Een slachtoffer, dat door zulk een gevleugelden roover wordt ontdekt en achtervolgd,heeft slechts een geringe kans aan die doodelijke klauwen te ontkomen. Bliksemsnel schiet de goudarend van een hoog rotspunt naar heneden; zijn scherp en geoefend oog peilt de onder hem liggende diepten en wee dan het wild, dat niet snel genoeg is om een veilig toevluchtsoord te vinden. Dat het bezit van zoo'n afgerichten gevleugelden dienaar een unicum mag genoemd woi'den, spreekt haast vanzelf. Bert Pfeiffer, een Amerikaan, die kapitein Knight op zijn laatste ontdekkingsreis naar Afrika vergezelde, is de trotsche bezitter van zoo'n exem plaar. Het eenige afgerichte specimen trouwens, dat in Amerika is te vinden en dat hij den naam Cleopatra De temmer laat den arend los, hooger en hooger stijgt de vogel om het jacht terrein te verkennen. Pfeiffer haalde hem uit zijn nest in het Coloradogebergte en hield hem drie en half jaar gevangen. Onderwijl probeerde hij hem af te richten voor de "jacht op valken en na- eindelooze moeite en geduld was hij zoo ver, dat hij den vogel vrij kon laten rondvliegen. Cleopatra heeft een vleugelbreedte van ruim twee meter en weegt twaalf pond. Onze fotoserie vertelt u een en ander over dezen merkwaardigen ja ger, den trots van zijn bezitter. De A merikaan Bert Pfeiffer en de door hem met eindeloos geduld voor de val kenjacht afgerichte goudarend Cleo patra. Het dier zit hier op den lederen handschoen, terwijl een zware ketting aan de pooten 't weg- belemmert. Niet altijd komt de vogel bij zijn mees ter terug, soms blijft hij doodkalm op een boom zitten en moet Pfeiffer hem na- klimmen. 1 11< V De beide foto's rechts too- nen het einde van de jacht. Als bélooning krijgt de 1oudarend een geslachte ip, die zijn meester op de startplaats heeft neer gelegd. Bliksemsnel schiet de arend neer en verslindt in enkele oogenblikken z'n buit.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 29