on Hoed II voor fis De oplosbaarheid van Lux is 5x zo groot als mel «Me bema. P eWe ''«fcdt de ZeÏ t V x 27 echter, want Krauert, die infame...." „Kom. Peter," onderbrak Ilse hein ongerust. „Zoo erg is het niet niet jullie gesteld. Je bewoont een groote villa, je hebt te eten „Vandaag nog wel. ja. Maar vader zegt, dat de menschen allang gezien hebben, dat het bergaf gaat met ons. Ze zijn niet graag in de buurt van een zin kend schip." „Je praat je vader maar na." „Neen, neen, zoo voel ik het zelf ook. ik zie toch met mijn eigen oogen hoe Krauert tegenwoordig gevleid wordt en gediend en hoe men ons. Zijn stem sloeg over van opgekropt verdriet. „Dat laatste doelt zeker op ons?" vroeg Ilse bedrukt. De jongen gaf haar geen antwoord en hartstochtelijk ging zij voort: „Wat kan ik er aan doen, dat mijn moeder en mevrouw Krauert vriendinnen zijn? Het zijn bovendien heel aardige men schen en altijd hulpvaardig. Greta is een lief meisje en Philip. „Zwijg alsjeblieft over hem," smeekte Peter plotseling. „Neen," zei ze driftig. „Je vergist je in hem. Philip is een echte jongen en ik begrijp niet waarom je zoo tegen hem ingenomen bent. Waarom sluit je geen vriendschap met hem Zondag gaan we met ons allen een toertje maken naar den Rijn zal ik Philip vragen, of je mee mag rijden?" Peter wendde zich plotseling bruusk om en liet haar staan. Zij keek hem ver bluft na. maar eensklaps liep zij hem achterna en greep zijn arm. „Peter!" „Wat wil je?" viel de jongen ruw uit. „Waarom zouden wij twisten? Wij mogen immers geen vijanden zijn wij samen „N'ee. ik zal ook niet meer twistenik weet nu al genoeg," antwoordde Peter bitter. „Kom. wees nu niet zoo koppig," smeekte Ilse. „Laat alles nu weer goed zijn, zooals vroeger." „Dat kan niet! Ik heb je al eens eerder gezegd, dat de vrienden van Krauert de mijne niet kunnen zijn." „Maar ik kan toch mijn moeder niet verbieden met hen om te gaan? Wat gaaf het haar en mij ten slotte aan. wat jij tegen de familie Krauert hebt?" „Inderdaad," antwoordde Peter, diep ademhalend. „Je hebt gelijk, dat gaat jullie niets aan. En zooals het nu is, is het heel goed." Het waren zijn laatste woorden. Zon der groet ging hij van haar af. Hij floot, maar in zijn hart woedde een storm. „Wat gaat het moeder en mij ten slotte aan, wat jij tegen de familie Krauert hebt...." Dat kreeg hij te hooren van Ilse! Dacht zij dan niet meer aan zijn vader, aan zijn broers en aan hem? Dacht zij niet meer aan liaar eigen woorden bij liet afscheid in Westerwald? Altijd had hij een lieve, trouwe zuster in haar gezien, die bij hen hoorde en in alles aan hun zijde, stond. Maar nu had hij ontdekt, dat zij van ander bloed was dan hij en zijn broers en dat zij niet meer dan een vreemde voor hen was. Na die ontmoeting liet Peter het meisje geheel links liggen. Hij ging haar zelfs uit den weg en als hij haar op straat beslist niet ontwijken kon. gunde hij haar nauwelijks een vluchtig hoofd knikje. Het gebeurde thans herhaaiueujk dat hij opzettelijk de school verzuimde. Alles was hém onverschillig geworden. De strengste straffen van zijn onder wijzers lieten hem koud. Zijn vader bekommerde zich weinig meer om hem. Herbert Neist leefde uitsluitend met zijn zorgen en teleurstellingen, sloot zich op in zijn kamer en scheen het bestaan van Peter vergeten te zijn. Hel was een koud en ongezellig tehuis ge worden, de groote vifla van Herbert Neist. Peter dwaalde vaak heele dagen door de bosschen. Wat hij er uitvoerde wist niemand. Nooit keek Herbert Neist zijn wapenkast meer 11a. om te contro leeren, of er geen geweer of munitie ont brak. Ook dat was hem onverschillig geworden Op zekeren dag ontmoette Peter Philip Krauert in het bosehj Philip bezat reeds een jachtaete en hoogmoedig droeg hij het drieloopsjachtgéweer over den schouder. Voor de eerste maal sinds het jaar 1912 was het toen, dat iemand van de familie Krauert een gesprek aanving met een zoon van Herbert Neist. „Wat doe je hier. jongen?" vroeg Philip barscli en hooghartig. Peter voelde een lieete bloedgolf naar zijn gezicht stijgen. „Gaat jou dat wat aan?" viel hij uit. zich met moeite beheerschend. „Als je 't maar niet waagt ons wild te schieten," hernam Philip dreigend. „Je staat allang onder verdenking, jongen! Iemand als jij is tot alles in staat." Toen hief Peter plotseling zijn hoofd op en spuwde Krauert verachtelijk voor zijn voeten. In den blik waarmee hij den ander mat lag een uitdrukking van haat en minachting. Zoo wilde hij verdei gaan, maar Philip trad hem vlug in den weg. „Aap van '11 jongen, daarvoor komt je een oorvijg toe," zei hij nijdig. „Waag het eens!" hoonde Peter hem met bliksemende oogen. „Een flink pak ransel met een stok zou nog beter zijn." Peter begon smalend te lachen. ..Pro beer het maar! Voor gauwdieven en deserteurs ga ik niet uit den weg." Philip werd rood van woede. „Het schijnt dat je met alle geweld een pak slaag wilt hebben," siste hij. „Probeer het dan toch!" drong de jongen aan. „Je bent immers veel te laf." „Neen, je bent mij te minnetjes, jongen. Als je wat ouder was. had je allang gelegen De twee tegenstanders maten elkaar met de oogen. Toen begon Philip opeens spottend te lachen en wendde zich af. „Ik twist niet met kinderen, jog...." „Maar deserteurs en gauwdieven durf ik gerust de waarheid te zeggen," riep Peter hem moedig 11a. Philip liep zwijgend door. Toen hij een eind van Peter verwijderd was wendde hij zich 0111 en zette een hand aan zijn mond. „Laat je vader maar vast een tank voor je bouwen, want die zal je noodig hebben, als ik je nog eens tegenkom." Peter gaf hem de beleedigjng prompt terug. „Jij had je al van angst in een tank verstopt,, nog vóór liet je vader met zijn huichelachtige praatjes gelukt was je van den dienst vrij te krijgen....!" Wordi vervolgd PANORAMA, Geïllustreerd weekblud. Verschijn! Ihmderdogs. Tezamen mei een der- periodieken De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam," 's Gra\enliage in Beeld, Ons Tand, Ons Zuiden of Ons Zeeland - f 1.62% per kwartaal of f 0.12% per week. Franco per pos! F 1.7? per kwartaal hij vooruitbetaling, koloniën 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van post abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaux: HAARLEM. Nassaulaan 51. Tel. Int. 15866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM. \.Z. ïoorburgwal 262. Telefoon lnterc. 53170. Giro ar. 07946. ROTTERDAM, Stationsweg 24 Telefoon luiere. 50540. Giro nr. 101981. 's GRAVRNHAGK. Stationsweg 95. 'lel. lnterc. 111666. Giro or. 45141 l TRKCHj, Billstroat 142 1 elefoon Jntere. 13475. Giro nr. 149597, 's HERTOGENBOSCH. Stationsweg 27. Telef. latere. 42.56. Giro nr. 129750. MAASTRICHT,Siaiionssiraat 20. Telef. lnterc. >851. Giro nr. 124690 VI ISSINGEN. Bad- I huisstraat 5. Tel. 81.-De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. I De allerfijnste druiven voor CORA Iedere flesch Vermouth, die den naam CORA draagt, bevat de oor spronkelijke Italiaan- sche Vermouth, zooals zij voor het eerst den jare 1 835 door de Gebroe ders G. L. CORA, gecreëerd werd. On danks de ruim 1 00 jaren, die nu achter ons liggen, is het niemand mogen lukkendezen beroemden wijn te evenaren. Italiaansche Vermouth zooals ze zifn moet Vraagt het Uw wijnhandelaar. kelijke Italiaansche Vermouth van gewone zeeppoeders en vlokken. If ol krimpt in de was haast <dtijd, maar in Lux is dit gevaar uitgesloten! Deze fijne, wollen morgenjapon, afgezet met zwanedons, eist een uiterst voor zichtige wasbehandeling. Alleen Lux kan dit tere kledingstuk volkomen vei lig wassen, daar de Lux-krulletjes da delijk oplossen, zelfs in koud water! Er blijven dus geen schadelijke zeep- deeltjes in het fijne weefsel achter, die de stof hard en vaal van kleur maken en het weefsel doen krim pen. Zelfs de lint-garnering komt prachtig uit het zachte Lux-sopje. Dit zal U van geen enkele andere zeep kunnen zeggen jh. - - .jje Handschoenen zijn moeilijk vooral als ze gemaa leer. De kans bestaa 'dat ze in gewone zeep hart en onooglijk worden. In Lux worden Uw fijnste handschoe nen weer als nieuw. Lux wordt nooit los verkocht. Losse zeepvlokken zijn geen Lux. 'a,s Pappie,{-ter r e un'ehe 'V"8 eeste verkoudheden j" 7^''^, rtoogde Prijs 90 ct "3cht

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 27