ZEEUWSCHE OMROEP 25 Hallo! hallo! hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwsehen omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. De raad van Vlissingen besloot met verpletterende meerderheid om de aan trekkelijkheid der stad te verhoogen door de stichting van 'n hertenkamp. Daar de plek, die uitgekozen is, vaak onder water ligt, zullen, indien de hoo- gere autoriteiten geen voorzieningen toelaten, eenige zeekoeien in voorraad worden gehouden! In den raad van Kolijnsplaat is tot groote ontsteltenis der leden geconsta teerd, dat enkele vroede vaderen wegens 'n gerezen geschil elkaar de hand niet meer willen reiken. Zij, die de wereldpolitiek bestudeeren, kunnen nu een zucht van verlichting slaken. Wanneer overal de tactiek wordt gevolgd om bij kwesties niet tot hand tastelijkheden over te gaan, is de wereld vrede gered Een Goesenaar is door den gestrengen rechter veroordeeld wegens het „aan nemen van een stuk banket". Wij vermoeden, dat de keurings dienst van waren te voren uit had gemaakt, dat zoo'n cadeau nog gevaar lijker is dan de bekende steekpenningen. Men seint ons uit Breskens, dat de vereenigde caféhouders besloten heb ben wegens de zware belasting hun biljarts op te ruimen. Het balspel krijgt wel zware klappen in deze aardige gemeente. Eerst het vonnis tegen het stoottroep-elftal en nu weer deze oprolling van het echte groene laken. Mits het genoeg dorstverwek- kende eigenschappen bezit, zal nu voor stamgasten een bikkelcursus gegeven worden Op een rookwedstrijd te Kapelle heeft een oud-onderwijzer een geestdriftig betoog gehouden over het genot van de brandende pijp; onder donderend ge juich verklaarde 'hij in de periode 1914-1918 zelfs gedroogde theebladeren gebruikt te hebben. Wij denken echter met meegevoel aan de arme schoolkinderen die dit doorstaan moesten De raad van Veere besloot met alge- meene stemmen tot aankoop van een zuurstofkoffer. Men behoeft nu niet meer zoo be vreesd te zijn, dat heftige debatten de atmosfeer vertroebelen. Uit Zierikzee bericht men ons, dat er ernstige plannen in voorbereiding zijn tot oprichting van een vereeniging tot bevordering van het stadsschoon. Met verontwaardiging moet het gt rucht worden afgewezen, dat het initia tief is uitgegaan van de stadsreiniging. Wel wil de dienst gaarne medewer king verleenen. De raad van Middelburg is op zijn eerste vergadering in het nieuwe jaar vijf en 'n half uur aan een stuk over 'n minimum aantal agendapimten aan 't woord geweest, waarmee al de vorige erkende Neder landsche records ver beterd zijn. Enkele leden zijn, hoewel niet meer op 't stadhuis, nog immer aan 't doorpraten. Voorts meldt men uit de vroedschap dat, waar Vlissingen nu 'n hertenkamp krijgt, 't plan bestaat om de resteerende openingen in de L. Delft te vullen met 'n papegaaien volière. Tot de volgende week, dames en lieeren De edelachtbare heer W. veen Liere, burgemeester der gemeente 's Heer Abtskerke, heeft wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd ontslag ge nomen. Een laatste foto van den scheidenden burger vader aan zijn werktafel. Aangezien het aantal inwoners van Vlissingen den laatsten tijd door vestiging van elders snel groeit, is er tamelijk groot gebrek aan woningen. Verschillende bouwondernemingen zijn thans met den bouw begonnen van uitgebreide huizencomplexen. In aan bouw zijnde straten nabij Tuindorp. De werkgelegenheid bij Kon. Mij. De Schelde breidt zich steeds uit. Deze week werd de kiel gelegd van het ruim twee duizend ton metende passagiersschip voor den Botterdamschen Lloyd, het grootste schip, dat tot heden bij De Schelde werd gebouwd. Een der zware ijzeren balken wordt als eerste stuk van de kiel gelegd.... ....waarna de heer Buys jr. symbolisch twee balken aan elkaar laschte, en deze officieele kiellegging was geschied. En tot bewijs, dat het werk op De Schelde thans zeer uitgebreid en veelzijdig is, kam wel dienen, dat deze week ook de eerste vleugels voor de elders te bouwen vlieg tuigen zijn vervoerd, welke vleugelbouw een flink onderdeel van de bedrijven aan De Schelde belooft te worden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 25