Tosca Vogels uit één nest Een uitstekend receptje voor uw man tegen zijn rheumatiek. DROSTE TOSCA -Parfum Eau de Cologne TOSCA 26 In een paar minuten zelf gemaakt. Wanneer U of Uw man al lang last heeft van rheumatiek, neem dan eens een proef met dit recept om de pijn te ver drijven. Haal bij Uw apotheker of drogist 85 gram terpentijn en 15 gram Rheumagic-olie (geconcentreerd). Een 15 grams fleschje Rheumagic-olie kost maar 65 cent, dus met de ter pentijn bent U voor ongeveer drie kwartjes klaar. Schud deze twee bestanddeelen in een schoone flesch goed door elkaar maar zorg ervoor dat U het niet in Uw oogen krijgt. Uw rheu- matiek-olie is nu gereed. Be vochtig de pijnlijke plaatsen ermede, zonder te wrijven of te masseeren en de pijn verdwijnt direct. U zult blij zijn dit re ceptje gevonden te hebben, want het is werkelijk uitste kend. Loop even langs Uw apotheker of drogist en haal het vandaag nog in huis. CACAO-TIJD! De tijd gebroken I Neem Droste Verpleegster Cacaovoed lekker en voordeelig! ALTIJD WELKOM! SpwtH bóns roor kop I. beker of blarl Onze condities luiden Voor 1 kop en schotel 40 bons Voor 1 beker40 bons Voor 1 ontbijtbordje 40 bons Voor 1 ketel200 bons of 100 bons 75 ct. Voor 1 presenteerblad 150 bons of 75 bons 60 ct. Vervolg van blz. 23 Voor de eerste maal in zijn leven ging de fabrieken, die zich met den aanmaak hij boos van Ilse heen. Hij had er ver- ervan bezig hielden, tot den grond toe driet van. maar hij aarzelde geen oogen- afgebroken moesten worden, blik de oude vriendschap te verbreken. Herbert Heist was geruïneerd. Het gerucht dat Herbert Heist zijn ZEVENDE HOOFDSTUK laatste mijn had verkocht bereikte ook den lompenmillionnair. Toen men het Terwijl Herbert Heist als een geslagen hem vertelde lachte hij half spottend, man in zijn villa neer zat en millioenen half geërgerd en bromde voor zich heen, soldaten hun vaderland opzochten, dat het nu gedaan was met den wel- beleefde Krauert een gouden tijd. De stand van zijn broer. Want niemand productie van granaten moest worden wist beter dan hij, dat zijn broer wel stopgezet, maar terstond richtte hij zijn fabrieken kon bouwen, maar geen geld fabriek weer in voor blikbewerking. rentegevend kon bebeeren. Toch voldeed dit kleine zakengedoe Van langen duur zou het renteniers- hem niet meer. Hij waagde zich op ander leven van Herbert Heist niet zijn. Een terrein, kocht en verkocht legervoor man als hij, die altijd had gewerkt en raden, automobielen en honderd andere gewaagd, verdroeg het niet zijn dagen dingen meer. Hij schafte zich een auto doelloos door te brengen. De arbeid zat aan en verplaatste zich met dolle haast hem in het bloed en zonder zijn machines door het heele land. Voor iemand met en speculatieve ondernemingen kon hij durf en ondernemingsgeest lag het goud niet leven. als het ware voor het oprapen op straat Op zekeren dag maakte hij kennis met Maar lang zou die gouden tijd niet duren een ingenieur, die als officier aan het en dus moest men elk uur van den dag front had gediend én wiens linkerhand benutten. geamputeerd was. Deze trachtte hem te Krauert confereerde, telefoneerde, interesseeren voor een nieuw model dicteerde van 's morgens vroeg tot diep oorlogstank, waarvan hij zelf de uit- in den nacht. En terwijl men in het uit vinder was. Het was een lilliputtertank, gemergelde land honger leed en de ai zij bezat groote gevechtswaarde en liet moede alom steeds dieper invrat, sja zich snel en gemakkelijk manoeuvreeren. cherde hij 'n vermogen bijeen en roofdi De ingenieur had er een verkleind alles naar zich toe wat zijn begeerigi- model van laten maken en weldra had handen konden bereiken, hij Herbert Heist overtuigd van de groote waarde van zijn schepping voor Peter Heist verviel in deze maanden de moderne oorlogstechniek. De tank tot een schaduw van wat hij vroeger was door de legerautoriteiten onver- was geweest. Zijn onderwijzers klaagden, deeld gunstig beoordeeld en het leed dat hij alle belangstelling voor de lessen geen twijfel, of het rijk zou tot de aan- verloren had en dat hij niets meer leerde, sehaffing ervan besluiten, indien het Diep ging hij gebukt onder het ongeluk nieuwe oorlogsmateriaal de verwach- van zijn vader en het noodlot van tingen niet beschaamde. Duitschland. Tliuis kon hij het niet Toen de ingenieur met een voorstel meer uithouden. Zoodra hij uit school kwam om voor gezamenlijke rekening kwam zocht hij de bergen op. Daar was de productie ervan ter hand te nemen, hij wij en alleen en hoefde liet niet aan was Herbert Heist spoedig besloten. Hij te zien, hoe de familie Krauert in en sloot een contract met den uitvinder, uit liep bij Ilse's moeder. Bijna dagelijks kuurde een verlaten papierfabriek en reed thans hun auto hij mevrouw Stall- wierp zich met al zijn geestkracht op de Ier voor. Philip zat aan het stuur, met nieuwe onderneming. het trotsche glimlachje om zijn lippen Herbert Neist was weer in zijn ele- van een overwinnaar in weerwil van ment. Hij confereerde met geldschieters de ongunstige tijden. Vaak zag Peter en architecten, kocht machines en zocht Ilse naast hem in den wagen zitten leveranciers. In weinige weken tijds was Op zekeren dag sprak Ilse hem aan. de papierfabriek herschapen in een „Je ziet er slecht uit ben je ziek, ordelijke constructiewerkplaats, waar Peter!" dag en nacht de vuren brandden en oor- Om den scherpen mond verscheen een verdoovend gehamerd werd. Hog waren bittere glimlach. „Ja, ik ben ziek," ant- de laatste metselaars niet van de stei- woordde hij, „doodziek." gers verdwenen of de eerste tanks ston- „Wat scheelt je dan?" vroeg zij mede den reeds kant en klaar, om te worden lijdend. beproefd en gekeurd. „0, ik heb zooveel dat me kwelt, dat Dag en nacht in beslag genomen door ik nu en dan vrees te zullen stikken." zijn werk, verloor Herbert Neist zijn Ilse schrok en keek hem bezorgd aan. interesse voor de politiek en den oorlog. „Zoo'n gevoel heb ik," ging Peter Zelfs het bericht dat zijn zoon Ernst voort. „Dat ik nog eens zal stikken in zwaar gewond in Fransehe krijgsge- de laagheid van anderen en in de kwa vangenschap was geraakt kon hem len van dezen tijd." I niet terneer slaan. Met hart en ziel De woorden sprongen wild over zijn ging hij in zijn werk op. Het leger trillende lippen. „Ik begrijp er niet- schreeuwde om tanks, want men had meer van, het hoofd loopt mij oin. Ik aan den lijve ondervonden met hoeveel geloof dat ik nog eens gek zal worden, succes de vijand dezen nieuwen vecht- „Maar, Peter! Wat is dat voor dwaz< wagen op alle fronten aanwendde. De taal!" tank was een machine met een groote „Noem je dat dwaze taal? Mijn vadet toekomst eindelijk was hij in het zegt bet toch ook zoo. Wij hooren ii goede vaarwater verzeild geraakt.... deze wereld niet meer thuis, zegt vader Toen was plotseling de oorlog afge- Je zou aan alles gaan twijfelen. loopen geheel onverwacht.„Zegt je vader dat?" Twee dagen nadat de wapenstilstand „Ja, en is het dan niet zoo? Mijn vadet gesloten was, bewoog zich geen hand en is eerlijk en hij heeft altijd slechts het geen wiel meer in de fabriek. Zelfs niet goede op het oog gehad. Mijn broeder- één tank werd door Herbert Heist afge- zijn ook allemaal eerlijk en zij hebbei leverd. De entente had de tank tot een bun plicht gedaan en gestreden aan alk verboden gevecbtswapen voor Duitsch- fronten! En nu gaat het ons zoo erbai land verklaard en den eiseh gesteld, dat melijk slecht. De laagheid triomfeert Pw*5- SÜyT Een vrouw van verfijnden smaak, voor wie Tosca het uitverkoren parfum is, verlangt dat ook haar zeep en haar badzout, haar lotion, creme en poeder, met dezen fijnen geur ge parfumeerd zijn. Poeder Creme .90 1.2S

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 26