelburg weet de keeper te onderbreken. De keeper van De Zeeuwen kreeg verschillende gevaarlijke momentjes te verwerken. Een aanval, waarbij de paal red ding brengt. Terneuzen Boys-Breskens 3-4. De verdediging van Breskens in het doel na het uitloopen van den doelverdediger. Teleurstelling in de kampen van de leiders van 2 A. Zoowel R.B.C. als Middelburg rekend op een gemakkelijke en vlotte overwinnin Men zou Goes en De Zeeuwen wel even toonen, wac de kampioenen in bun mars hebben. Men rekende echter te weinig met de omstandigheden, welke zoowel voor Goes als voor De Zeeuwen gunstig waren. Immers de Goescbe ploeg vecht met den moed der wanhoop om de onderste plaats te ont- loopen en nu deze rood-witte ploeg merkt, dat met dat harde werken resultaten bereikt worden, houdt ze nog veel feller vast. De Goesche verdediging weet haar mannetje te staan en als de tegenpartij dan zoo vriendelijk wil zijn om zelf een doelpuntje te fabriceeren, zooals R.B.C. dat deed, dan is er voor Goes direct kans op een voordeelig saldo. Hoe Goes er dan ook aan gekomen is j.l. Zondag, het is een feit, dat het een goede prestatie mag genoemd worden om tegen R.B.C. maar één doelpuntje tegen te krijgen. Intusschen is Goes door dit gelijke spel en de nederlaag van Breda tegen De Baronie weer een stapje verder uit de gevaarlijke zone gekomen. Nog drie puntjes uit vijf wedstrijden heeft Goes noodig, ais Breda alle drie de nog te spelen wedstrij den wint. Dat kan Goes wel bolwerken, dunkt ons. Waarom de omstandigheden mét De Zeeuwen waren? Wel, er is voor de zwartjes niets meer te verliezen en niets meer te winnen. Ze zijn ruim schoots binnen en spelen daardoor gemakkelijk, 't Is bovendien een ploeg, welke graag een fair spelletje speelt en daarom in staat is tegen een goeden tegen stander, wiens wapen alleen het spel is, een mooi resultaat te boeken. Het gelijke spel van Zondag j.l. geeft wel ongeveer de verhouding weer, maar dat wil niet zeggen, dat De Zeeuwen niet minstens evenveel scoringskansen gehad hebben. Het punt dat Hertogs in eigen doel deed belanden (we hebben In den Z.V.B. Zeeuwsche voetbalbondbeginnen de kam- pioenen al los te komen. Middelburgsche Boys wisten Zondag het kampioenschap van de tweede afd. A te behalen door het winnen van den wedstrijd tegen Walcheren II. Een schermutseling voor het doel van De Zeeuwen. dit gevaar al menigmaal gesignaleerd) was toch ook 'u recktstreeksck gevolg van goed aanvalsspel van de thuisclub. Aan de aanvankelijke teleurstelling van het ver liezen van een punt kwam spoedig een einde toen in beide kampioens-centra hekend werd, dat hetgeen men zoo stilletjes gehoopt had, n.l. dat de concur rent zou verliezen of althans gelijk spelen, in ver vulling was gegaan. In het Middelburg-kamp steeg de juichkreet feller op, toen het resultaat van R.B.C. bekend werd, dan bij het publiceeren van Middel burgs eigen draw. Enfin, de ontmoeting tusschen de heide rivalen wordt er des te interessanter door. Ten slotte rest de onbelangrijke ontmoeting tus schen Zeelandia en R.C.S., waarin heel goede staal tjes voetbal te aanschouwen waren, zonder dat de wedstrijd als geheel voldoening schonk. Zeelandia's spel toonde weer hetzelfde type van vorige, malen d.w.z. een voorhoede, waarin buitenspelers en mid- voor den k>on- aangeven en de binnenspelers niet opvallen. Twee binnenspelers met aanleg en tevens groote fouten. Gebrek aan snelheid, te weinig actief, waardoor de midvoor en de middenlinie voor een onmogelijke taak komen te staan en ten slotte twee spelers, die te vlug bereid zijn om meer aandacht aan den man dan aan den hal te besteden, 'n Midden- linie, welke werkt en sjouwt van begin tot eind, doch niet tot groote dingen in staat is. Niettemin stuk voor stuk spelers, waarvoor men respect dient te hebben. Een verdedigingslinie, die er wezen mag en waarin keeper Adriaanse dezen keer eens niet uitblonk. Bij R.C.S. een aanvalslinie met een werke- loozen midvoor, die kansen staat af te wachten. Twee binnenspelers, die niet veel kansen brachten in dezen wedstrijd en zeker zelf geen initiatief tot een doelpunt nemen. De vleugels zijn 't actiefste met den links buiten als uitblinker. Deze speler heeft het beste gespeeld van de geheele ploeg, al mag de spil, later invaller-keeper, ook niet weggecijferd worden. Als geheel was de middenlinie wel het beste deel van het elftal. De verdediging wisselt momenten van solied spel af met oogenblikken van weifelend spel. Soms zeer beslist in het af slaan van aanvallen, soms een gevaarlijk spelletje spelend. Een gelijk spel was de verhouding, doch Zeelandia had moeten winnen. Het moment dat de R.C.S.-doelverdediger van 't tooneel verdween en het R.C.S.-elftal uit elkaar ge haald werd (de spil werd keeper, linksbinnen werd spil en de invaller kwam op de links- binnenplaats), had Zeelandia moeten benut ten door 'n veel feller offen sief te openen. De druk "was nu niet sterk genoeg, maar net genoeg opvallend om R.C.S. wakker te schudden en tot meer activiteit te bren gen. En zoo zag men het gebeuren, dat de zwaarst ge handicapte ploeg 't spel op 't laatst in handen nam en den wedstrijd daardoor won.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 19