ANDREWS IRIUM voor PARELWITTE TANDEN GEBRUIK PEPSODENT DE TANDPASTA MET IRIUM Een nieuw recept tegen hoest,, verkoudheid en influenza. PfiÏÏSöÖlflAi 23 heole bezit om de schulden te voldoen. Want schulden had 'n Neist nog nooit gehad In datzelfde jaar ontstond de vijand schap tusschen Herbert Neist en Krauert. De veete nam een aanvang, toen Neist zijn directeur verweet dat hij lichtvaardig gehandeld had. Hij had Krauert over het paard getild en als dank had deze zijn financieelen onder gang bewerkt. Krauert, die voorheen altijd zoo volgzaam en nederig was geweest, ontpopte zich thans plotseling als 'n onbeschaamden rekel, die den ge- voeligen Neist met zijn grofheden ge makkelijk van zich af kon schudden. Door bemiddeling van een tusschen- persoon kocht hij daarop voor 'n appel en een ei de blikwarenfabriek met den heelen inventaris op en vestigde zich zelfstandig. Dank zij een financieele catastrophe, waaraan hij zelf de grootste schuld droeg, was hij thans plotseling ten koste van zijn vroegeren bescher mer en werkgever fabriekseigenaar ge worden. Een jaar later liet Krauert een mooie villa bouwen op een plek, die van de villa van Herbert Neist nauwelijks een halven kilometer verwijderd lag. Het had den schijn, alsof hij die plek opzet telijk had uitgezocht, om Herbert Neist te ergeren. Maar er was nog een andere reden, waarom Herbert Neist de gal overliep, als hij aan Krauert dacht. Het was hem nog altijd een raadsel hoe Krauert aan het geld gekomen was, om de fabriek te koopen en zijn villa te laten bouwen. Zijn vrouw was de dochter van 'n slager en had niets meer dan 'n paar duizend mark bij haar huwelijk meegebracht. Ofschoon hij als directeur der fabriek een behoorlijk salaris had genoten, was het toch volstrekt onmogelijk, dat hij daarvan het aanzienlijke kapitaal kon hebben bespaard, dat benoodigd was geweest voor den aankoop der fabriek en de bouwkosten van de villa. De menschen in de streek spraken fluisterend van een infaam bedrog en beklaagden Herbert Neist. Hij moest in den loop der jaren voor groote bedra gen bestolen zijn. Maar het rechte kwam nooit iemand te weten en het gemompel verstomde. Herbert Neist kon echter noch vergeten noch vergeven. Thans wilde hij niet meer aan het verleden denken. Hij had afgedaan als industrieel en was bezitter van een kapitaal, waarvan hij behoorlijk en zelfs rijk kon leven. Krauert was hem onver schillig geworden en diens doen en laten liet hem koud. Deze tevredenheid met zijn tegen woordig bestaan werd weldra vergald van een zijde, waarvan hij het 't minste had verwacht. Mevrouw Stahler, Ilse's moeder, die de villa naast de zijne be woonde, begon een levendige conver satie te onderhouden met de familie Krauert en Herbert Neist was er thans herhaaldelijk getuige van, dat de corpu lente meneer Krauert met zijn vrouw en kinderen trotsch als een pauw zijn villa voorbij wandelde, om zijn buurvrouw- een bezoek te brengen. Die conversatie was hem een nieuwe ergernis, maar hij kon er zich niet anders dan berustend bij neerleggen. Peter maakte er zich echter woedend om. Hij wist wat Krauert zijn vader had aan gedaan en hij verachtte de heele familie hartgrondig. Oneerlijkheid en ontrouw waren onvergefelijke ondeugden in zijn oog. Bij Peter begon bovendien nog een ander gevoel te spreken dan afkeer en verachting. Dat was jaloezie. Krauert had een zoon van negentien jaar, die niet al te gunstig bekend stond, en met leede oogen moest Peter 't aanzien, dat Philip in den aangrenzenden tuin met Ilse liep te wandelen en te lachen. Peter verdroeg die beleediging niet lijdzaam, zooals zijn vader. Van den eersten dag af, dat hij de familie Krauert bij me vrouw Stahler op bezoek zag, meed hij het huis van Ilse's moeder. Spoedig daarop kreeg Ilse een heftige verklaring aau te hooreu voor die terughouding. „Waarom kijk je rne tegenwoordig altijd zoo boos aan, Peter?" vroeg het meisje hem bedroefd, toen zij elkander eens op straat ontmoetten. Peter schudde zijn hoofd. „Het is maar beter, dat wij daar niet over spreken," antwoordde hij hard. „Toe, Peter, doe niet zoo dwaas," hield Ilse aan. „Moeder had je allang verwacht, om de peren te komen pluk ken. Wanneer kom je nu eindelijk?" „Ik?" vroeg hij norsch. „Ik kom heelemaal niet." „Wat zeg je? En waarom niet? Je hebt het de vorige jaren toch ook ge daan?" Toen kon Peter zich niet langer in houden. „Waarom niet, vraag je? Omdat ik de kans niet wil loopen die fijne familie Krauert bij jullie te ontmoeten. Waar die lui zich vertoonen stiukt het me te erg. Laat dien keurigen Philip jullie peren maar plukken." „Maar, Peter!" schrok Ilse. De jongen kou zich niet meer inhou den. „Hoe kunnen jullie je met zulke lui iulaten?" barstte hij los. „Maar. maar meneer Krauert is een heel aardige en vriendelijke man," bracht zij stamelend uit. „Jawel, en hij is ook de man, die mijn vader grijze haren heeft bezorgd en die ons bijna doodarm heeft gemaakt. Dat is diezelfde aardige en vriendelijke meneer KrauertAls hij ons ergens kan benadeelen, zal hij het niet laten. Zelfs het jachtrecht gunde hij ons niet." „Petermaar dat kdn toch niet...," „En die meneer Philip, die pomma dekwast, is dat soms 'n man?" voer Peter uit. „Waarom zit hij niet aan het front? Hij is nog een jaar ouder dan onze Ernst en slentert hier rond, alsof hij van geen oorlog weet. Een lafaard is het!" Ilse was doodsbleek. „Dat geloof ik niet, Peter." „Geloof je het niet? Maar waarom is hij dan niet in dienst?" „Wel, misschien is hij niet sterk genoeg...." stotterde het meisje. „Niet sterk genoeg? Maar drinken, dansen, met meisjes uitgaan kan hij wel! En zijn vader plukken ook! Weet je waaróm hij niet opgeroepen is? Die aardige meneer Krauert heeft eeu ver zoek ingediend, om hem vrij te stelleu vau den dienstplicht. Hij is zoogenaamd onmisbaar voor de productie vau oor logsmateriaal. Maar dat is allemaal onzin. Hij voert niets uit en laat anderen I de kastanjes uit het vuur halen. Een lafaard anders is hij niet. Zijn hartstochtelijke toon bracht Ilse nog meer van haar stuk. „Beoordeel je hem niet onrechtvaar dig?" verdedigde zij haar nieuwen vriend zwak. „Onrechtvaardig?" lachte Peter hoo- nend. „Je hoeft dien kwast maar aan te zien, om te weten welk vleesch je in de kuip hebt. Hoe kan zoo'n kerel het rustig aanzien, dat alle andere mannen van het dorp naar het front vertrekken? Bij ons thuis zou niemand zoo lang achterblijven. Als die windbuil maar een beetje karak- j ter had, zou hij zich vau schaamte niet meer op straat durven vertoonen! Wie met zoo iemand verkeert is mijn vriend niet meer, Ilse," besloot hij zijn schel pen uitval. „Met de Krauerts en hun vrienden hebben wij afgedaan. Vervolg op blz. 26 I U kunt het zelf klaar maken. Hier volgt een reeeptje dat snel verlichting zal brengen. Haal bij Uw apotheker of dro gist 30 gram Vervus (dubbel geconcentreerd) en vermeng het thuis met een kwart liter heet water en een eetlepel suiker of' stroop. Roer het goed door tot het geheel is opgelost. Dosisvolwassenen 1 eetlepel, kinderen van 8-12 jaar: een dessertlepel, kinderen van 3-8 jaar: een theelepel. Na de drie voornaamste maaltijden en voor het naar bed gaan. Dit recept is heel gemakkelijk te bereiden en zeer voordeelig. Vergeet niet een 30-grams fleschje Vervus (dubbel gecon centreerd) bij Uw apotheker of drogist te halen. Knip daarom dit recept uit en bewaar het zorgvuldig. Oók U kunt een mooie en gave huid be zitten Doe slechts .iet volgendeNeem regelmatig 's morgens na het opstaan een glas Andrews. Dit houdt Uwgeheele lichaam in goede conditie, doordat alle achterge bleven en slechtverwijderde voedselresten (meestal de oorzaak van onfraaie huid, corpulentie en talrijke andere spijsver- terings-moeilijkheden) grondig, pijnloos en op volkomen natuurlijke wijze worden verwijderd. Andrews reinigt door en door: het brengt de maag '.ot rust en spoort de werking van de lever en de andere spijsverteringsorganen aan. Andrews is een smakelijke, bruisende gezondheids- drank en een schoonheids-behandeling op zichzelf. Gebruik het regelmatig let eens op, hoe Uw huid verbetert, hoe U er jonger uit gaat zien en levens lust U uit de oogen straalt) Groote Bus fl. 1.05 Kleine Bus fl. 0.60 Verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten BRUISEND GEZONDHEIDS- ZOUT 'fc ~-^.i - tJ* ■—V~.rT.cW Het is een genot PEPSODENT met IRIUM te gebruiken voor het reinigen van Uw tanden. Zoodra het met Uw tanden in aanraking komt, ontwikkelt zich een aangenaam verkwikkend schuim, dat in Uw mond een prettig gevoel van frischheid achterlaatMaar nog grootere verrassing wacht U - kijk daarna eens in den spiegel - U zult versteld staan over de nieuwe fonkelende schoonheid van Uw tanden. Niets doorstaat de vergelijking met PEPSODENT Tandpasta om Uw tanden blinkend wit te maken. Dat komt door IRIUM, de opzienbarende vinding met onovertroffen reinigende wer king. Begin vandaag nog met de PEPSODENT-methode om Uw tanden te verfraaien. Rosemary Lane, filmster van Warner Bros in „Vier Dochters" Tuben a 25, 50 en 80 ets. De groote tube Is voordeeliger

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 23